Konektory głośnikowe-Polecane.

Zaczęty przez pierotez, Kwiecień 21, 2019, 08:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

pierotez

Przepraszam że dzisiaj. W dzień powszedni człowieczyna zaganiany a czas jak zwykle nagli!

Dobre, solidne i przystępne cenowo to oczywiście CMC. Montaż będę robił na desce 2cm a więc potrzebne będą długie, tutaj przykład takich CMC 858.
Słuchajcie, 4 w zmacniaczu i 4 w kolumnach i cena robi się już mało atrakcyjna.

Jakie jeszcze znacie dobre i tanie, i najlepiej miedziane przyłącza na banan / goły drut.
Może kaSka? Ponoć miedź berylowa?! ale przy głośnikowych nic na temat materiału nie piszą tylko wzmianka że powlekane.

Ktoś tam kiedyś Audena polecał, ma takie

miniabyr

Pierotez ale już odpowiedziałeś sobie na zadane pytanie . CMC jest najlepszą i w sumie najtańszą opcją . Zwróć uwagę ,że CMC robią kilka wersji terminali i zdecydowane poszukaj tych całkowicie miedzianych(tak jak napisałeś cmc858) . Mam to przerobione na własnej skórze i ta jest najlepsza opcja.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pierotez

Tak mi się wydawało ;)
Tak, na początek sama miedź. Chciałem spróbować tą kasce ale polecają i nic nie piszą co i jak.

gratefullde

Tylko konektory Bluetoth ale.. jest niezbędna doskonała intalacja wi fi na podzespołach nie budzących podejrzeń... chodzi generalnie by nikt nam się nie włamał do sygnału audio i nie podpierniczył jakiogoś pasma... Myślę, że to możliwe...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

Polecam Jantzen, o których piszę w  wątku "Kolumny do lampowca".Solidne, dobrze trzymają przewody, po prostu wzbudzają zaufanie.Kupiłem na Allegro, ale teraz ich nie widzę...



miniabyr

mi chodziło  o takie cmc l -cu-r
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

McGyver

W konektorach z gołej miedzi nie podoba mi się to, że szybko czernieją i zaczynają wyglądać ohydnie. Wolałbym miedź złoconą bądź nawet rodowaną, a najlepiej srebrzoną.

miniabyr

Adam ale to jest miedź z powłoką utwardzoną (R-Cupper)  Można te miedziane wtyki kupić z pokryciem srebra lub rodu . Są nieznacznie droższe . Ale uwaga trzeba sprawdzić czy baza to miedź ,bo na stronie internetowej sklepu raz jest miedź a raz jest mosiądz !. Ja mam te wtyki w swoim Audio Note Oto Se i od kilku lat  powłoka nie zmieniła koloru . Są jak nowe . A teraz mam je również przy zwrotnicach .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Potwierdzam, że są bdb. Z polecenia Pawła kupiłem je do Cheviottow i był to super upgrade.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

pierotez

Cytat: gratefullde w Kwiecień 21, 2019, 09:15
Tylko konektory Bluetoth ale.. jest niezbędna doskonała intalacja wi fi na podzespołach nie budzących podejrzeń... chodzi generalnie by nikt nam się nie włamał do sygnału audio i nie podpierniczył jakiogoś pasma... Myślę, że to możliwe...

Ale się uśmiałem :))
muze też by słuchał na moje konto ;)

Cytat: paul_67 w Kwiecień 21, 2019, 09:31
Polecam Jantzen, o których piszę w  wątku "Kolumny do lampowca".Solidne, dobrze trzymają przewody, po prostu wzbudzają zaufanie.Kupiłem na Allegro, ale teraz ich nie widzę...

Podpatruje, wyglądają solidnie. Tylko nigdzie z czego to to - brąz, stal, inna miedź!?

Cytat: miniabyr w Kwiecień 21, 2019, 13:11
Adam ale to jest miedź z powłoką utwardzoną (R-Cupper)  Można te miedziane wtyki kupić z pokryciem srebra lub rodu . Są nieznacznie droższe . Ale uwaga trzeba sprawdzić czy baza to miedź ,bo na stronie internetowej sklepu raz jest miedź a raz jest mosiądz !. Ja mam te wtyki w swoim Audio Note Oto Se i od kilku lat  powłoka nie zmieniła koloru . Są jak nowe . A teraz mam je również przy zwrotnicach .

Tu mie kolega przekonał co do powłoki. Właśnie nie mogłem zrozumieć - miedź powlekana miedzią!?!

Jeszcze ta KaSca, hmmm. rca wyglądają solidnie i napisane że z miedzi. Jednak w głośnikowych nic nie piszą!

McGyver

Cytat: miniabyr w Kwiecień 21, 2019, 13:11
Adam ale to jest miedź z powłoką utwardzoną (R-Cupper)  Można te miedziane wtyki kupić z pokryciem srebra lub rodu . Są nieznacznie droższe . Ale uwaga trzeba sprawdzić czy baza to miedź ,bo na stronie internetowej sklepu raz jest miedź a raz jest mosiądz !. Ja mam te wtyki w swoim Audio Note Oto Se i od kilku lat  powłoka nie zmieniła koloru . Są jak nowe . A teraz mam je również przy zwrotnicach .
Parę lat temu miałem gniazda RCA CMC  z gołej miedzi. Dobre były, ale błyskawicznie sczerniały i zbrzydły. Wymieniłem je na miedziane srebrzone, te zachowywały znacznie lepszą estetykę. Obecnie mam w DACu WBT a w preampie wspomniane powyżej miedziane Kacsa i jest OK. Ale i tak będę się powoli rozglądał za nowymi gniazdami do tranzystorowej końcówki mocy z "wycieraczkami".

pierotez

Cytat: McGyver w Kwiecień 21, 2019, 11:48Bardzo mi się podobają te CMC-878

Ups, mosiądz! Ładne fakt. Ten sklep z obrazka sprawdzony? 878 long - ta cena to za sztukę?!

Cytat: miniabyr w Kwiecień 21, 2019, 08:50CMC robią kilka wersji terminali i zdecydowane poszukaj tych całkowicie miedzianych(tak jak napisałeś cmc858)

cmc858 vs cmc838 czym się różnią? Tylko tą przezroczystą izolującą obudową w 858?

Ładne też cmc868 ;)