Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michał

Cytat: miniabyr w Czerwiec 06, 2018, 20:18
Hmm ale kto powiedział że ten kabel jest nowy ? To produkt z rynku wtórnego i potrzebna była szybka decyzja .  8)
No przecież nie o kasę tu szło,tylko o markę,gdyby advocatus diaboli się nie wciął,to już byłoby po sprawie. Dużo drutów testujesz,stad moje pytanie,bo się zagubiłem :)

miniabyr

E tam nie tak dużo. Faktem  jest ,że  miałem w swojej łapie te droższe druty i było ich ostatnio całkiem sporo . To trudny temat bo nie każdy wierzy /słyszy co kable potrafią zrobić . Ale ten cholerny Kimber wyrwał mnie ze stanu spokoju. Co więcej nikt z moich gości  ,słysząc go w moim systemie nie rozminął się z moimi spostrzeżeniami.  Ale taka ciekawostka  -kabel Cardas CR w systemie mojego znajomego  zagrał tragicznie :o . Po moim wpisie na forum ,kolega  wypożyczył go i był mocno zawiedziony . A u mnie było super ! Ja natomiast byłem rozczarowany wysokimi Harmonix'ami - to kompletnie u mnie nie grało ! Więc jak widać dobór takiego czy innego druta wcale nie jest sprawą łatwą . I to nie jest tak ,że siedzę i tylko wpinam i wypinam kable /kondensatory / cewki . U mnie prawie non stop gra muzyka . Jedyny czas kiedy  ją ograniczam to upał bo nie da się u mnie w domu wytrzymać . CDN 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot

Czyli że KBL "idzie do żyda" ,a to dobry kabel  jest !!!

pelot

Paweł gratuluję osiągnięcia celi , przynajmniej na razie celu ;)
Trza by go :alc:

miniabyr

#3079
No trza by go  :gn: A co do KBL Sound Red Eye to niestety nie stać mnie na dwa kable głośnikowe  ,więc będzie musiał znaleźć nowy system . Przy czym w mojej opinii to świetny kabel i w moim poprzednim systemie był jego dopełnieniem . Ale ja wymieniłem cały swój system i po prostu potrzebowałem zmiany ! A miałem wymieniac na inny kabel  KBL Sound . No cóż wyszło inaczej z których to zmian jestem bardzo zadowolony.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Pawle jak długie masz te KBL Sound Red Eye?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Szkoda, że nie mam Luxmana i jestem w proszku bo może bym się szarpnął i ich posłuchał.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Po perypetiach z dostarczeniem płyty w końcu mam wersje MSFL sacd  w swojej kolekcji . Mowa oczywiście o Kind of Blue M. Davisa . .......problem w tym że to jest bardzo ,bardzo słaba wersja . Brak magii ,przewalony bas i  nawet nie chcę mi się już  więcej  pisać . Odradzam  :(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Michał

A tyle razy pisałem,tylko wersja K2 a jak ma być winyl to Classic Record.

miniabyr

Kurcze co wydawca to inny pomysł na brzmienie . Bardzo mi się to MSFL nie podoba  >:( A mam takie wydanie na czarnym placku z 1987 roku zrobione przez CBS już z dopiskiem digital i jak na razie  ta wersja z wydań komercyjnych brzmi u mnie najlepiej . Choć to co mam na szpuli, przegrane od Sedlaka pokazuje kto tu rządzi .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

jak tu nie kochać Audiomaniaków ? Wpadł do nie Bartolo  i w prezencie przywiózł mi  emblematy z QJP !!!! Ja pierdziu  ale mi zrobił niespodziankę . Dzięki Bartek   Jak zobaczycie gdzieś taka naklejkę to znaczy że wlepił ją tam miniabyr ! >:D >:D >:D >:D >:D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

Czad!

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Michał

Ale jaja,ale jaja,ale jaja ;D ;D

Bartolo

Cytat: miniabyr w Czerwiec 07, 2018, 18:23Jak zobaczycie gdzieś taka naklejkę to znaczy że wlepił ją tam miniabyr !
Zacznij od obklejenia kolumn i kondensatorów w PRE.. No i Kimberów... Zmiany obłędne... Wcześniej  nie miałem przyjemności słuchania. Choć się nie przyznawałem, żeby nie robić przykrości Pawłowi. Dla mnie dźwięk był ostry, i jazgotliwy... Ale teraz.. QJP!!!!!! Dobra zmiana, w najlepszej odsłonie. Brawo...!
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

cdt

Znaczy się Paweł dokończył dzieła i wystrugał z EV  big Audio Noty  ;) ;D >:D

Michał


miniabyr

  :D >:D Małe a cieszy. ,ale największe zmiany w dosmaczeniu dźwięku zrobiła wymiana kondensatorów w pre na  Kaisei ! To dało lekkość i przejrzystość . Tak samo rezystory tantalowe audio note zrobily swoje.  I na koniec kabel Kimber pozamiatał konkurencję .....jednak zaznaczam ,że u mnie . Za inne systemy nie biorę obpowiedzialnosci.  :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Flip Back

Cytat: miniabyr w Czerwiec 07, 2018, 16:47Kurcze co wydawca to inny pomysł na brzmienie .

Jeśli chodzi o L.P. to może warto by zainwestować w pierwsze, oryginalne wydanie. Jeden z kolekcjonerów na swojej stronie WWW porównywał kilka(naście) wydań KoB i z której strony nie patrzeć to zawsze jemu wychodziło, że oryginał rządzi.

miniabyr

Właśnie słucham sobie " KoB"  z taśmy i nie mam pytań . Wersji MSFL unikać jak ognia bo jest do dupy .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Ponieważ bardzo mi mój kabel glosnikowy przypadł do gustu ,to postanowiłem sprawdzić inne druty tej firmy . Będę starał się wycyganić do testu interkonkt  serii  KS .  Przyznam bez bicia ,że o firmie Kimber nie miałem pojęcia i plasowałem ją bardzo nisko . Pokutnie bije się w cycki !  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Udało mi się wycyganić do posłuchania  interkonekt  Kimber z serii KS .  Jednym słowem będzie  słuchowisko . Baaaaardzo  to ciekawe będzie ,bo będę Kimber porównywał do Sliltech'a i prototypu KBL Sound ........cdn
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Kimber KS 1016 właśnie wpiąłem między pre a końcówki mocy . Se słucham . Porównania z kablami które mam za kilka dni  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

... chciałbym być pierwszy po Tobie. Też jestem ciekaw jak różnicują się interkonektory z tak wysokiej półki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

miniabyr

#3099
I pierwsze wrażenia z odsłuchu Kimber KS 1016.  Wetknąłem we wszystkie dozwolone dziury mojego systemu i .............drut kompletnie nie chce się zgrać z resztą mojego systemu ! Po świetnie brzmiącym głośnikowym KS 3033 apetyt był olbrzymi .Czy to podobna półka  ks 3033 głośnikowy /ks 1016  interkonekt nie wiem  ale ten ostatni ewidentnie odstaje od kabli które mam do dyspozycji . A mam Siltech FTM 3-srebro (bardzo stary ale zacny drut )Audio Note VX -srebro  oraz Neotech 3220 -miedź (wszystkim dobrze znany kabel z metra) ;KBL Sound Zodiak -miedź  oraz KBL Sound "prototym" również miedź .  Tak czy siak dwa kable Kimber w moim systemie trochę się gryzą powodując wycofanie dźwięku i wrażenie "szorstkości"  Muszę więc spróbować czegoś w wyższej półki Kimber'a  . Bardzo mnie to intryguje!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !