Pre LAR LPS-1 made in Poland

Zaczęty przez kangie, Czerwiec 05, 2014, 08:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michał

MC na 47 kilo??
Przecież to jest totalnie przesterowane :o

Therion

w LPS-1 jakoś nie.

Dlatego jestem ciekawy, bo nic strasznego się nie wydarza.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Michał

No Stary,to chyba to nie działa ;D

elem

Miałem kilka  dni LARa. Jakby nie kręcił, było tak samo lub prawie tak samo :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Michał

Gdybym na Trigonie wykonał taki manewr,to wysłałbym głośniki do Bozi   ;D

elem

Nie, nic by sie nie stało. Sygnał jest wtedy taki rozlazły po całym pokoju, jakby rozfazowany. To może sprawiac wrażenie superprzestrzenności.  Aż spróbuję moją DV tak obciązyć, choc u mnie 1000 ohm juz gra źle.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Piterski

Ja ostatnio przy porównaniach z AT-OC9/III grałem na ustawieniach zalecanych przez producenta.
Kilka razy robiłem już takie wycieczki i zawsze wracam w pobliże tych zalecanych wartości.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Michał

Cytat: elem w Luty 20, 2018, 17:29
Nie, nic by sie nie stało. Sygnał jest wtedy taki rozlazły po całym pokoju, jakby rozfazowany. To może sprawiac wrażenie superprzestrzenności.  Aż spróbuję moją DV tak obciązyć, choc u mnie 1000 ohm juz gra źle.
Jak dalem za wysokie nastawy dla Twojego Benza,to myślałem że mi Klipsche z pokoju wyjadą.

elem

Michał, mówisz o "gain"  a my tu o" load" :) 
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Michał

Cytat: elem w Luty 20, 2018, 18:20
Michał, mówisz o "gain"  a my tu o" load" :) 
No tak przy okazji :)

rudy-102

Cytat: Therion w Luty 20, 2018, 16:44
w LPS-1 jakoś nie.

Dlatego jestem ciekawy, bo nic strasznego się nie wydarza.
Jak ja przekręcę na 47 kilo to jest wrzaskliwie, przesterowane i bardzo głośno.

elem

No dobra, juz nic nie mówię  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Therion

Dlatego pytam o LAR LPS-1, bo tu naprawdę nie słychać degradacji dźwięku.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Michał

No ale rudy też ma Lara a zniekształcenia słyszy. Coś u Ciebie nie tak z tym potkiem w Larze. Obciążając wkładkę,która ma np 0,4 mV,47 kOhm totalnie ją przesterowujesz,no nie ma innej opcji.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Therion

Cytat: Michał w Luty 21, 2018, 06:56No ale rudy też ma Lara a zniekształcenia słyszy. Coś u Ciebie nie tak z tym potkiem w Larze. Obciążając wkładkę,która ma np 0,4 mV,47 kOhm totalnie ją przesterowujesz,no nie ma innej opcji.







HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

cdt


Michał

Cytat: Therion w Luty 21, 2018, 15:30
Cytat: Michał w Luty 21, 2018, 06:56No ale rudy też ma Lara a zniekształcenia słyszy. Coś u Ciebie nie tak z tym potkiem w Larze. Obciążając wkładkę,która ma np 0,4 mV,47 kOhm totalnie ją przesterowujesz,no nie ma innej opcji.








"jak wytłumaczyć niewutłumaczalne"
W bardzo prosty sposób,ten LAR jest walnięty.Przegadałem tą sprawę dziś rano,ale nie będę Ci psuł dobrego samopoczucia,niech Ci się wydaje,że jest super.

Therion

Cytat: Michał w Luty 21, 2018, 17:52W bardzo prosty sposób,ten LAR jest walnięty.Przegadałem tą sprawę dziś rano,ale nie będę Ci psuł dobrego samopoczucia,niech Ci się wydaje,że jest super.

Nieeee..... to nie tak.

Kiedyś tam się otarłem o technikum elektryczne, więc pi razy oko wiem co to Ohm, impedancja, dopasowanie itp. I wiem, że powinien być przester. Ale nie ma. Zauważyłem też, że podobne pytania wysuwali inni użytkownicy LPS-1. Dlatego zaczęło "mię" to zastanawiać.

Zmianę słychać tylko w tym, że gdy odepnę headshell przy zakresie 47K to w kolumnach słychać mocny brum a gdy odepnę przy zakresie 500 i niższym, brum jest ledwie słyszalny. A zatem LPS-1 działa, ale dlaczego nie przesterowuje dźwięku? Nie wiem, chciałbym zrozumieć.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

elem

Therion, jakiej wkładki uzywasz z LARem?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Z tego co pamietam (gdy miałem LARa) to ruszanie potencjometrem sprawiało, że albo bardziej muliło albo mniej. Nic innego się nie działo.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: gratefullde w Luty 21, 2018, 22:22
Z tego co pamietam (gdy miałem LARa) to ruszanie potencjometrem sprawiało, że albo bardziej muliło albo mniej. Nic innego się nie działo.
Mniej, więcej ale zawsze muliło  >:D

gratefullde

Cytat: masza w Luty 21, 2018, 22:31Mniej, więcej ale zawsze muliło 

Otwierał się z trafami, wtedy było z nim lepiej ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dino

Zmiana impedancji wejściowej nie powinna wpływać na "przesterowanie" sygnału.
Za mała zewrze część sygnału do masy za duża może faktycznie mulić. Ale nie przesterować.
Sporo zależy od topologii wejścia.
Ja gram na MC z impedancją 47K !!! (ZYX R-100). Taka jest topologia mojego pre.
Z Dynavectorem już było gorzej i trzeba było schodzić do 15K !!!
Na 150 Ohmach pre nie grał (brak dynamiki i niskich częstotliwości).
Inny pre (SM-2 Perraux) ma na wejściu 68K i gra dobrze z MC. Własnie dorabiam inne impedancje i może w przyszłym tygodniu się okaże czy pomogło czy zaszkodziło.
Jeżeli jest możliwość regulacji albo wymiany rezystora na wejściu warto zawsze protestować inne ustawienia.

Therion

Cytat: elem w Luty 21, 2018, 22:21Therion, jakiej wkładki uzywasz z LARem?

ATOC9/II i Rohmann
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.