Gramofon do 15 tysięcy.

Zaczęty przez frywolny trucht, Październik 07, 2019, 20:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: rudy-102 w Październik 11, 2019, 21:15
Kredensowej ;)
To Ty szlachta jesteś a nie wioskowy[emoji1774]
[emoji4]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102


rudy-102

Cytat: Piterski w Październik 10, 2019, 22:24
Cytat: rudy-102 w Październik 10, 2019, 22:02
Ja tam wioskowy jestem a jedyne co bym zrobił to dokupienie nowego ramienia. ;)
Pisz do Pawła Zontka bo mam wypuścić w pewną ilość ramion przeznaczonych do AdFontesa.
Nie znam obecnej ceny, ale podejrzewam że poza moim zasięgiem finansowym. Ostatnia cena jaką słyszałem to było 9 tyś. zł. za Deltę.

Piterski

Cytat: rudy-102 w Październik 12, 2019, 09:49
Cytat: Piterski w Październik 10, 2019, 22:24
Pisz do Pawła Zontka bo mam wypuścić w pewną ilość ramion przeznaczonych do AdFontesa.
Nie znam obecnej ceny, ale podejrzewam że poza moim zasięgiem finansowym. Ostatnia cena jaką słyszałem to było 9 tyś. zł. za Deltę.

Sądzę, że niekoniecznie. Pierwsze bodaj 10 sztuk ma być w bardzo przystępnej cenie. Napisz lub do niego zadzwoń, dopytaj o szczegóły.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Delphi MkVI Classic- czyli chyba najtańsiejszy. Jest jedynie zapowiedź z 2018, że E.I.C. będzie dystrybutorem. Ino nie ma na stronie. Cen brak na ceneo. Samo ramię kosztuje chyba założony budżet?

Pomyślałem o czymś nowym, bo mam taką fazę. Po fazie kupowania strucli ( dumnie zwanych vintage) pomyślałem o czymś z gwarancją. Taka faza, choć uwielbiam strucle. Żeby nie trzeba było szukać fachowców od naprawy po Polsce, a może poza granicami kraju. Darek, przypomnij mi, gdzie chciałeś wysyłać Dragona do naprawy? Do Holandii? Przyklasnął temu pomysłowi CD Roksana na gwarancji, który postanowił przeskakiwać na utworach.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dyletant

Teraz żeś pojechał ;D. Temat wątku to tylko prowokacja żeby w końcu Delphi. Wątek zaczyna przypominać podobne dla początkujących gdzie ostatecznie lecimy z budżetem 2x >:D
https://hifiheaven.net/shop/Oracle-Audio-Delphi-MKVI-Classic-Turntable-with-Turbo-MKII

PS: bardzo ładny chociaż to kwestia gustu. Ramię niczym niemieckie działo kolejowe https://www.modeledo.pl/en/dzialo-kolejowe-dora-800mm-hobby-boss-82911 budzi zaufanie.

PS2: może czas zmienić tytuł wątku :)

vasa

Cytat: dyletant w Październik 12, 2019, 16:59bardzo ładny
No, ładna bestia :)
Te 9100$ to jak barszcz. Dojdzie jeszcze transport cło i VAT. Wyjdzie 12kbaksów jak nic. A budżet był 15 więc zostanie jeszcze na wkładkę :D
A z tym działem kolejowym to przesada. Zwykłe, popularne, znane i lubiane SME V.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

krzysiek

Po co szukać za oceanem, jak są w Europie
https://www.analogueseduction.net/turntables/oracle-audio-delphi-vi-turntable.html

chciałbym zauważyć, że to jest cena za gramofon BEZ ramienia przedstawionego na zdjęciu
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

cdt

Cytat: frywolny trucht w Październik 12, 2019, 16:43Darek, przypomnij mi, gdzie chciałeś wysyłać Dragona do naprawy?
No i był w Holandii . W Polsce serwisanci nie mają przyrządów pomiarowych i szablonów do systemu NAAC . Z gramofonami nie ma problemu to proste jak cep konstrukcje . Nawet DD . Do tego masz w Bydgoszczy specjalistów .

frywolny trucht

Delfiego zaproponował vasa  :o Sam go nie wymyśliłem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Nie będę się upierał na Transrotorze ale będę nad gramofonem w którym można w łatwy sposób zmienić ramię na lepsze przy dopływie gotówki . Ja zaczynałem z tanim ramieniem Denona w swoim drapaku .
A Transrotor mi się podoba . 

dyletant

Przyznam,że przez pryzmat ceny mi także :D. Jednak wyczuwam lepsze feng shui w Delphi

Cytat: frywolny trucht w Październik 12, 2019, 17:20
Delfiego zaproponował vasa  :o Sam go nie wymyśliłem.

Spoko nie waluty. Wszystko cały czas sie zgadza :)

vasa

Cytat: frywolny trucht w Październik 12, 2019, 17:20Delfiego zaproponował vasa 
Sugerowałem używkę ponieważ Delfi się nie psuje :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


vasa

Jak kupowałem mój gramofon to w finale miałem Z1 Transrotora i Oracla :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

#115
Mam z wiarygodnego źródła informacje że w danym budżecie można wyrwać NA Spacedeck ze wzmocnionym łożyskiem i ramieniem fabrycznym unipivotem10 cali  . Aż mi się zachciało tylko nie mam kasy .

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Nie 12k to on dał za nówkę :)

GP412

#118
 
CytatDelphi MkVI Classic- czyli chyba najtańsiejszy

Z ciekawości "wlazłem" na stronę producenta (ORACLE) i jak zwykle żadnych danych..nic zupełnie  8) Jedyną jasną informacją jest ta o zastosowanym "innowacyjnym i rewelacyjnym" łożysku głównym-bez tulejek (w MK VI)..Tyle że to stare opracowanie Well-Tempered sprzed 30 lat  :P (patent już chyba wygasł)..
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

vasa



Cytat: GP412 w Październik 13, 2019, 13:53
"wlazłem" na stronę producenta (ORACLE) i jak zwykle żadnych danych..nic zupełnie  8)

Dane Delphi.


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Czyli w 1984 podawali, a dziś to już niemodne  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Październik 13, 2019, 15:04
Czyli w 1984 podawali, a dziś to już niemodne  ;D
Dzisiaj "pomiary nie grają".
Dzisiaj ważne jest czy złotousi słyszą czy nie.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

TomFon2017

A może by tak Pan Zontek zamieścił dokładną instrukcję do oprogramowania swojego sterownika, który stabilizuje obroty silnika - przydało by się bo Ci którzy kupili to rewelacyjne urządzenie, marzą o tym by dopasować parametry do wagi talerza
:) ;) :D ;D >:( >:( >:(
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Bartolo

Cena trochę wyższa niż zakładana, ale chyba warto..
www.olx.pl/oferta/j-sikora-initial-ram-kuzma-stogi-12-wkl-audio-tech-at33sa-CID99-IDBlAfq.html
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Alexander

Cytat: frywolny trucht w Październik 07, 2019, 20:01Cena- napęd plus ramię i tyle. Co byście zaproponowali? Nie bawi mnie na tym poziomie jakość mechaniczna, która powinna być już perfekcyjna zawsze, a oprócz pierwszej, nowinki technologiczne, które poprawiają dane techniczne. Bo kupię Xtension 10 EVO
Frywolny, a może zainteresuj się produktem znanej Ci skądinąd firmy Roksan. Mają w ofercie świetną maszynę Xerxes 20, podają parametry, zmieści się w założonej cenie i podobnie jak Xtension też jest na literkę "iks"  :)
To naprawdę bardzo dobry gramofon.