Gramofon do 15 tysięcy.

Zaczęty przez frywolny trucht, Październik 07, 2019, 20:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

Cytat: vasa w Październik 08, 2019, 14:48Nie do małopodatnych tylko do podatnych bo ramię z dociążeniem na łbie ma 8g.
Racja. Popełniłem błąd w opisie. Miało być napisane "podatnych". Dzięki za czujność.

frywolny trucht

Cytat: miniabyr w Październik 08, 2019, 14:11Sam mam oprócz Zontka Pioneera Pl70


Który którego walcuje?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Frywolny innym doradzasz zakup używek, a sam uparłeś się na nowy.
OK masz prawo i kilka propozycji dostałeś.
Wybierz się jedź obejrzyj i posłuchaj ich w salonach.
Jakoś nie roztrząsałeś pomiarów parametrów AdFontesa, a czepisz się braku takowych w Transrotorze?
Uwierz bije na głowę Twój obecny gramofon, a łożysko robi naprawdę duże wrażenie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Cytat: frywolny trucht w Październik 08, 2019, 15:50
Cytat: miniabyr w Październik 08, 2019, 14:11Sam mam oprócz Zontka Pioneera Pl70


Który którego walcuje?

Zontek jest poza zasięgiem  W tym Pioneer 'e jest jeden minus . To kabel który jest na stałe. On ma ok 40 lat i to na pewno mu nie pomaga. To jest element do wymiany natychmiast .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

frywolny trucht

Cytat: Piterski w Październik 08, 2019, 15:57Frywolny innym doradzasz zakup używek, a sam uparłeś się na nowy.

Tak bardzo spłycasz. Zawsze sugeruję przy używkach albo jakąś gwarancję sprzedawcy, albo wujka serwisanta. Nie boję się polecać nówek. Ot, choćby The Classic.

Cytat: Piterski w Październik 08, 2019, 15:57Jakoś nie roztrząsałeś pomiarów parametrów AdFontesa, a czepisz się braku takowych w Transrotorze?

Na AS długo byłem sceptykiem, kontestatorem AF. Przekonałem się organoleptycznie do konstrukcji, jakości dźwięku, ale gramofon był jakby za ułamek ceny Transrotora.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Przepraszam, masz racje że za bardzo skrótowo ująłem swoją myśl.
Zawsze zwracałeś uwagę na to iż kiedyś gramofon to była inżynierska robota, której wyniki podpierano pomiarami. W odróżnieniu od dzisiejszych kwiecistych opisów.
Dlatego jestem zaskoczony, że kupiłeś AdFontesa a za taką konkretną kasę chcesz kupić ProJecta  ???
Przecież na naszym forum jest kilku użytkowników tych nowych konstrukcji i są one lepiej przemyślane niż ProJect.
Ja sam kupiłem gramofon Andrzeja bo jak patrzyłem na nowe ProJecty to nie mogłem się w nich dopatrzeć niczego co by mnie do nich przekonało.

Teraz jak bym miał wydać takie pieniądze jak Ty planujesz to naprawdę szukał bym pod innymi adresami niż ta konkretna firma.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

#57
Nie no rozumiem. Zastanawiam się tylko na ile PJ jest objęty jakimś odium. Widzę parę ciekawostek technicznych u PJ, których nie daje VPI, SME, Transrotor  itp. w podobnej ( wyższej) cenie i się zastanawiam. Czy mam padać na kolana na widok renomy firmy? Nie chcę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Moim zdaniem ta firma jest bardzo nierówna pod względem wykonawczym. Mieliśmy tego przykład na naszym forum.
W starym modelu 6.1 a dokładnie jego następcy zastąpili MDF akrylem, a sprężyny magnesami i cena poszybowała.
Ich karbonowe ramiona, jak im się przyglądam, też nie robią na mnie szczególnego wrażenia. U Andrzeja widziałem lepsze, te które dostał od pana Piotra, który też rozkręcał firmę budującą gramofony.
W Bydgoszczy masz bodaj sklep z vintydżem, warto by było chociaż pooglądać. Nowe gramofony proponowane przez chłopaków często można wyposażyć w lepszej klasy ramię. Dlatego masz racje że nie ma co klękać tylko trzeba wytypować kilka i dokładnie się im przyjrzeć.

PS. Trzymam za Ciebie kciuki i życzę Ci powodzenia, ale bez wycieczek się nie obejdzie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

EmilioE

Myślę, że trzeba spokojnie szukać używek. Drogie drapaki w Polsce mają niewielki zbyt.
Miałem kiedyś Thorensa TD 520 z SME 312. Do dziś żałuję, że go sprzedałem.
To był niszczyciel! Absolutnie polecam, ale to jest Biały Kruk, więc małe szanse.
Warto zaczaić się na vintage z wysokiej półki.
Niezły jest Feickert ze współczesnych produkcji, ale z nie z Jelco, lecz z SME.

Wybaczcie, ale dla mnie Transrotor strasznie jest cygański... Nie da się na to patrzeć. Wieś tańczy i śpiewa.
Poza tym wsadzają Jelco i Goldringi, firmując własnym logo - słabe to jest.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

tomasz_pianista

I to Jelco 250 bazowo, ramionko które można kupić za parę stówek.
Grupa ratowania poziomu.

EmilioE

Cytat: tomasz_pianista w Październik 08, 2019, 22:28
I to Jelco 250 bazowo, ramionko które można kupić za parę stówek.
Ot co, ot co!
Goldring jest w porządku, zarówno w MM, jak i w MC.
Ale Jelco nadaje się bardziej do wyższych sfer budżetowych niż do marek aspirujących.
Niczego tej firmie nie zarzucam, no ale jak Transrotor takie ceny krzyczy, no to szanujmy się, a nie róbcie z nas osłów...
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

vasa

Cytat: frywolny trucht w Październik 08, 2019, 21:44Czy mam padać na kolana na widok renomy firmy?
No to może coś nowego a nie opodatkowanego renomą.
Na wrocławskim Audiofilu był prezentowany gramofon firmy Pear Audio i stawał dzielnie jako źródło do systemu THORESS. A to nie lada wyzwanie.
Dystrybutor jest we Wrocławiu. Znamy i lubimy. Pewnie dałoby się dogadać.
http://pearaudio-analogue.com/products.html
Albo może popatrzeć w stronę polskiego producenta? Nie wiem czy Sikora ma gramofon który mieści się w budżecie ale jestem przekonany że jego konstrukcje są mechanicznie lepsze niż tych "renomowanych" Ale spytać można. Natomiast Muarach, o ile pamiętam, warunek ceny spełnia a jest to maszyna o bardzo ciekawej konstrukcji. http://www.muarah.pl/pl/sample-page/gramofony/
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Therion

Cytat: frywolny trucht w Październik 08, 2019, 12:00
Cytat: Therion w Październik 07, 2019, 21:15Transrotor

Transrotor ukrywa na swojej stronie tak istotne parametry jak S/N i Wow/ Flutter. To każe mi stawiać go w kategorii efektownej rzeźby. Na pewno precyzyjnie wykonanej, ale brakuje mi tu także gadżetowości.



Nie mam zamiaru go bronić, broni się sam. W dużej mierze masz rację, TR800 specjalnie dobierane, ale to Jelco 250, headshele też Jelco, ale całość jednak zachowuje sie jak dobrze nastrojony instrumet. I to mi pasi. Dane techniczne nie grają. Dźwięk robi wrażenie. Codzienny opad szczeny. Za to zapłaciłem i to otrzymałem. Dlatego polecam.
Ps. Moj nie jest na sprzedaż. To też rekomendacja.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

zwierzak

Cytat: Kangie w Październik 08, 2019, 12:56
Cytat: zwierzak w Październik 08, 2019, 12:52Owszem są. Ale czy coś z tego wynika?
Być może chodzi o wpływ postępu technicznego. Dzisiejsze gramofony powinny być lepsze od tych 40-letnich.


Dobrze, że napisałeś "powinny". Bo czy tak jest w istocie? Moim zdaniem nie. To kwestia mody np.: na massloadery.

cdt

Cytat: Therion w Październik 09, 2019, 12:41Nie mam zamiaru go bronić, broni się sam.
Broni go również czas . Firma przetrwała ze swoimi gramofonami czas królowania CD . Za to szacunek .

Bartolo

Cytat: tomasz_pianista w Październik 08, 2019, 22:28I to Jelco 250 bazowo, ramionko które można kupić za parę stówek.
Standardowe ramiona, wiadomo. Bez szału. Ale nie trzeba z nimi kupować.. ;) Można kupić samą podstawę, pod 9" lub 12" i zamontować cuda inżynierii precyzyjnej. Albo drewnianą różdżkę, jak ja... :D :D :D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Therion

#67
Cytat: EmilioE w Październik 08, 2019, 22:25
Wybaczcie, ale dla mnie Transrotor strasznie jest cygański... Nie da się na to patrzeć. Wieś tańczy i śpiewa.
Poza tym wsadzają Jelco i Goldringi, firmując własnym logo - słabe to jest.

Tu muszę zareagować.
1. Dla mnie nie jest cygański. Mi się podoba a nie mieszkam na wsi. Kwestia gustu. Muarah ze zdjęcia powyżej też jest cygański? Mi się nie podobają Thorens'y i Pro-ject'y, ale nie myslę o ich właścicielach że są wieśniakami, bo takie sprzęty sobie kupili. To czasami też kwestia stylu wypracowanego przez lata: szampańskie Accuphase, McIntosh z niebieskimi wyświetlaczami i ich podświetlany na zielono gramofon. 
To jak niebieskie Subaru ze złotymi felgami. Klasyka.
2. Jelco i Goldringi firmowane własnym logo
Nie tylko Transrotor to robi. Jest wiele brendowanych wkładek. A ile gramofonów ma identyczne ramiona? (SME?) Naprawdę nie rozumiem o co się czepiasz.

Przed zakupem Transrotora oglądałem BLOCK PS-100+. Gramofon z Chin z ramieniem Pro-Ject. Wybrałem Transrotora.

Zerknij na zdjęcia poniżej i wskaż cygański gramofon

de gustibus non est disputandum












HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

GregWatson

Sory że się wtrącę ale może taki za parę złociszy więcej co prawda ramiona ewentualnie trza se załatwić ale za to jaki prestiż.   ;)

https://www.ebay.pl/itm/Giradischi-micro-seiki/293078834477?hash=item443cdc1d2d:g:MssAAOSw7tNc0V2R


Trochę tego i trochę tamtego też.

zwierzak

Cytat: EmilioE w Październik 08, 2019, 22:25Wybaczcie, ale dla mnie Transrotor strasznie jest cygański... Nie da się na to patrzeć. Wieś tańczy i śpiewa.

Jak każdy massloader. ale to kwestia gustu.

Jeśli miałbym wybierać, to wolałbym np. coś takiego:



Ramiona lub ramię można sobie zamontować jakie kto sobie życzy :)


EmilioE

Nie wiem po co się tak unosisz Therion.
Przecież nie pisałem nic do Ciebie  ;)
Mnie nie leży taki styl gramofonowania, Tobie się podoba. I bardzo dobrze.
Twój motór też nie jest w moim guście, chociaż obiektywnie jest to kawał wspaniałej maszyny.

Odpowiem na Twoje pytanie: z tych drapaków, które pokazałeś, dla mnie wszystkie są okropne, zaś najmniej ten drugi od góry, chyba właśnie jest to Transrotor   :D  Z nim mógłbym żyć.
Jak będziesz miał ciśnienie na zmiany, to wypróbuj w swoim drapaku SME miejsce Jelco. Powinien być słyszalny postęp.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

frywolny trucht

Cytat: vasa w Październik 08, 2019, 22:41Muarach

Dzięki vasa. Przyjrzę się oczywiście także innym propozycjom ( dzięki). Natomiast Muarah... ładny, ale znowu ukryte parametry. Zamiast tego opowieść, opowieść, opowieść. Nie znajduję też żadnych wyróżników konstrukcji. Podświetlane logo? Xtension 10 EVO ma chociaż wyświetlaczyk ze stabilizacją, półmagnetyczne łożysko, i lewituje w powietrzu ( nóżki).
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

#72
Cytat: frywolny trucht w Październik 09, 2019, 19:47
Natomiast Muarah... ładny, ale znowu ukryte parametry.


To zadzwon do gości. Obaj są inzynierami, opowiedzą Ci.

Cytat: EmilioE w Październik 09, 2019, 19:19
Nie wiem po co się tak unosisz Therion.

Jak będziesz miał ciśnienie na zmiany, to wypróbuj w swoim drapaku SME miejsce Jelco. Powinien być słyszalny postęp.


Nie unoszę, ale mam Transka i głupio mi słuchać o nim, że jest cygański i nie zareagować.
A SME być moze kiedyś - myslalem o tym, tylko tak fajnie gra, że nie mam ciśnienia na zmiany.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

Cytat: Therion w Październik 09, 2019, 20:27To zadzwon do gości. Obaj są inzynierami, opowiedzą Ci.

Z mojego punktu widzenia byłoby to dziwne zdarzenie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Październik 09, 2019, 19:47Muarah... ładny, ale znowu ukryte parametry. Zamiast tego opowieść, opowieść, opowieść. Nie znajduję też żadnych wyróżników konstrukcji.
Parametrów nie znam i nigdy nie znałem. Co Ci powiedzą Panowie konstruktorzy to ... Ci powiedzą. Najlepiej zabrać sprzęt do nagrywania, swoje pre i płytę i wysłać plik do Dino. Niech pokaże gdzie jest szum.
Natomiast co do wyróżnika konstrukcyjnego to jest massloader odsprzęgany :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.