Autor Wątek: Czy to już chorobliwe zbieractwo ?  (Przeczytany 20233 razy)

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
Odp: Czy to już chorobliwe zbieractwo ?
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 01, 2015, 10:19 »
Ja też kurna coraz bardziej w jazz wchodzę! Teraz gdy mam do wyboru metal czy jazz to wybieram to drugie, choć smędzenia, pitolenia do dziś nie lubię...
Muzyka ponad polityką!

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 01, 2015, 10:42 »
Bo w jazzie musi być jazda. Bez trzymanki. I improwizacja. Yeah!
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac ~ Accuphase clone amplifier by China Mean ~ Audio Nirvana - InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ KBL Sound (dzięki miniabyr) ~ Yamaha CDX-9

Offline Wireless

• maniak
  • winyl i pliki - oto przyszłość muzyki ;)
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 01, 2015, 11:02 »

...
Albo też nie wyczuwam ironii z racji późnej pory ;)

:(
Muszę popracować nad techniką przekazu.

Technika przekazu jest OK. Tylko pora dla mnie nie ta :)
Pozdrawiam, Wireless

Offline Wireless

• maniak
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 01, 2015, 11:08 »
Znam kilka osób, które mają w domu książki na pokaz bo ich nie czytają i znam jedną osobę, która ma  jako taki sprzęt, płyty w tym analogi, ale na muzyce nie zna się w ogóle.Ciągle myli wykonawców i gatunki muzyczne, a udaje zainteresowanie tematem.Gość zbliża się do pięćdziesiątki.Można i tak, tylko po co?

Paul,
To oczywiście jest snobizm .... ale dalej uważam, że ma on pozytywny wydźwięk. Bo - kupienie książki to pierwszy krok do jej przeczytania. Lepiej kupować i nie czytać/nie słuchać, (bo a nóż - kiedyś się w końcu przeczyta/posłucha) niż nie kupować w ogóle. Sam fakt zakupu - co było zostało udowodnione ;) , a nawet przeczytania/posłuchania bez zrozumienia nie czyni danej osoby oczytaną/osłuchaną. Ale - jest to krok konieczny do poczynienia dalszych :) Jeśli ktoś na tym poprzestaje i mu z tym dobrze .... no to niech mu będzie dobrze :) Może, kiedyś, pójdzie dalej :) . Lub inaczej - lepiej być SA, niż tylko S :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2015, 11:18 wysłana przez wireless »
Pozdrawiam, Wireless

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 01, 2015, 12:21 »
Bo w jazzie musi być jazda. Bez trzymanki. I improwizacja. Yeah!
Tak, bo inaczej to nie jest jazz tylko umizgi dla tych co słuchają wszystko i nic zarazem.To jak łagodny metal czyli bez sensu.
Muzyka ponad polityką!

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 01, 2015, 12:39 »
U mnie zbieractwo w granicach, jak mi się wydaje, zdrowego rozsądku.Na chleb jeszcze starcza.W końcu dobrnę z dyskografią LZ na winylu do końca, bo jakoś na CD zatrzymałem się w połowie.Chęć posiadania jakieś płyty męczy mnie tak samo jak trzydzieści lat temu.Pod tym względem nic się nie zmieniło.To jest chyba dobre bo się nie zdziadziałem przynajmniej duchem :)
Muzyka ponad polityką!

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 01, 2015, 12:41 »
Dobrze, że jestem wolny od nałogu zbieractwa.
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 01, 2015, 12:47 »
Śmiem wątpić :)
Muzyka ponad polityką!

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 01, 2015, 12:47 »
He he he
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac ~ Accuphase clone amplifier by China Mean ~ Audio Nirvana - InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ KBL Sound (dzięki miniabyr) ~ Yamaha CDX-9

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 01, 2015, 12:47 »
Cicho, żona czyta :)
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 01, 2015, 12:48 »
Cicho, żona czyta :)
Pozdrawiamy żonę :)

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 01, 2015, 12:50 »
Z moją drugą połowa OK.Przynajmniej wie co mi na imieniny czy inne okazje kupić...
Muzyka ponad polityką!

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 01, 2015, 12:54 »
Kupuje mniej winyli ostatnio. Z różnych przyczyn. Dobre wznowienia kosztują a z tych tańszych nie do końca potrafię się cieszyć.  Dużo nowego jazzu mamy tylko na cd i tu lokuje cześć kasy. Problemów z akceptacja w domu nie mam, na szczęście :)

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 01, 2015, 12:57 »
Niektórych męczy myśl, co się z tym wszystkim stanie gdy umrę.Mają problem...Tak mi się przypomniało w związku z dzisiejszym dniem...
Muzyka ponad polityką!

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 01, 2015, 13:02 »
Będą głupie, to sprzedadzą za tyle za ile im powiedzieliśmy, że kupilismy używki- a jak mądre, to poświęcą trochę czasu  i zweryfikują wartość :)

Offline Wireless

• maniak
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 01, 2015, 13:07 »
Niektórych męczy myśl, co się z tym wszystkim stanie gdy umrę.Mają problem...Tak mi się przypomniało w związku z dzisiejszym dniem...

No cóż - albo wyląduje w piwnicy i zniszczeje, albo zostanie wyprzedane za grosze ...
Ja nie kupuję dużo, bo dotarłem (na razie) do momentu, w którym praktycznie zawsze mam czego słuchać ... Piszę łącznie - o cyfrze i winylach. Są, rzecz jasna, rzeczy, które musiałem kupić (np. wznowienia LZ), ale nie ciągnie mnie już do skakania za każdym razem po sklepach i przeglądania co by tu kupić ... Jasne, że zawsze zdarzy się coś, czego jeszcze nie mam, i chcę to mieć. Dużo polegam na rekomendacjach naszych jazzowych guru :)
Pozdrawiam, Wireless

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 01, 2015, 13:13 »
Pewnie, nie można mieć wszystkiego i nie o ilość tu chodzi.Jednak bywają płyty, które spać po nocach nie dają i muszę je kupić choćbym w trampkach miał chodzić przez całą zimę, ale co to za zimy teraz mamy? :)
Muzyka ponad polityką!

Offline Wireless

• maniak
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 01, 2015, 13:17 »
Ciekawe, swoją drogą, co się stanie z forum, jak nas zabraknie ... w zależności od światopoglądu albo będziemy, albo nie będziemy mogli sprawdzić ... :) Tacy Audiomaniacy za, powiedzmy, 100 lat :)
Pozdrawiam, Wireless

Offline merlin1973

• maniak
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 01, 2015, 13:21 »
Niektórych męczy myśl, co się z tym wszystkim stanie gdy umrę.Mają problem...
Ja nie widzę problemu, mój syn już reflektuje na odziedziczenie po mnie płyt:)
Pozdrawiam S.CH.

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 01, 2015, 13:22 »
Ciekawe, swoją drogą, co się stanie z forum, jak nas zabraknie ... w zależności od światopoglądu albo będziemy, albo nie będziemy mogli sprawdzić ... :) Tacy Audiomaniacy za, powiedzmy, 100 lat :)
Światopogląd nie ma tu nic do rzeczy.Jest jak jest bez względu na to...
Muzyka ponad polityką!

Offline merlin1973

• maniak
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 01, 2015, 13:23 »
 ;) ;) ;)
Pozdrawiam S.CH.

Offline Wireless

• maniak
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 01, 2015, 13:37 »
Światopogląd nie ma tu nic do rzeczy.Jest jak jest bez względu na to...

Ale są różne domniemania co do możliwości uczynienia takowej obserwacji - a to już jest kwestia światopoglądu :)
Pozdrawiam, Wireless

Offline Wireless

• maniak
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 01, 2015, 13:41 »
A oto pokój współczesnego audiofila - file-oriented ;) . Sam na własnej skórze zaobserwowałem pewne niepokojące podobieństwa ... wspólny mianownik - zbieractwo (zdjęcie nie moje, nota bene ;) )
Pozdrawiam, Wireless

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 01, 2015, 13:57 »
Raz przez przypadek przłapałem moje dzieciaki na dyskusji, kto po mojej śmierci dostanie gramofon i jak podzielą płyty. :)
Tzn. rodzina akceptuje wariata.

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 01, 2015, 14:00 »
A oto pokój współczesnego audiofila - file-oriented
Estetycznie dno.