Gramofon, ale jaki...

Zaczęty przez Bartolo, Kwiecień 06, 2019, 21:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bartolo

Jest prośba do mądrych głów o doradztwo...
Załóżmy że budżet na ramę i transport to 10-12.000zł.
Chodzi za mną używany Transrotor ZET3, może coś z VPI, Nottingham, czy Acoustic Signature,
To z nowszych konstrukcji, bo mam słabość do masywnych talerzy... Ze starszych to nie wiem...  AF, jest piękny i ciężko znaleźć coś co go przebije.
Ale chętne poczytam co macie do zaproponowania. Czy lepiej szukać osobno transport, osobno ramię... A jak tak, to jakie ramię.?
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Alexander

Na stronie audio system w dziale okazje jest do wzięcia Scheu Premier za 6,2kzł i ramię z tej samej stajni Tacco za 5,5kzł
Bedzie pięknie grało i świetnie wyglądało  :)
http://www.audiosystem.com.pl/produkt/1938/premier
http://www.audiosystem.com.pl/produkt/1942/tacco

LampowY

Ostatnio chadza za mną chęć wyjścia z analogu.
Z tydzień pomyślę jeszcze nad tym a jakby co to będzie Nottingham Space Deck z firmowym dociążeniem i ramieniem 10" + zasilacz Head.

vasa



Cytat: LampowY w Kwiecień 06, 2019, 22:53
Ostatnio chadza za mną chęć wyjścia z analogu.
A wkładki po wiela?


[emoji443]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Cytat: LampowY w Kwiecień 06, 2019, 22:53Ostatnio chadza za mną chęć wyjścia z analogu.


Zatęsknisz szybciej niż się spodziewasz. Wynieś do garażu na miesiąc, potem zdecydujesz :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe


cdt

Cytat: LampowY w Kwiecień 06, 2019, 22:53Ostatnio chadza za mną chęć wyjścia z analogu.
Gramofon gramofonem płyt nie sprzedawaj  . Gramiaka zawsze można odokupić .

elem

Adam, a Ty wszedleś w analog? Wiesz, bo to, że sie ma szesnaście gramiaków na strychu i drugie tyle kaseciaków w garażu  , to jeszcze nie znaczy, że tańczymy jak winyl zagra ;)

Dobra, koniec trolowania powaznego wątku. SME, Kuzma, Nottingham, Feickert z używek mozna brać. Solidne wykonanie, posłużą lata. Ale SME to jednak SME. Słychać od pierwszego pyknięcia :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: elem w Kwiecień 06, 2019, 23:26SME to jednak SME.
O tym zawsze warto pamiętać :)
Cytat: elem w Kwiecień 06, 2019, 23:26Kuzma, Nottingham
Skrócę nieco Twoją listę.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

#9
o, bardzo przepraszam, mój Feickert to czołg, służy mi wiele lat!  :P

A, dodam jeszcze, że Acoustic Signature Samba służył mi jeszcze dłużej, a teraz spełnia swoją powinność u dobrego kumpla kolejnych kilka lat. Ale talerz ma za cienki dla Bartolo :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

McGyver

Cytat: elem w Kwiecień 06, 2019, 23:26Adam, a Ty wszedleś w analog?
W gramofon na szczęście nie wszedłem, bo bym go rozdeptał  ;) 
Gramofonu zacząłem używać jakoś w latach '80, z małymi przerwami (dziecko w wieku niemowlęcym, remonty) używam do dziś, ale mnie to powoli nuży.

paul_67

Wy to [wulgaryzm] macie problemy.Ja [wulgaryzm] :)

gratefullde

Nigdy już tego błędu (pozbycia się toru vinylowego) nie popełnię. Choć by mnie głód morzył to ja trwać przy analogu będę ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Cytat: LampowY w Kwiecień 06, 2019, 22:53Ostatnio chadza za mną chęć wyjścia z analogu.
:o :o :o

LampowY

Już się zastanowiłem  :D
Jak żona usłyszała, że się zastanawiam nad wywaleniem gramofonu to mało mnie nie zabiła  :o I znowu cza było uciekać z domu. Wolna niedziela, biedra zamknięta. Pogalopowałem więc na Orlen po dwa mamroty żeby było czym łyche popijać  >:D
:alc:


LampowY

A no właśnie. Chinole odpisały, że z transportem 250 dularów za frontpanel z uchami ;D
Niech sie walą  ;)

cdt

Sporo
Zadzwoń do tego gościa . Tylko on jest deko dziwny żebys się nie zraził  ;D

gratefullde

Cytat: LampowY w Kwiecień 07, 2019, 16:14
Już się zastanowiłem  :D
Jak żona usłyszała, że się zastanawiam nad wywaleniem gramofonu to mało mnie nie zabiła  :o I znowu cza było uciekać z domu. Wolna niedziela, biedra zamknięta. Pogalopowałem więc na Orlen po dwa mamroty żeby było czym łyche popijać  >:D
:alc:

To się Pani Małgorzacie nisko kłaniam i szacunek okazuję :) Bardzo racjonalna decyzja. A Ty już nie pij bo coraz to bardziej dziwne pomysły wyczyniasz...

Do barku, chłopaku, do barku :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

McGyver

Cytat: LampowY w Kwiecień 07, 2019, 16:18250 dularów za frontpanel z uchami
Niech sie walą 
Pewnie że niech się walą. W Modushopie dorobienie czarnego panelu pewnie zmieściłoby się w 500zł.

LampowY

Cytat: cdt w Kwiecień 07, 2019, 16:29Zadzwoń do tego gościa
dzięki, zadzwonię.
A co potem z napisami?

Cytat: gratefullde w Kwiecień 07, 2019, 16:52A Ty już nie pij
A cóż to za pomysły  :o

Cytat: gratefullde w Kwiecień 07, 2019, 16:52
Do barku, chłopaku, do barku :)
Nalane i już wchodzę  :np:

Cytat: McGyver w Kwiecień 07, 2019, 17:18
Pewnie że niech się walą. W Modushopie dorobienie czarnego panelu pewnie zmieściłoby się w 500zł.
A oni chyba tylko robią z wymiarów jakie mają standardowo czy tez można zamówić od kompletnej czapy frontpanel?

McGyver

W panelach jakie mają w ofercie wyfrezują Ci otwory jakie sobie zażyczysz.

LampowY

Jak oczeźwieję to wymierzę tego tombakowego zęba i zobaczę czy można go będzie gotowcem jakimś od nich zastąpić.


LampowY

Łotewer... Ale żeśmy wątek zasmarkali  :o ;D