Przewód zasilający

Zaczęty przez Adze205, Kwiecień 01, 2019, 23:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

Adze205

Witam,
Tak, wiem, wiem, było, ale...
Niedawno pojechałem do zaprzyjaźnionego sklepu porównać przetwornik D/A "fabryczny" z "modowanym". Panom spodobała się modyfikacja i zaczęli "wyjeżdżać" z kablami i zasilaczem do odtwarzacza strumieniowego. M. in. podpięli wzmacniacz jakimś przewodem, który niby ma wejść na rynek. I co się stało? Stało się. Niskie tony pięknie "skupiły się," słychać było różnice w strojeniu "stopy" perkusji, kontrabas pięknie rezonował "pudłem", nie tylko strunami. I nie, nic nie kupiłem. Za to wyszedłem z "zadymą" w głowie. Jak to, to jednak przewody zasilające "grajo"? Dodatkowo powiem, że... Sklep istnieje ileś tam lat. Dwa lata temu zakupiłem w nim odtwarzacz CD, wzmacniacz i kolumny oraz dobrałem przewody RCA i głośnikowe (wg nich te kabelki "grajo"). Na pytanie, czy zasilające "grajo", panowie patrzyli z politowaniem i przeczyli (na cyfrowe kręcili głowami w tej samej płaszczyźnie). I po dwóch latach "bili się w pierś", mówiąc, że zgrzeszyli. Dobra, a teraz konkrety...
Zamierzam wymienić przewody zasilające. Na początek zamówiłem listwę Gigawatt PF-1 MK2 z przewodem LC-1 EVO. Moje pytanie brzmi: Czy okablowanie DIY wszystkich "klocków" (za listwą) przewodem zasilającym Furutech FP-314Ag-II  oraz wtykami Viborg VF-501G (złocone) jest w "granicach rozsądku"?
O przewodach się naczytałem, że są ok, wtyki podobają mi się z tego powodu, że części przewodzące są z miedzi, a nie z mosiądzu.
Klocki to:
1. Zasilacz stabilizowany (zamiast oryginalnego, impulsowego) do przetwornika D/A;
2. Burson Conductor V2 (robi jako przedwzmacniacz i wzmacniacz słuchawkowy);
3. Wzmacniacz Roksan K3 integra (jako końcówka mocy);
4. Kolumny Tannoy XT-8F;
5. Słuchawki HD600.
Im więcej czytam o przewodach zasilających, tym większy mętlik. Doradźcie, Słyszący. :-)

tomekkk1

Witaj na Forum  :)
Ok, powoli, bo pośpiech jest złym doradcą. Poczytaj sobie ten wątek, póki ma "tylko" jedenaście stron: https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2876.0 - poza głównym nurtem, czyli wzorem "Helix" dużo innych rzeczy można się dowiedzieć czym się kierować w wyborze ;)

wiki

Jeżeli chcesz zrobić sobie łatwo przewód, a nie chcesz się bawić w różne sploty itp., to ja polecam Yarbo 1100.
Bardzo dobra cena. Moim zdaniem o wiele lepszy od podstawowych (i nie tylko) Furutechów  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

muda44

Bardzo dobre sieciówki niestety dużo kosztują ale potrafią podnieść klasę systemu .
Zabawa w sieciówki DIY powyżej powiedzmy 1000 to moim zdaniem strata pieniędzy . Strata bo nie wiesz jak zagra i czy zagra dobrze w Twoim systemie a druga sprawa to ciężko będzie takie coś sprzedać a jak sprzedasz to z dużą stratą .
Ja szukam kabli używanych lub w takiej cenie w jakiej będę mógł je kiedyś sprzedać bez straty lub z minimalna stratą .

Uważam też że ważniejsze są kable te które spinają klocki a listwę mam zwykłą Sonus Oliva z kablem na stałe i bez filtrów .
Tania listwa i jak najlepsze sieciówki .

Adze205

Dzięki za odpowiedzi.
Wątek o Helix'ie przeczytałem. Jeśli zdecyduję się na Yarbo 1100, to: Czy od strony gniazdka w ścianie do żyły PE podłączać WSZYSTKIE ekrany, czy tylko "główny"? I pytanie następne: Czy róznica między Yarbo "przeplatanym" a "zwykłym" jest "znacząca", czy tylko "kosmetyczna"? To przeplatanie budzi we mnie strach...  ;)
Pozdrawiam.

wiki

Cytat: Adze205 w Kwiecień 02, 2019, 11:41Jeśli zdecyduję się na Yarbo 1100, to: Czy od strony gniazdka w ścianie do żyły PE podłączać WSZYSTKIE ekrany, czy tylko "główny"?
Ja podłączałem wszystkie ekrany, włacznie z "pilotem". Jest to dosyć ciężko zrobić bo ta folia miedziana się dość łatwo rwie.

Cytat: Adze205 w Kwiecień 02, 2019, 11:41I pytanie następne: Czy róznica między Yarbo "przeplatanym" a "zwykłym" jest "znacząca", czy tylko "kosmetyczna"? To przeplatanie budzi we mnie strach... 
Dla mnie różnica jest znacząca, ale jeżeli dla Ciebie "budzi strach" to sobie odpuść. Możesz  zawsze to zrobić w przyszłości :)
Jak już się osłuchasz z kablami zasilającymi.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Bedford

Cytat: wiki w Kwiecień 02, 2019, 12:46wszystkie ekrany, włacznie z "pilotem". Jest to dosyć ciężko zrobić bo ta folia miedziana się dość łatwo rwie.

Nie trzeba wcale tej foli skręcać i pchać do wtyczki  , tylko przylutować dookoła  każdego ekranu kilka nitek z linki miedzianej i potem końce tych drucików skręcić razem i zamocować we wtyczce razem z pilotem i przewodem uziemienia.

wiki

Cytat: Bedford w Kwiecień 02, 2019, 15:16Nie trzeba wcale tej foli skręcać i pchać do wtyczki  , tylko przylutować dookoła  każdego ekranu kilka nitek z linki miedzianej i potem końce tych drucików skręcić razem i zamocować we wtyczce razem z pilotem i przewodem uziemienia
Każdy sposób jest dobry... 😀 Trzeba się tylko tymi sposobami dzielic, to będzie łatwiej 😁
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Adze205

@Bedford, fajny pomysł.  ;)
@wiki, czyli jeśli wybrałem Yarbo 1100, to mam tym "grubasem" okablować cały zestaw?
Pozdrawiam.

wiki

Cytat: Adze205 w Kwiecień 02, 2019, 20:57@wiki, czyli jeśli wybrałem Yarbo 1100, to mam tym "grubasem" okablować cały zestaw?
Ja bym tak zrobił... wybór należy do Ciebie :)
Choć niektórzy narzekają, że jest sztywny i ciężko się go układa za sprzętem :)
PS. Zawsze możesz sobie zrobić jeden, popodłaczać pod każdy element toru, zobaczyć jaki jest wpływ i jak Ci się będzie podobać to dokupisz resztę.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

Trochę moich kabli zasilających  :) Jeden kolegi.
Enerr Illusion - zasila CD (Philips CD 960)
Enerr Symbol - zasila wzmacniacz (SET 6C33C i 6SN7, trafa głośnikowe Audio Note z dawnej produkcji)
Enerr Euphoria Animus - 2 sztuki - jeden zasila kondycjoner (Helion FS 1800)
Yarbo SP-8000PW na wtykach rodowanych Viborg
Elecaudio CS-361B wtyki no name (pożyczony od kolegi)

Dzisiaj wymieniłem kabel do wzmacniacza. Enerra Euphoria Animus zastąpił Enerr Symbol. I banan nie złazi mi z gęby  :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

A to mój wzmacniacz. Konstrukcja kolegi KOTOK  :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

I z osłoną na lampy
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Cytat: Melepeta w Kwiecień 28, 2019, 21:14jeden zasila kondycjoner (Helion FS 1800)
Mam taki kondycjoner ze zwykłym kablem, który był w zestawie.Co się zmieniło po wymianie na Enerra?

paul_67

On kosztuje 1600 zł? O rany:)

Melepeta

Yarbo wypada ciut lepiej od Elecaudio, ale do Enerrów mu daleko. I mówię tu o tych Euphoria Animus. Symbol i Illusion są zdecydowanie lepsze od Animusa.
A Helion ma wymienione gniazda schuko Furutech FI-E30G, IEC Furutech Inlet R. I nie wiem jak gra na oryginalnym kablu, bo nigdy go nie miałem. Heliona kupiłem używanego. A zmiana kabla w Helionie na ten przykład z Yarbo na Enerra Euphoria Animus, wnosi to samo co zmiana tych kabli we wzmacniaczu. Dźwięk staje się bardziej szczegółowy, zyskuje lepszą lokalizację instrumentów, po prostu słychać więcej i lepiej.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Cytat: paul_67 w Kwiecień 28, 2019, 21:31On kosztuje 1600 zł? O rany:)
Kto? Enerr Euphoria Animus? Tak, tyle kosztuje. Symbol 2500 a Illusion 2600.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Tylko, że ja nowych nie kupuję. Wolę używane. Na nowe szkoda by mi było tyle kasy wydać.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

frywolny trucht

Wybebeszyłem dwa zakupione kable i w obu oplot nie został sprowadzony do wtyku uziemienia. Czyli co? Można w ogóle nie podpinać ekranu, podpiąć z jednej strony, podpiąć z obu? Czy zawsze powinno się podpiąć z obu stron, a te moje kable to błąd producenta?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Teoretycznie oplot powinien być podłączony do bolca zerującego we wtyczce włączanej do gniazdka sieciowego.

frywolny trucht

A gdy podłączyć z obu stron?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#22
Ulepiłem sobie coś takiego, ale podłączyłem- coś co nazywacie chyba pilotem- z obu stron pod uziemienie. W obróbce super. Bardzo giętki.
https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-zasilajacy-belden-19364-made-in-usa-7225932385?snapshot=MjAxOS0wNS0yMVQxMTo0MjozOS45NDVaO2J1eWVyOzEyZmY5N2IzZTYxM2VmNDIwYzMzZTFkZmExNDY1M2U0NWNhNDAyOTlkMTU5NDI4ZjgwNGEwMTEwZmYyZDhmZWU%3D


Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 12, 2019, 09:44oplot

Ekran oczywiście. Oplot to jest to niebieskie. Chyba  ::) Nie znam się.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93