Jakie kolumny?

Zaczęty przez jamówię, Maj 09, 2016, 17:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: szczemirek w Maj 18, 2016, 12:26Co myślicie o takiej zamianie?
Stare Tannoye z dobrą lampą to jest baaardzo dobry pomysł. Chapman T-8 nigdy nie spotkałem więc odsłuch konieczny.
Na podstawie parametrów wydaje się że Tannoy będzie bardziej komfortowy dla wzmacniacza a materiały z których zrobiono membrany (papier i metal w prztpadku Tannoya vs jedwab i butyl w przypadku Chapman T-8) sugerują spore różnice w sygnaturze dźwięku.
W tym konkretnym przypadku to Twoje preferencje dźwiękowe będą decydowały.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

szczemirek

Dzięki! Narazie w góry a potem odsłuchy. Dam znać jak to się sprawuje. Pozdrawiam

lok

Oprócz Tannoya Lutek sprzedaje jeszcze Rehdeko. Do wzmacniacza na 300b warto posłuchać.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jakub

Chyba już wiem jakie będą moje następne kolumny. ;) Te Tannoye 12" za ile można dostać?

MAC

lutek cenił Red 12 wywoławczo 8,5. Pewnie poszły za 7,5-8.


MAC

W UK są na sprzedaż z firmy nowe Turnberry GR! za 20k PLN.
Świetna cena, u nas kosztują 30k.

szczemirek

Widziałem. Mlaskałem. "Moje" Tannoy'e to jednak ułamek tej ceny!

vasa

Cytat: masza w Maj 18, 2016, 14:35W UK są na sprzedaż z firmy nowe Turnberry GR!
O ten model Ci chodzi :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


Melepeta

Pytałem o Pioneery CS-63DX. Nikt, nic...
No to kupiłem.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

MAC

No to wklejaj foty i opowiadaj  :)

kawosz

Cytat: Melepeta w Maj 22, 2016, 10:45Pytałem o Pioneery CS-63DX. Nikt, nic...
No to kupiłem.
I słusznie że kupiłeś . Dołączam się foty ;D

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

Żona mówi, że kredensy do domu przyniosłem ;-) ale te kredensy grają, że kapcie mi spadły.
Nie patrzcie na podstawki, bo to prowizorka. Tylko pod kolumnami pumeks, wzorem pmcompa

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

kawosz

Piękności .Tak powinna wyglądać kolumna . Gdzie do niej tym nowym słupką  . No ale ja to mam spaczenie  :o
A jak jeszcze je dopieścisz elektrycznie o ile masz taki zamiar to pewnie jeszcze więcej z nich wyciśniesz .

Melepeta

Lutownicę trzymać umiem, to i kabelki się wymieni i gniazda. A i o kondensatorkach pomyślimy. Jeszcze nie zaglądałem. Może tam nie daj Boże elektrolity siedzą.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.


jamówię

Jak się skończy cały ten majdan z maturami i wyjaśni się co tam moje dziecko planuje dalej,wyskrobię trochę grosza i poszukam vinntage LS3/5A. Muszę je skonfrontować P3 a poza tym zawsze taką parkę tych BBC chciałem mieć.

lok

Kawosz miałem bardzo długo takie Klipsche z wzmacniaczem set na lampie 2a3 bajka.


Sent from my iPhone using Tapatalk

pmcomp

Cytat: Melepeta w Maj 22, 2016, 22:15
Tylko pod kolumnami pumeks, wzorem pmcompa



Bez pumeksu nie ma prawdziwego audio :).

paul_67

Cytat: pmcomp w Maj 24, 2016, 08:21
Bez pumeksu nie ma prawdziwego audio
Masz rację, czystość przede wszystkim!

kawosz

A mi dziś znowu opadły ręce . Dostałem maila z ebaya
Informujemy, że Twoja ostatnia transakcja w ramach Programu wysyłki międzynarodowej ze sprzedawcą trapezesound2112 nie może zostać sfinalizowana.

Waga lub wymiary paczki przekraczają limity Programu wysyłki międzynarodowej. Przedmiot nie zostanie wysłany do lokalizacji docelowej.

Właśnie się doczytałem że w ramach tego programu wysyłkowego paczka nie może ważyć więcej niż 29kg .
Pewnie Amerykanin spakował obie kolumny razem .

Napisaliśmy do sprzedawcy że jak ma jakieś problemy z wysyłką to mogę podesłać do niego swojego kuriera zobaczymy co odpisze . No mam strasznie pod górkę z tymi paczkami  :(

MAC

No to nieźle.....  :(

Piterski

Faktycznie pod górkę  :-\.
Amerykanie to jednak są w większości idiotami, sam to przerabiałem z nimi jak mi przysłali do pracy zawory pnematyczne i musiałem je reanimować bo tłukąc o siebie połamały się konektory.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.