Czy to już chorobliwe zbieractwo ?

Zaczęty przez Księgowy, Październik 09, 2015, 15:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Ja też kurna coraz bardziej w jazz wchodzę! Teraz gdy mam do wyboru metal czy jazz to wybieram to drugie, choć smędzenia, pitolenia do dziś nie lubię...

gratefullde

Bo w jazzie musi być jazda. Bez trzymanki. I improwizacja. Yeah!
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

Cytat: vasa w Listopad 01, 2015, 09:27


Cytat: wireless w Listopad 01, 2015, 01:40
...
Albo też nie wyczuwam ironii z racji późnej pory ;)

:(
Muszę popracować nad techniką przekazu.


Technika przekazu jest OK. Tylko pora dla mnie nie ta :)
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

#53
Cytat: paul_67 w Listopad 01, 2015, 10:03
Znam kilka osób, które mają w domu książki na pokaz bo ich nie czytają i znam jedną osobę, która ma  jako taki sprzęt, płyty w tym analogi, ale na muzyce nie zna się w ogóle.Ciągle myli wykonawców i gatunki muzyczne, a udaje zainteresowanie tematem.Gość zbliża się do pięćdziesiątki.Można i tak, tylko po co?

Paul,
To oczywiście jest snobizm .... ale dalej uważam, że ma on pozytywny wydźwięk. Bo - kupienie książki to pierwszy krok do jej przeczytania. Lepiej kupować i nie czytać/nie słuchać, (bo a nóż - kiedyś się w końcu przeczyta/posłucha) niż nie kupować w ogóle. Sam fakt zakupu - co było zostało udowodnione ;) , a nawet przeczytania/posłuchania bez zrozumienia nie czyni danej osoby oczytaną/osłuchaną. Ale - jest to krok konieczny do poczynienia dalszych :) Jeśli ktoś na tym poprzestaje i mu z tym dobrze .... no to niech mu będzie dobrze :) Może, kiedyś, pójdzie dalej :) . Lub inaczej - lepiej być SA, niż tylko S :)
Pozdrawiam, Wireless

paul_67

Cytat: gratefullde w Listopad 01, 2015, 10:42Bo w jazzie musi być jazda. Bez trzymanki. I improwizacja. Yeah!
Tak, bo inaczej to nie jest jazz tylko umizgi dla tych co słuchają wszystko i nic zarazem.To jak łagodny metal czyli bez sensu.

paul_67

U mnie zbieractwo w granicach, jak mi się wydaje, zdrowego rozsądku.Na chleb jeszcze starcza.W końcu dobrnę z dyskografią LZ na winylu do końca, bo jakoś na CD zatrzymałem się w połowie.Chęć posiadania jakieś płyty męczy mnie tak samo jak trzydzieści lat temu.Pod tym względem nic się nie zmieniło.To jest chyba dobre bo się nie zdziadziałem przynajmniej duchem :)

frywolny trucht

Dobrze, że jestem wolny od nałogu zbieractwa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

Z moją drugą połowa OK.Przynajmniej wie co mi na imieniny czy inne okazje kupić...

gratefullde

Kupuje mniej winyli ostatnio. Z różnych przyczyn. Dobre wznowienia kosztują a z tych tańszych nie do końca potrafię się cieszyć.  Dużo nowego jazzu mamy tylko na cd i tu lokuje cześć kasy. Problemów z akceptacja w domu nie mam, na szczęście :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

Niektórych męczy myśl, co się z tym wszystkim stanie gdy umrę.Mają problem...Tak mi się przypomniało w związku z dzisiejszym dniem...

frywolny trucht

Będą głupie, to sprzedadzą za tyle za ile im powiedzieliśmy, że kupilismy używki- a jak mądre, to poświęcą trochę czasu  i zweryfikują wartość :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

Cytat: paul_67 w Listopad 01, 2015, 12:57
Niektórych męczy myśl, co się z tym wszystkim stanie gdy umrę.Mają problem...Tak mi się przypomniało w związku z dzisiejszym dniem...

No cóż - albo wyląduje w piwnicy i zniszczeje, albo zostanie wyprzedane za grosze ...
Ja nie kupuję dużo, bo dotarłem (na razie) do momentu, w którym praktycznie zawsze mam czego słuchać ... Piszę łącznie - o cyfrze i winylach. Są, rzecz jasna, rzeczy, które musiałem kupić (np. wznowienia LZ), ale nie ciągnie mnie już do skakania za każdym razem po sklepach i przeglądania co by tu kupić ... Jasne, że zawsze zdarzy się coś, czego jeszcze nie mam, i chcę to mieć. Dużo polegam na rekomendacjach naszych jazzowych guru :)
Pozdrawiam, Wireless

paul_67

Pewnie, nie można mieć wszystkiego i nie o ilość tu chodzi.Jednak bywają płyty, które spać po nocach nie dają i muszę je kupić choćbym w trampkach miał chodzić przez całą zimę, ale co to za zimy teraz mamy? :)

Wireless

Ciekawe, swoją drogą, co się stanie z forum, jak nas zabraknie ... w zależności od światopoglądu albo będziemy, albo nie będziemy mogli sprawdzić ... :) Tacy Audiomaniacy za, powiedzmy, 100 lat :)
Pozdrawiam, Wireless

merlin1973

Cytat: paul_67 w Listopad 01, 2015, 12:57Niektórych męczy myśl, co się z tym wszystkim stanie gdy umrę.Mają problem...
Ja nie widzę problemu, mój syn już reflektuje na odziedziczenie po mnie płyt:)
Pozdrawiam S.CH.

paul_67

Cytat: wireless w Listopad 01, 2015, 13:17Ciekawe, swoją drogą, co się stanie z forum, jak nas zabraknie ... w zależności od światopoglądu albo będziemy, albo nie będziemy mogli sprawdzić ... :) Tacy Audiomaniacy za, powiedzmy, 100 lat :)
Światopogląd nie ma tu nic do rzeczy.Jest jak jest bez względu na to...

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

Wireless

Cytat: paul_67 w Listopad 01, 2015, 13:22
Cytat: wireless w Listopad 01, 2015, 13:17Ciekawe, swoją drogą, co się stanie z forum, jak nas zabraknie ... w zależności od światopoglądu albo będziemy, albo nie będziemy mogli sprawdzić ... :) Tacy Audiomaniacy za, powiedzmy, 100 lat :)
Światopogląd nie ma tu nic do rzeczy.Jest jak jest bez względu na to...


Ale są różne domniemania co do możliwości uczynienia takowej obserwacji - a to już jest kwestia światopoglądu :)
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

A oto pokój współczesnego audiofila - file-oriented ;) . Sam na własnej skórze zaobserwowałem pewne niepokojące podobieństwa ... wspólny mianownik - zbieractwo (zdjęcie nie moje, nota bene ;) )
Pozdrawiam, Wireless

rudy-102

Cytat: paul_67 w Listopad 01, 2015, 12:57
Niektórych męczy myśl, co się z tym wszystkim stanie gdy umrę.Mają problem...Tak mi się przypomniało w związku z dzisiejszym dniem...
Raz przez przypadek przłapałem moje dzieciaki na dyskusji, kto po mojej śmierci dostanie gramofon i jak podzielą płyty. :)
Tzn. rodzina akceptuje wariata.

rudy-102

Cytat: wireless w Listopad 01, 2015, 13:41A oto pokój współczesnego audiofila - file-oriented
Estetycznie dno.