Nowości płytowe

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 20:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

Nowa płyta Ozzy'ego Osbourna "Ordinary Man". Premiera w najbliższy piątek.

Czy ktoś z Was czeka na nią podobnie jak ja?

pylon

Tak czeka, mocno czeka...  :)

Kangie

No to już pojutrze!!!  >:D >:D >:D

Kangie

Facet nic, a nic się nie zmienił. Płyta chyba mi wchodzi... Chyba nawet nie "chyba" ;)

pylon

Mam i ja.
Ozzy nie zawiódł, ale też niczym nie zaskoczył, po prostu stary dobry znajomy...
Płyta dobra, polecam. Wchodzi łatwo, już po drugim razie banan na twarzy.

wiki

Cytat: Kangie w Luty 19, 2020, 11:21Nowa płyta Ozzy'ego Osbourna "Ordinary Man". Premiera w najbliższy piątek.
Dzięki uprzejmości Kangie mam i ja.
Szaleniec z niego wielki! Kupił mi w prezencie....
Dzięki wielkie Kangie...  :)

Ozzy'ego znam tylko z Black Sabbath, nigdy nie słuchałem go z solowych płyt...
Czyli dla mnie pierwsza jego płyta... całkiem fajnie się jej słucha....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

cortes

Ozzy'ego znam tylko z Black Sabbath, nigdy nie słuchałem go z solowych płyt...

Zdecydowanie trzeba nadrobić zaległości. Od siebie polecam album ,,No More Tears" - dla mnie opus magnum jeśli chodzi o solowe albumy Ozzy'ego

Pboczek

Black Sabbath jest nie do pobicia, sam Ozzy to nie ta samo, w kontekście czasu w jakim powstawała muzyka i jej świeżości, energii. BS było skandaliczne, napawające lękiem, to przecież lata 60/70 XX w.
Grali z ciężarem dywizji czołgów, potrafili wzbijać się w powietrze jak eskadry myśliwców. Niektóre płyty są tak różnorodne, że z riffów jednego kawałka dało by się ukuć kilka dobrych utworów. Potrafili odlecieć i zabrać słuchacza na bezwarunkową podróż przez cały album.
Minęło pół wieku, a Ozzy próbuje grać podobną muzykę ale to se ne vrati.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jjacek

#958
 :)

wiki

Cytat: jjacek w Czerwiec 05, 2020, 21:03
:)
Piękny końcowy koncert....
Prawie wszystkie kawałki z dwóch pierwszych płyt....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

jjacek

#960

jjacek

 :D

frywolny trucht

Faithless żyje :) Tylko co to za życie bez Maxi Jazza?

https://www.youtube.com/watch?v=oMnpMkPoVoc&ab_channel=LyricalNicotine
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Oznaki życia wydała z siebie też ta pani. Taka spokojna, przyjemna muzyczka do grania w tle. Tak to czuję. Czilałcik.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

No i Ludovico Einaudi. Ja lubię, żona też, więc ja jeszcze bardziej :)

https://www.youtube.com/watch?v=cs86AmF0Z38&ab_channel=LudovicoEinaudi
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Einaudiego kupuję w zasadzie w ciemno. Wiem, że specjalizuje się w muzyce filmowej, więc mogą być starsze utwory w soundtracku. Takie jak ten- ryje beret dla mnie.

https://www.youtube.com/watch?v=D3R1kISgcoo&ab_channel=NeoclassicalHD
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Doczytałem w końcu cóż to za płyta. (W zasadzie to wydawnictwo na CD jest dwupłytowe).
https://jazzsoul.pl/2020/08/20/ludovico-einaudi-prezentuje-kolekcje-einaudi-undiscovered/

"Na ,,Einaudi Undiscovered" kompozytor oddaje się refleksji na temat muzyki, która powstawała w trakcie jego całej kariery muzycznej. Jak wyjaśnia:

Za każdym razem, gdy słucham moich albumów, zauważam, że wszystkie one zawierają jeden lub więcej szczególnych momentów, które przykuwały uwagę słuchaczy bardziej niż inne. Niekiedy, niezależnie od moich intencji, niektóre z nich stały się ponadczasowymi klasykami, kiedy reszta pozostaje w cieniu. Mając to na uwadze, wybrałem kilka utworów z różnych albumów i partytur filmowych, które nie były tak eksponowane, jak inne, mając nadzieję, że odkryję dla publiczności niektóre z tych kompozycji, które uważam za ważną część mojego repertuaru."
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Bartolo

Cytat: frywolny trucht w Listopad 14, 2020, 17:30
Doczytałem w końcu cóż to za płyta. (W zasadzie to wydawnictwo na CD jest dwupłytowe).
https://jazzsoul.pl/2020/08/20/ludovico-einaudi-prezentuje-kolekcje-einaudi-undiscovered/

"Na ,,Einaudi Undiscovered" kompozytor oddaje się refleksji na temat muzyki, która powstawała w trakcie jego całej kariery muzycznej. Jak wyjaśnia:

Za każdym razem, gdy słucham moich albumów, zauważam, że wszystkie one zawierają jeden lub więcej szczególnych momentów, które przykuwały uwagę słuchaczy bardziej niż inne. Niekiedy, niezależnie od moich intencji, niektóre z nich stały się ponadczasowymi klasykami, kiedy reszta pozostaje w cieniu. Mając to na uwadze, wybrałem kilka utworów z różnych albumów i partytur filmowych, które nie były tak eksponowane, jak inne, mając nadzieję, że odkryję dla publiczności niektóre z tych kompozycji, które uważam za ważną część mojego repertuaru."
Mam. Super płyta... :)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

paul_67

Żal było nie kupić, za te cztery dyszki z groszami, trzy płyty mamy  :)

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

limitowany  clear vinyl  również dostępny

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe


frywolny trucht

Dziś premiera. Wersja limitowana CD 50 zł bez grosika, wersja LP 100 zł bez grosika
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jjacek

Volbeat - Servant of the mind
https://www.youtube.com/watch?v=snItFJlBtTc

jjacek