Witajcie w "małpiarni" czyli znów strugamy "wariata". Klon EAR834.

Zaczęty przez McGyver, Czerwiec 18, 2018, 13:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

Ja zamawiałem dla siebie, ale takiej samej poligrafii nie udostępnię. Pogadam z moim grafikiem, może się zgodzi zrobić wersję forumową pod obudowy Modushop.

kowacz

podłączone, czy ktoś z forumowiczów uruchomił klona?
niestety strasznie brumi - jakieś podpowiedzi
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO


kowacz

słychać przydźwięk.
i nie mam poprowadzonej masy jakieś wskazówki
symetryzacja żarzenia - nie czaje
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

kowacz

Ten pre gra całkiem ładnie , ale jedna uwaga - musiałem połączyć ze sobą masy zasilania żarzenia i anodowego. Zrobiłem to na wejściu zasilania na płytkę z lampami. Bez tego połączenia będzie brumić. Teraz jest absolutnie cicho w tle.
McGyver o tym nie wspominał jeszcze. Być może ma inne rozwiązanie. Nie łączyłem natomiast jeszcze mas z obudową. Jest cicho , więc nie próbowałem.
Pytanie do McGyver czy to wystarczy aby pozbyć się brumu?
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

McGyver

Masa sygnałowa musi być w jakiś sposób połączona z żarzeniem, inaczej brumi. Istnieje kilka prawidłowych sposobów łączenia żarzenia z masą, jeden z nich właśnie zastosowałeś, innym jest wspomniana przeze mnie symetryzacja.

kowacz

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

McGyver

Nie twierdzę że wymyśliłeś, tylko że zastosowałeś. Bedford też nie wymyślił. Wymyślono to tak ze sto lat temu.

kowacz

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO


kowacz

teraz czekam na obudowę
masz maila na priva
i poskładam całość jak się należy
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

kowacz

12ax7 Toshiba czy ktoś je miał, testował ?
jakieś opinie, warto je brać?

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

LampowY

Z japońskich lamp znam tylko Matsushity i są fajne.
Jak nie są bardzo drogie to bierz.

McGyver

Cytat: kowacz w Grudzień 12, 2018, 11:26
12ax7 Toshiba czy ktoś je miał, testował ?
jakieś opinie, warto je brać?
U mnie pozamiatały Siemensami. Mam też 12AT7 Toshiby, i są bardzo dobre.
Cytat: LampowY w Grudzień 12, 2018, 11:34bierz.
Niech lepiej nie bierze, bo znowu sfajczy jak Mullarda  :-\

Hubertrs

Toshiba robila lampy na papierach RCA i GE takze mozna sie spodziewac amerykanskiego grania, szara anoda jasniejsza prezetacja, czarna anoda wiecej mieska,

LampowY

Cytat: Hubertrs w Grudzień 12, 2018, 12:02Toshiba robila lampy na papierach RCA i GE

A wiadomo co robiła Matsushita?
To czyjaś konstrukcja czy własna myśl samurajów?
Mi bardzo Matsushita przypomina w brzmieniu rasowego Mullarda z Blackburn.



kowacz

Nie bój nie bój nie sfajczy
jedną lekcję odrobiłem.
Brać cały tandem 12at7 i 12ax7?
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

marwis73

Cytat: McGyver w Grudzień 11, 2018, 20:41
Masa sygnałowa musi być w jakiś sposób połączona z żarzeniem, inaczej brumi. Istnieje kilka prawidłowych sposobów łączenia żarzenia z masą, jeden z nich właśnie zastosowałeś, innym jest wspomniana przeze mnie symetryzacja.
McGyver a możesz wysłać zdjęcie jak to ma być prawidłowo i fachowo zrobione ;D

kowacz

cały czas walczę z "brumem"
jest lepiej wymieniłem kable zasilające zwykłe, z ekranem
zmostwoałem masy zasilania żarzenia i anodowego
jutro odłączę zasilanie żarzenia być może tu jest problem.
 
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

rudy-102

Ile Wam panowie wychodzi koszt części bo chyba przesadziłem i jak żona kiedyś podliczy przelewy z konta to mnie też puści przelewem  :-\ .

kowacz

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

rudy-102

No to u mnie wychodzi podobnie, ale jeszcze nie mam przełącznika z przekaźnikami do rozdziału gniazd wejściowych.

osiek

Cytat: kowacz w Grudzień 17, 2018, 17:44
na tę chwile bez obudowy ok 4000
Nieśmiało się podpytam: w jakiej specyfikacji? Bliżej górnej polki czy średnia?