NAD C356BEE i modyfikacja a'la muda44

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 09, 2016, 12:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

monisia27

marekw76 jakby Ci bardzo nie spasił to daj znać może uda nam się dogadać:)
mnie dziś ktoś z alle sprzątnął 356 za 1750zł, nic szukam dalej:)

marekw 76

Ja zapłaciłem 2k (z DAC) z przesyłką z Niemiec.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Greg a do którego wejścia masz gramofon podłączony?
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

GregWatson

Cytat: marekw 76 w Maj 25, 2017, 21:06Ja zapłaciłem 2k (z DAC) z przesyłką z Niemiec.
Bardzo dobra cena jak z DAC-iem.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#104
Cytat: marekw 76 w Maj 25, 2017, 22:05Greg a do którego wejścia masz gramofon podłączony?

Bezpośrednio nie podłączysz musisz przez pre gramofonowe a później na AUX.
Trochę tego i trochę tamtego też.

marekw 76

Cytat: GregWatson w Maj 26, 2017, 08:23
Bezpośrednio nie podłączysz musisz przez pre gramofonowe a później na AUX.
Nie, no :) wiem, że przez przedwzmacniacz ale chodziło mi gdzie masz podłączone :)
Już wiem, że masz do AUX.
Pytałem bo wczoraj podpiąłem pre do DISC i była cisza :( Ale później podpiąłem do tuner i już ok było ;)
Ale swoją drogą kino też nie działa pod wejściem DISC... Może popsute kurka wodna?
Dziś wieczorem jeszcze tam cd sprawdzę...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

marekw 76

I to jest podpowiedź :)
WIELKIE DZIĘKUJĘ Greg! Już się miałem martwić :)
Ale dodam tylko, że dziś jakby bas się pojawił i talerze słychać wreszcie.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

muda44

Cytat: monisia27 w Maj 25, 2017, 15:42muda44 a co sądzisz o module przedwzmacniacza nad375PP do nada 356?
Planuję zakup tego wzmaka pod twoją modyfikację i podłączenie tego pre.
Czy podłacza się go zawsze tak samo czy np. masz jakieś doświadczenie i można go po Twojemu podłączyć w efektywniejszy sposób?

dzięki

Nie mam zdania bo nie miałem NADa z tym modułem a nawet jakbym miał to od ponad roku nie mam gramofonu .
Gramofon nie jest dla mnie . Dobry kosztuje , kosztuje zachodu ( zakup płyt w dobrym stanie , ich mycie , odkurzanie , nowe koszulki itd ) i to po to żeby ledwie usiąść do słuchania żeby po kilku - do około 25min na LP znowu wstawać , przekładać czy wyciągać nową płytę z całą tą otoczką ;)
Zdecydowanie nie dla mnie .
Jak mam czas na słuchanie muzyki to chcę ją włączyć i mieć tą minimum godzinę na relaks .


marekw 76

#109
Dwa tygodnie temu po raz pierwszy odpaliłem mojego Nada po modyfikacji.
W pierwszym momencie je..ął basem jak nigdy przedtem, wysokie gdzieś schowane a i średnie tym basem przytłoczone były ale po godzince zaczęło wszystko wyłazić. Pojawiły się wysokie i średnie a bas się uspokoił.
I tak było coraz lepiej przez kilka a może i kilkanaście  pierwszych godzin. Teraz (po 50h) te zmiany są na tyle delikatne, ze aż prawie niezauważalne.
W porównaniu z pearl litem jest lepsza dynamika i dużo mocniejsze jebnięcie w muzyce rockowej i pochodnych.
Dźwięków też jakby odrobinę przybyło, momentami są aż przytłaczające :) Generalnie do rocka idealne granie.
Brak mu jednak jeszcze odrobinkę subtelności którą posiada Marantz pearl lite.
Marantz bardziej gra średnicą, Nad skrajami.
Scena w marantzu szersza, w Nadzie bardziej wgłąb i do góry.
Wokale też na razie bardziej wolę te marantzowe.
Określiłbym to tak: Marantz uwodzi powoli, Nad natomiast wyrywa baaardzo szybko.
Pearl lite prosi subtelnie: "Umów się ze mną", Nad natomiast bez ogródek: "Chodź, zwiedzimy sobie pięterko".
Trzeba jednak przyznać, że Nadzisko nabiera ogłady mimo, że gra dopiero 50h.
Marcin twierdzi, że potrzebuje około 100 do ułożenia - i widząc postępy może coś w tym być.

Jest wysoce prawdopodobne, że pozostaną obydwa :) a przynajmniej na razie.
Ale żona na delikatną uwagę o dwóch systemach tylko się uśmiechnęła.

EDIT:
Nie napisałem w końcu... Czy modyfikować Nada? Według mnie - zdecydowanie tak.
Gdybym nie do końca jasno napisał to Nada po modyfikacji oceniam wyżej niż Marantza.
Ale za kilka tygodni zamienię wzmacniacze aby mieć pewność.
Oczywiście pamiętajmy, że powyższa ocena jest na moim systemie...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

muda44

Daj mu jeszcze czasu .

Najważniejsze żeby dane urządzenie miało jak największą rozdzielczość i było możliwie neutralne a resztę dopasować kablami zarówno IC jak i zasilającymi . Polecam WW Stratusa albo Aurorę i posłuchać w obydwu położeniach wtyczki zasilającej .
Warto też zastosować tego typu platformę .

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2096.msg151726;topicseen#msg151726

Jeżeli nadal będzie Ci czegoś brakować , daj znać . Podpowiem jakie interkonekty warto spróbować , tym bardziej że na rynku pojawiły się dwa bardzo rozsądnie wycenione kabelki .

Należy zawsze mieć na uwadze że przy wymianie elektroniki czy kolumn może być potrzebna niewielka korekta którą można zrobić świadomymi ruchami wymiany kabli .


marekw 76

Jasne Marcin.
Nad się wciąż wygrzewa, dziś gra od 9 i mam wrażenie, że znów jest lepiej :)
Pamiętajmy też, że system był składany pod Marantza, nie pod Nada.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

muda44

Dlatego powoli i bez pośpiechu .
W moim systemie złożonym pod modyfikowanego C356BEE żeby zagrał Gryphon musiałem wymienić stolik , kable zasilające ( wzmacniacz i źródło ) i interkonekty . Na końcu zabawa z platformą pod źródłem .

GregWatson

Cytat: marekw 76 w Sierpień 02, 2017, 16:39Nad się wciąż wygrzewa, dziś gra od 9 i mam wrażenie, że znów jest lepiej :)


I jak tam wygrzewanie? coś już lepiej? U mnie pamiętam kilka dni to trwało aż ustabilizowało się na pewnym poziomie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

marekw 76

Oooo i juz czysciutko :)
Tak ja pisalem ostatnio.
Staram sie codziennie sluchac (tylko ten czas cholerny) ale mam wrazenie, ze po wlasnie okolo 3 tygodniach dzwiek sie troszke ustabilizowal.
NAD po modyfikacji gra o wieeeeele lepiej niz fabryczny i jest bardziej uniwersalny niz Marantz pearl lite.
Jednak niektore rzeczy lepiej brzmia na Marantzu (Kortez czy Dyjak np).
Ale w rocku Nad rzadzi.
Za dwa tygodnie bede "slomianym wdowcem" a wtedy sobie poslucham i poporownuje ;)
Generalnie powaznie mysle o drugim systemie opartym na "starym" Marantzu.
Aaaaa, i z braku czasu na razie prawie wylacznie cd ostatnio.
Ale juz niedlugo ;D
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

muda44

Niestety nieważne czy mamy sprzęt za 1000zł czy za 100 000zł i więcej nie przeskoczymy różnic w realizacjach płyt więc zawsze jedne płyty będą odtwarzane akurat a inne z różnymi niedostatkami .
Im lepszy sprzęt tym każde nagranie zyska na jakości a każdy powinien sobie sam skonfigurować system pod siebie ustalając priorytety i mając na uwadze wady sprzętu czy realizacji .
Uważam że elektronika powinna być jak najbardziej przejrzysta , brzmienie dobrać sobie kolumnami a ewentualne korekty zrobić kablami .

Zapraszam do opisu kabla który polecam do modyfikowanych NADów z małym wyjątkiem - C350 . Z tym modelem może być zbyt wiele " dobrego " co nie oznacza że się nie sprawdzi :)

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2102.0

marekw 76

Wróciłem dziś z pracy i tak mnie naszło aby sieciowe zamienić miejscami.
I tak WWs Stratus 7 powędrował do Nada natomiast Supra poszła sobie do cedeka.
Niech mnie gęś kopnie ale jest znowu delikatnie na plus :) Bas się jeszcze uspokoił (tak jakby mniej łupie ale bardziej kolorowy) i wokal jakby lepszy (bardziej naturalnie) generalnie jest mniej nerwowo. Może to mi się kurka wodna wydaje ale to jest wyraźna DOBRA zmiana!

EDIT:
Sam już nie wiem... Żona nie słyszy zmiany...
Dodam tylko, że Pearl lite bardziej lubił Suprę niż WW.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

malg

Cytat: marekw 76 w Sierpień 07, 2017, 16:36
Wróciłem dziś z pracy i tak mnie naszło aby sieciowe zamienić miejscami.
I tak WWs Stratus 7 powędrował do Nada natomiast Supra poszła sobie do cedeka.
Niech mnie gęś kopnie ale jest znowu delikatnie na plus :) Bas się jeszcze uspokoił (tak jakby mniej łupie ale bardziej kolorowy) i wokal jakby lepszy (bardziej naturalnie) generalnie jest mniej nerwowo. Może to mi się kurka wodna wydaje ale to jest wyraźna DOBRA zmiana!

EDIT:
Sam już nie wiem... Żona nie słyszy zmiany...
Dodam tylko, że Pearl lite bardziej lubił Suprę niż WW.

Zrób dwa testy:
1. wróć teraz do poprzedniej konfiguracji, i .....
2. pograj na konfiguracji po zmianie i wróć do pierwszej po kilku dniach/tygodniach, i .....


marekw 76

Tak zrobię, zawsze tak upewniam się o zmianach.
Wzmacniacze też podmienię za jakieś dwa lub trzy tygodnie.
I oczywiście będę informował o ewentualnych spostrzeżeniach.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

muda44

Sam używam Stratusa i Aurorę . Fajne i tanie kabelki .
Aurora do wzmacniacza a Stratus do strumieniowca .
Stratus podbija wyższy bas , daje miękkość i uspokaja wyższą średnicę . Aurora ma mniej wyższego basu a więcej niższego .
Zgadzam się z tym porównaniem
http://www.highfidelity.pl/artykuly/0903/ww.html


Jak słyszysz zmiany to dobry znak . Spróbuj też z odwracaniem wtyczki w listwie i wtedy zwróć uwagę na bas .

marekw 76

Cytat: muda44 w Sierpień 07, 2017, 20:48Stratus podbija wyższy bas , daje miękkość i uspokaja wyższą średnicę
I możliwe, że tego właśnie potrzebowałem.
Wtyczek nie odwrócę bo to typ UK.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

muda44

Cytat: marekw 76 w Sierpień 07, 2017, 21:54
Cytat: muda44 w Sierpień 07, 2017, 20:48Stratus podbija wyższy bas , daje miękkość i uspokaja wyższą średnicę
I możliwe, że tego właśnie potrzebowałem.
Wtyczek nie odwrócę bo to typ UK.


Listwa typ "PL" a jej kabel typ UK . Często odwracanie " fazy " wpływa na brzmienie a zwłaszcza proporcje basu .

marekw 76

Marcin, mam listwę PL/UK (po cztery gniazda) Tomanek TAP8.
Ale akurat te tzw "lepsze" sieciówki są z wtykiem UK... Zresztą wszystkie gniazda w ścianach też UK - pamiętaj, że ja wciąż w Irlandii siedzę ;)
A nie mam teraz ani funduszy ani ochoty na zakupy innych kabli tylko po to aby sobie wtyczki przekładać :)
Zbyt wiele zakupów dokonałem w ostatnim kwartale a i żonę muszę na urlop z młodym zapakować :)
Zresztą jak pojadą po 18-tym sierpnia to się lepiej pobawię. Mam jeszcze kable oparte o Lapp Kabel 3x 2,5 CY to też je powpinam i zobaczę, a co! ;)
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

muda44

Rozumiem ale naprawdę warto mieć możliwość obracania wtyczki zasilającej w gnieździe a często daje to duże różnice zwłaszcza w proporcjach basu.
Polecam też wypróbować te zwykłe sieciówki , między nimi też są różnice .
Mam ich kilka i wybrałem taką jedną którą mam teraz wpiętą w Accuphase  DP-400 . Co ciekawe na fabrycznym kablu odtwarzacz ten wyraźnie ( za dużo , nienaturalnie ) eksponował wokale .

marekw 76

Napiszę coś w końcu o zabawach kablami.
Do wzmacniacza wróciła jednak Supra. Dźwięk NAD'a z WW Stratus był jednak zbyt uspokojony/uporządkowany.
Brakowało mi odrobiny szaleństwa.
Dodatkowo zmienił się odtwarzacz (CD Marantz 8003 na Denon 3910) i ten drugi jest spokojniejszy a dodatkowy spokój z kabli jest niepotrzebny :)
Próbowałem też innych kabli - zwykłych dołączanych do sprzętu oraz takich opartych o Lapp ale tutaj był wyraźny regres.
Generalnie NAD jest podatny na różne kable i to słychać.

Ostatnio słucham głównie winyli i tutaj jest wspaniale!
Zresztą wreszcie "odziedziczyłem" prawie 200 szt dawno obiecanego "spadku" winylowego głównie rock i metal.
(wydania z lat 80 w większości West Germany) tak więc dzieje się!
A NAD do takiej muzyki jest stworzony.
Reasumując:
W dalszym ciągu jestem bardzo zadowolony z tego wzmacniacza i zdecydowanie polecam jego modyfikację.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n