internetowy sklep z płytami bez wad

Zaczęty przez elem, Marzec 19, 2019, 07:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Czołem koledzy Audiomaniacy!

Jak zapewne wiecie z wątku "Tu wołać"  mam zaszczyt uczestniczyć w powiększaniu waszych kolekcji płytowych.
To jest miła amatorka w przyjaznej atmosferze. Ale wielu z was od lat naciska, żebym wziął sie do roboty i jakoś to sprofesjonalizował. Jestem bliski tej decyzji  ;)
Zanim to jednak nastąpi i utopę wszystkie swoje i rodzinne środki w upadającą branżę, chciałbym wiedzieć jak taki sklep powinien wyglądać, żeby spełniał wasze oczekiwania.
Punktem startowym dyskusji niech będzie bardzo ogólne pytanie -  "który ze sklepów internetowych jest wg was najlepszy?"  Chętnie przeczytam poszerzone odpowiedzi, wraz z największymi zaletami i wadami sugerowanego sklepu.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

christo

Tomek, generalnie funkcjonalności wszystkich sklepów są zbliżone. Różnią się kategoryzacją, filtrowaniem wyszukiwaniem i generalnie prezentacją produktów co w przypadku akurat płyt jest drugorzędne. Co ja lubię w sklepach? możliwość dobrania metody wysyłki a konkretnie odbiory w punkcie (PP, Żabki, stacje benzynowe, paczkomaty, RUCH). Płatności - na początek wystarczy przelew. Szybkie przelewy (payU, PayPal itp) zżerają do 3%. Poza tym uważam, że w twoim przypadku nie koniecznie ma to sens. Często płyty są na zamówienie i tzw szybka płatność niewiele zmieni. No, może trochę wygodniej bo nie trzeba wpisywać nru konta, zamówienia itp.
W ogóle to zadzwoń. Powiem ci co i jak.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Kangie

#2
Może rozpocznę kontrowersyjnie i przyczepię się jak stary zdewociały polonista szykujący się do strajku ;)

Internetowy sklep bez wad czy internetowy sklep z płytami bez wad? To drugie rzecz jasna nas wszystkich interesuje ;) To pierwsze też. Dobra, pieprzę trzy po trzy - nie było tematu ;)

W ciągu ostatnich kilku lat przytuliłem kilka kolekcji płyt od znajomych, z czego sporo udało mi się odsprzedać. Kupiłem również sporo płyt używanych (stare tłoczenia) głównie przez portal OLX (95% wysyłkowo). Nowe płyty kupowaliśmy z żoną najczęściej przez stronę Empiku. Było taniej niż idąc tam, sięgając z półki i płacąc przy kasie. Dość łatwo, przyjemnie, najczęściej z odbiorem osobistym w punkcie bliskim miejsca zamieszkania. Ale to mainstreen. Płyty mniej popularne tylko przez aukcje internetowe.

P.S. Najważniejsze wg mnie jest możliwość odbioru większej ilości płyt w paczkomacie. Pojedyncze CD mieszczą się w skrzynce na listy, jednak paczkomat wg mnie ma priorytet. Pozostałe aspekty jak interfejs, czcionka i inne duperele mają dla mnie mniejsze znaczenie.

frywolny trucht

Tak jak fora tematyczne. Tematyczne, ale te co mają mydło i powidło mają się lepiej niż te zafiksowane. Może wejść w pliki, koszulki zespołów, bonusy - trzy płyty i pudełko zapałek ;)


No i barek. Piwo Behemoth, tequila Rammstein ;) https://www.antyradio.pl/Muzyka/Duperele/Alkohole-dla-prawdziwych-fanow-rocka-i-metalu-12542
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


vasa

Cześć.
Co do interfejsu to powinien być w miarę prosty. Wolę topwinyl niż ccd.
Ale chyba najistotniejsze jest to co napędza zakładkę "tu wołać", czyli możliwość zakupu płyt unikatowych. Na początek na tym bym się oparł.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Z alkoholem jest pewna upierdliwość, trzeba by np. zakładkę zrobić "tylko dla dorosłych", a myślę, że wszystko zależy od dojścia. Załatwienia sobie stałych dostaw w dobrej cenie. O zbyt bym się nie martwił. Mamy teraz w Polsce lekkie szaleństwo na dziwactwa pijackie. Piwo elema i zamawiam kszynkę :)


Siłą wątku "tu wołać" są sugestie użytkowników, czy sprzedawcy, któremu wszyscy wierzą :) I nagle 10 zamówień na płytę :) Jak to przenieść na silnik sklepu internetowego?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

christo

Cytat: frywolny trucht w Marzec 19, 2019, 09:35Siłą wątku "tu wołać" są sugestie użytkowników, czy sprzedawcy, któremu wszyscy wierzą :) I nagle 10 zamówień na płytę :) Jak to przenieść na silnik sklepu internetowego?
Jest na to sposób. Nawet kilka. Można dać podstronę z zamówieniami płyt (formularzem), których nie ma w ofercie a zamówienia będą się pojawiać podobnie jak komentarze. Można - tu rola administratora - dać coś w rodzaju zapowiedzi (na podstawie) zamówień - to chyba nawet prostsze i skuteczniejsze. Administrator wstawi w zapowiedzi coś dopiero wtedy gdy będzie miał potwierdzenie dostępności i ceny.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

LampowY

Cytat: McGyver w Marzec 19, 2019, 09:12
Na alkohole trzeba załatwiać koncesję.
I to jest słuszna koncesja.
Tzn koncepcja!

malg

bardzo dobra wyszukiwarka jest ważna, na większości sklepów to kuleje
cena - jak napisał moon
prezentacja towaru i opis wbrez wpisom w poprzednich postach, też nie może być byle jaka - głównie chodzi o opis techniczny: wydanie, numer katalogowy, ......
oczywiście strona musi byc responsywna, czyli działać na kompie, tablecie, telefonie, może na telefon powinna być Apka (może być póżniej)
co strona powinna zawierać oprócz treści sprzedażowych to inna sprawa - na pewno RODO


GB

1. Implementować, coś takiego jak płyta tygodnia/miesiąca. Specjalna cena, może specjalna edycja w dobrej cenie, etc.

2. Możliwość posłuchania płyt, np. link do YouTube.

3. Ranking, Top 10/20, może również w różnych kategoriach muzyki.

4. Informacje, ze świata, np. że dany zespół/płyta została uhonorowana tytułem płyty roku.

5. Propozycje tygodnia/miesiąca, dla zarejestrowanych użytkowników, na podstawie profilu zdefiniowanego przez nich samych, uzupełnianego o informacje ostatnich zakupów.

6. Jeśli płyta na zamówienie może śledzenie czasu dostawy.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

moon

jak patrze na te zyczenia... to ten sklep nigdy nie ruszy.

sledzenie plyty na zamowienie? informacje ze swiata? rany boskie
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

McGyver

Cytat: moon w Marzec 19, 2019, 12:08
jak patrze na te zyczenia... to ten sklep nigdy nie ruszy.

sledzenie plyty na zamowienie? informacje ze swiata? rany boskie
Żeby to obsługiwać potrzeba armii biurokratów, a żeby to sfinansować to ceny płyt poszybują pod sufit. Nie przesadzajmy, sklep z dobrze działającą wyszukiwarką i z rzetelnie opisanymi artykułami powinien być wystarczający.

GB

Nie ma co się czepiać tej jednej propozycji jak rzep psiego ogona. To było podane pod rozwagę. Co wybierze autor wątku to jego.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Nie ma co się czepiać tej jednej propozycji jak rzep psiego ogona. To było podane pod rozwagę. Co wybierze autor wątku to jego.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

moon

moj kumpel w koncu odpalil sklep wytworni, z grubsza wiecej niz tutaj nie trzeba: http://behindthemountain.net
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Kangie

Cytat: McGyver w Marzec 19, 2019, 12:24Żeby to obsługiwać potrzeba armii biurokratów(...)
Taaa, powstanie za niedługo kolejna korporacja i smutek bijący z oczu setek młodych ludzi siedzących przed kompami, faszerujących system danymi. A po powrocie do domu mówienie żonie, mężowi, partnerce, partnerowi jaką to ma człowiek wartościową i odpowiedzialną pracę ;)

GB

Cytat: moon w Marzec 19, 2019, 12:32
moj kumpel w koncu odpalil sklep wytworni, z grubsza wiecej niz tutaj nie trzeba: http://behindthemountain.net
Przy tej ilości produktów dostępnych w tym sklepie, aż nadto.

Kwestia, czy kolega będzie się skupiał na sprzedaży niszowych produktów, czy uderzy w szeroko zakrojony asortyment.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Cytat: moon w Marzec 19, 2019, 12:32
moj kumpel w koncu odpalil sklep wytworni, z grubsza wiecej niz tutaj nie trzeba: http://behindthemountain.net
Przy tej ilości produktów dostępnych w tym sklepie, aż nadto.

Kwestia, czy kolega będzie się skupiał na sprzedaży niszowych produktów, czy uderzy w szeroko zakrojony asortyment.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

moon

Cytat: GB w Marzec 19, 2019, 12:40Przy tej ilości produktów dostępnych w tym sklepie, aż nadto.

a co ma do tego ilosc? chodzi o prostote i funkcjonalnosc, napieprzyc rzeczy, ktorych nikt nie uzywa? jak zagladam do sklepu, to biore 'wyszukaj' i tyle, wiekszosc to przerost formy nad trescia.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GB

Cytat: moon w Marzec 19, 2019, 12:43
Cytat: GB w Marzec 19, 2019, 12:40Przy tej ilości produktów dostępnych w tym sklepie, aż nadto.

a co ma do tego ilosc? chodzi o prostote i funkcjonalnosc, napieprzyc rzeczy, ktorych nikt nie uzywa? jak zagladam do sklepu, to biore 'wyszukaj' i tyle, wiekszosc to przerost formy nad trescia.
Jeśli stawiasz tylko na klientów zdecydowanych, wiedzących czego chcą to tak. Sklep, który podałeś skierowany jest do konkretnej klientelii i ma małą ilość produktów - więc prosta strona wystarcza.

Jeśli targetujesz w szersze grono odbiorców już nie.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

dyletant

Ja tak sobie myślę, że padło tu parę dobrych pomysłów.

Niemniej zgodnie ze starą zasadą pareto 20% nakładów 80% pożytku, która nie zdeaktulizowała sie zanadto w świecie nowożytnym określiłbym M(inimum)P(roduct)V(alue) czyli to co dla klientów jest najważniejsze i będzie Tobie przynosić profity a rzeczami typu melakser do 10 płyt gratis to może w kolejnym etapie.

Proponuje zrobić spis pomysłów i może na nie pogłosować.

Oprócz tego oczywiście system rekomendacji dla starych audiofili dodasz jako bonus i zamówienia same będą się mnożyły. ;D

frywolny trucht

Cytat: moon w Marzec 19, 2019, 12:32
moj kumpel w koncu odpalil sklep wytworni, z grubsza wiecej niz tutaj nie trzeba: http://behindthemountain.net

No OK, tylko dlaczego część napisów po polsku, a część po angielsku?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93