AVS 2018 - nasze rekomendacje

Zaczęty przez Moriarty, Listopad 11, 2018, 09:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

Moriarty

A może byśmy zarekomendowali sobie wzajemnie szczególnie ciekawe miejsca/zdarzenia na tegorocznym AVS? Przeczytałem przewodnik po wystawie, niekiedy trudno wyłuskać to, czego się szuka. Ja na przykład bardzo się nastawiłem na posłuchanie kolumn Bodnar Audio, bo ciekawi mnie brzmienie głośników Sonido. Dopiero pod koniec znalazłem informację, że pan Bodnar pokaże swoje konstrukcje w ramach Polskiego Klastra Audio. W głównym spisie wystawców nie ma o tym słowa :/.

No więc zaczynam:

- W Sobieskim najbardziej mnie kusi II piętro, bo generalnie polscy producenci ciekawią mnie najbardziej. Zwykle to u naszych można kupić dobry sprzęt o najlepszym przeliczniku jakość/cena. W pokoju 216 będzie szczególnie interesująco, bo pod kolumny Studio16Hz będą podpięte pudełka Valvencore, czyli McGyvera :). Z Polaków, będą na tym piętrze także m.in. Haiku Audio i Ancient Audio. Przy okazji - Haiku Audio organizuje konkurs na hasło reklamowe dla swojego nowego wzmacniacza, który jest w tym konkursie nagrodą. Kto się czuje na siłach, niech spróbuje! Informację o tym znalazłem na FB AVS.

Z drugiego piętra podrepcę od razu na trzecie. W salach 316 i 318 prezentuje się Polski Klaster Audio, czyli m.in. Bodnar.

Na parterze najbardziej mnie kusi granie głośników tubowych Avantgarde Acoustic w Sali Wilanów, a w Husaria: lampowce Fezz Audio, podłączone zdaje się do kolumn Pylon. Odważne.


- W PGE Narodowym: w sali Studio TV2 zagrają dookólne głośniki MBL Radialstrahler 101 X-treme, napędzane m.in. czterema monoblokami. Z kolei w Studio TV1 swój kompletny zestaw, m.in. z kolumnami trójdrożnymi NS-500 "w starym, dobrym stylu", zaprezentuje Yamaha. I właśnie te kolumny, choć to nie one są nowością, intrygują mnie najbardziej, bo ich dotąd nie słyszałem. Ciekaw jestem, czy ta szkoła dźwięku (trójdrożne, duży woofer, obudowa o klasycznych proporcjach, nie "słupki"), przy zastosowaniu nowoczesnych technologii, dobrze się dziś broni, czy to tylko eksploatowanie sentymentów.

W sali Studio TV6 McIntosh pokaże jakieś monstrualne kolumny wyposażone w 81 głośników (sic!). Chcę tam pójść, by się przekonać, że gra to O-KRO-PNIE, w związku z czym nie ma sensu płakać w poduszkę, że skromne 660 000 zł wydałem nie na mekintosze, tylko na ciastka i żelki.

No i oczywiście spróbuję dotrzeć na wiadome spotkanie :).

- W Golden Tulip nic chyba jakoś szczególnie mnie nie pociąga poza pokazem kolumn Gauder Akustik Dark 100, bo jestem ciekaw brzmienia ceramicznych głośników Accutona, notabene tu wspieranych przez diamentowy tweeter (sala Azalia 1). Może zajrzę do Lampizatora, choć zasadniczo mijam szerokim łukiem polskie firmy o podobnej polityce cenowej - choć szczerze życzę im wielu sukcesów na obiecujących rynkach, vide Arabia  Saudyjska czy Sułtanat Brunei.

Bardzo żałuję - choć nie jestem zaskoczony - że swoich kolumn nie wystawiają panowie z YB Audio. Szalenie mnie ciekawią, bo trudno znaleźć w porównywalnych cenach kolumny tak solidnie zrobione, z tak wysokiej klasy podzespołami. No, ale taka ich polityka - nie wydają na promocję, nie korzystają z pośredników, by nie windować cen w rejony stratosfery. Doceniam i szanuję. 

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Podbijam, bo wpis zniknął zasypany stertami jakiejś bieżączki. A tyle było dzisiaj, psiakrew, narzekań, że za dużo polityki, a za mało wpisów merytorycznych. I co? Zero reakcji, misie  ???.

Liczyłem na jakieś rekomendacje, jako i jam że, nie chwaląc się, rekomendacje uczynił. Poświęciłem na to kilkanaście minut mego bezcennego, unikalnego w skali ewolucji życia. A mogłem w tym czasie uratować świat, uszczęśliwiać jakieś gładkolice dziewice lub po prostu słuchać Coltrane'a. Lub robić coś równie naznaczonego sensem  :pij:
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

dyletant

W zeszlym roku widział/slyszal Gauder Akustik. Pomimo swoich zalet za serce ni umysl nie chwyciły.
Za to zabkłąkałem się do niemieckich towarzyszy Audionet kolaborującymi z braćmi spod gwiaździstehgo sztantadaruYG Acoustik  - kolumny Camel2. Pan z synem przyszli posłuchać. Przynieśli trochę swojej klasyki. Pod względem sceny. Prezentacji. Separacji instrumentow i wokali zrobiło to mnie wrażenie. Od ciepłoty lampy stało to raczej daleko. Myslę niemniej, że warto posłuchać JS: 516.

Moriarty

Fajnie, dziękuję za zwrócenie uwagi na ten sprzęt - spróbuję go posłuchać.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

dino

Ja niestety mam trochę inna politykę oglądania AVS.
Chodzę, słucham a potem dopiero decyduje co mi się podoba a co nie.
Dlatego jestem 3 dni, żeby spokojnie wracać do interesujących mnie pokoi.
Ale dzięki, za zwrócenie uwagi na naszych producentów.
Cały czas trzymam kciuki za polskie audio.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Audio-Video-Show 2018 pokój 216 w Sobieskim. Znany i kochany McGyver. Ale nie wiem co tam będzie grało. Brak aktualności na stronie twórcy ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Moriarty

No proszę, znajomy nick i awatar z zającem. Pamiętam z jakiegoś forum o DIY. Nie miałem pojęcia, że się z tego wykluła firma, no ale ja w ostatnich latach byłem trochę poza audiofilskim światkiem.

Chętnie zajrzę, dzięki za cynk.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Jest już ostateczna wersja przewodnika po wystawie, do czytania online i do pobrania jako PDF:

📘Link do przewodnika: bit.ly/AVS2018przewodnik
📤Przewodnik do pobrania w PDF: bit.ly/AVS2018przewodnikPDF
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Hubertrs

Cytat: frywolny trucht w Listopad 12, 2018, 16:15
.

Mialem w domu tego tektrona na 211, w polaczeniu z tannoyami to byla dzwiekowa katastrofa, aczkolwiek slyszalem, ze ponoc z szerokopasmowcami daje rade, mialem tez monobloki tektrona na 2a3 (mozna tez tam wkladac300b) i te goraco polecam

Jakub

Ja bym chętnie posłuchał zestawów z kolumnami na szerokopasmowcach, tylko większość nazw producentów nic mi nie mówi.

Ktoś coś?

Moriarty

Cytat: Jakub w Listopad 13, 2018, 15:02
Ja bym chętnie posłuchał zestawów z kolumnami na szerokopasmowcach, tylko większość nazw producentów nic mi nie mówi.

Ktoś coś?

No właśnie wspomniane przeze mnie kolumny Bodnar Audio są na szeroko-, a także pełnopasmowcach. Produkuje je węgierska firma Sonido, czyli Istvan Sabo. Są uważane za lepsze od głośników Audio Nirvana (mają przystępne cenowo modele na magnesach AlNico), a sprowadzenie ich, m.in. z powodu braku cła, kosztuje podobnie.

Te Nenuphary ze zdjęcia powyżej to z kolei propozycje dla kosmitów i jednego górnego procenta populacji. Ceny mają gorzej niż bizantyjskie. Ale posłuchać można.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

McGyver

Cytat: Hubertrs w Listopad 13, 2018, 12:45na 2a3 (mozna tez tam wkladac300b)
Jakim cudem? Przecież one się różnią żarzeniem. Jest tam jakiś przełącznik?

dino

Cytat: Moriarty w Listopad 13, 2018, 12:30Jest już ostateczna wersja przewodnika po wystawie, do czytania online i do pobrania jako PDF:
Już mi się odechciało czytać, po reklamie drugiej stronie. 8)
BTW używamy w robocie określenia NFC (pasuje do NCF) - tłumaczy się "No Fucking Chance"

frywolny trucht

Co to robi?

Cytat: Jakub w Listopad 13, 2018, 15:02Ktoś coś?

http://www.bodnaraudio.com/portfolio/piano/gallery/bodnar-audio-speakers/ Bodajże te, wielkie świniaki, parę lat temu zdobyły tytuł dźwięk wystawy. Pięknie grały. W ogóle bym się nie obraził mieć.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Tak jakby ciągnęło druta  :o


Jakub


dino

Znając ceny Furutecha to dla osoby słuchającej po 2 h dziennie pewnie taniej by wyszło zatrudnić kogoś do "trzymania wtyczki"  ;D

frywolny trucht

Czyli chodzi o to, żeby wisiał nad ziemią, by jego pole magnetyczne wokół przekroju nie ulegało zakłóceniu. Zawsze można wbić gwoździa w sufit i podwiesić na żyłce. Z drugiej strony to przykre, że grubaśne, tłuste kable tak słabo izolują i są zależne od otoczenia. Ze trzy lata temu  na Audioszołu Szemis położył kable na rolkach papieru toaletowego...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Ja nawet czytałem recenzję  ;D

Wracając do meritum. Bodnara kojarzę, ale mam nadzieję, że wystawią coś mniejszego, bo takich szaf sobie nie wstawię.
Pamiętam jeszcze jakieś Cube Audio, czy coś, to sobie sprawdzę.
I chyba jeszcze było coś takiego jak InAudio, ale nie widzę ich na liście wystawców nigdzie.

dino

Cytat: frywolny trucht w Listopad 13, 2018, 20:12Ze trzy lata temu  na Audioszołu Szemis położył kable na rolkach papieru toaletowego...
Bo gdzieś były podstawki z japońskiego drewna ścinanego mieczem na górze Fiji za miliony. To on też miał audiofilskie. A ty wiesz kto tego papieru używał ?

Moriarty

Cytat: Jakub w Listopad 13, 2018, 20:16
Pamiętam jeszcze jakieś Cube Audio, czy coś, to sobie sprawdzę.

Cube Audio to właśnie wspomniane Nenuphary. Jakieś niespełna szesnaście tysięcy euro - jesteś zainteresowany?  ;D
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Jakub

Cytat: Moriarty w Listopad 13, 2018, 20:25Jakieś niespełna szesnaście tysięcy euro

Ceny kolumn już dawno odleciały w kosmos. Teraz domowi składacze z działalnością gospodarczą robią "monitory" na pierwszych z brzegu scan speakach i wołają po to dwadzieścia tysięcy lub więcej. Pewnie reklama i recenzja w High-Fidelity jest taka droga, że trzeba odpowiednio wycenić produkt.

Kupować nie mam zamiaru, ale właśnie chciałem posłuchać różnych implementacji Sonido, bo jednym ze scenariuszy (jeżeli nie kupię Tannoy'ów) jest zrobienie kolumn na 10" Sonido.

To jest obok Thoressa główny powód, z którego jadę na AVS.

Moriarty

Cytat: Jakub w Listopad 13, 2018, 20:33
Kupować nie mam zamiaru, ale właśnie chciałem posłuchać różnych implementacji Sonido, bo jednym ze scenariuszy (jeżeli nie kupię Tannoy'ów) jest zrobienie kolumn na 10" Sonido.

No proszę. Na SFR200? :) Długo nosiłem się z kiedyś z takim planem, korespondowałem nawet z panem Szabo, bo chciałem przyjrzeć się różnym wariantom obudowy. Dostałem nawet plany takich, których nie ma na stronie Sonido - jeśli jesteś zainteresowany, napisz na priv. Szukałem czegoś, co ładnie zagra, a nie jest otwarte u góry jak tradycyjna klepsydra skopiowana przez Bodnara - czytaj, nie jest pułapką na kurz, który potem trudno byłoby usunąć. My w rodzinie wszyscy ciężcy alergicy, niestety.

W sumie najbardziej obiecująca okazała się odwrócona klepsydra, z otworem do dołu.

A ceny kolumn to faktycznie już jakaś paranoja. Stosunek wartości podzespołów do ceny końcowej jest nierzadko po prostu obscenicznie bezczelny.   

   
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501