Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

#3350
Łał . Wygrzebałem z niebytu płytę o której zapomniałem że posiadam . Zapomnienie wynikało z tego ,że mój poprzedni odtwarzacz nie chciał jej czytać . Płyta pochodzi z 1954 roku ! jazz głównego nurtu . Sarah Vaughan +Clifford Brown. Kurcze zestaw marzeń ! Brzmi znakomicie mimo ,że  nagranie pochodzi z 1954 roku . Polecam bardzo . Kurcze jakie te aranże mają klasę ! Według mnie lata 50/60 to najlepsze lata wokalistyki jazzowej !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Moriarty

Cytat: miniabyr w Wrzesień 23, 2018, 10:42
Brzmi znakomicie mimo ,że  nagranie pochodzi z 1954 roku [...] Według mnie lata 50/60 to najlepsze lata wokalistyki jazzowej !

No właśnie dlatego tak brzmi, że z 1954 - cały tor, panie, na lampach! :) A co do lat 50/60 to się zgadzam, tylko że to dotyczy całego jazzu en bloc, a nie tylko wokalistyki. Swoją drogą, skoro już o wokalistyce mowa, Johnny Hartman na płycie z Coltrane'em to dla mnie chyba absolutny szczyt męskiego wokalu w balladowym jazzie. Coltrane go do tej płyty wyciągnął niemal z nicości, bo kiedyś grali po sobie na jakiejś scenie i zapamiętał, jaki to talent. Wielka szkoda, że Hartman tak przepadł.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

miniabyr

Muszę więc jeszcze raz posłuchać płyty Coltrane +Hartman . Pierwszy raz nie przebrnąłem przez ten materiał . Swoją drogą jak kobiety zdominowały wokal w jazzie ! Na trąbce ,saksofonie ,perkusji ,kontrabasie etc sami faceci , a przy mikrofonie kobiety .  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

W zasadzie uśmiałem się do łez . Z powodu ceny . Preamp gramofonowy ulubionej mojej firmy czyli Audio Note AN9 RIAA   . Drugi od góry w katalogu . Jak to u AN tylko do wkładek MM . Jak potrzeba MC to trzeba dokupić transformator StepUp. Cena pre ...................110.000 funtów !!!!Abstrakcja . To cena Porsche !!! :o :o :o :o Ile więc kosztuje pre gramofonowe AN 10  RIAA Chyba wolę nie wiedzieć .https://www.dagogo.com/audio-note-m9-riaa-signature-phono-stage-review-part-1/
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

malg

Cytat: miniabyr w Wrzesień 23, 2018, 10:42Płyta pochodzi z 1954 roku ! .... Brzmi znakomicie mimo ,że  nagranie pochodzi z 1954 roku .
rozumiem ze tylko nagranie,
bo płyta jest młodsza trochę,
w końcu to CD, więc w 54-tym jeszcze nie produkowali takiego nośnika ::)
wiem marudzę ;D ;D ;D

miniabyr

Wiedziałem że ktoś złapie mnie za słowo !Tak Grzesiu chodzi o materiał a nie nośnik . Czujny audiomaniak z tego Grzegorza ! 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

McGyver

Cytat: miniabyr w Wrzesień 26, 2018, 22:19
W zasadzie uśmiałem się do łez . Z powodu ceny . Preamp gramofonowy ulubionej mojej firmy czyli Audio Note AN9 RIAA   . Drugi od góry w katalogu . Jak to u AN tylko do wkładek MM . Jak potrzeba MC to trzeba dokupić transformator StepUp. Cena pre ...................110.000 funtów !!!!Abstrakcja . To cena Porsche !!! :o :o :o :o Ile więc kosztuje pre gramofonowe AN 10  RIAA Chyba wolę nie wiedzieć .https://www.dagogo.com/audio-note-m9-riaa-signature-phono-stage-review-part-1/
Daj schemat, sklonujemy. A Ty sobie wstawisz wszędzie Shinkohy.

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !


miniabyr

Cytat: McGyver w Wrzesień 26, 2018, 22:56
Trza poszukać i sklonować.
No jest to jakaś alternatywa do 110.000 funtów -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

malg

Cytat: McGyver w Wrzesień 26, 2018, 22:56
Trza poszukać i sklonować.
ale klonujemy już EAR-a
a włściwie wariacjujemy


malg

a który będzie grał lepiej ? ::)

McGyver

Cytat: malg w Wrzesień 26, 2018, 23:21
a który będzie grał lepiej ? ::)
Zależy. Od wielu czynników. Użyte podzespoły, jakość wykonania, zgranie z konkretnym systemem, osobiste preferencje itepe itede.

christo

Cytat: miniabyr w Wrzesień 26, 2018, 22:19Ile więc kosztuje pre gramofonowe AN 10  RIAA Chyba wolę nie wiedzieć
Jest ciut tańsze :P
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

miniabyr

Cytat: christo w Wrzesień 27, 2018, 08:45
Cytat: miniabyr w Wrzesień 26, 2018, 22:19Ile więc kosztuje pre gramofonowe AN 10  RIAA Chyba wolę nie wiedzieć
Jest ciut tańsze :P
A powinien być droższy . E tam mam to w ....gdzieś ,choć zazdroszczę (serio) ludziom którzy mogą To mieć . U mnie zdecydowanie skromniej -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

...a zapomniałem się pochwalić ale będę mieć drugi gramofon . Oprócz Zontka (którego jeszcze nie mam  :o :o :o ) będzie to gramiak vintage choć nie taki wiekowy . CDN ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bartolo

Cytat: miniabyr w Wrzesień 27, 2018, 13:17...a zapomniałem się pochwalić ale będę mieć drugi gramofon . Oprócz Zontka (którego jeszcze nie mam     ) będzie to gramiak vintage choć nie taki wiekowy . CDN
MS..? ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

miniabyr

Cytat: Bartolo w Wrzesień 27, 2018, 13:21MS..? 
Moje zwoje mózgowe się przegrzewają .Bartek zagadka dla mnie nie do rozwiązania . Co to  MS?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

vasa

Cytat: miniabyr w Wrzesień 27, 2018, 13:17będę mieć drugi gramofon . Oprócz Zontka (którego jeszcze nie mam     ) będzie to gramiak vintage
Żeby nie znokautował dotychczasowego championa ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

McGyver

Cytat: miniabyr w Wrzesień 27, 2018, 12:59zazdroszczę (serio) ludziom którzy mogą To mieć
Ja już się tyloma "kultowymi" klockami rozczarowałem, że już niczego nie zazdroszczę.