LP klasyka

Zaczęty przez kefas, Wrzesień 14, 2018, 13:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

#100
a czy ja mogę, jak Gratefullde, poprosić:
10 sztuk , na chybił trafił,
ale bez deusche gramophone
najlepiej jak było to była DECCA

kefas

Oczywiście, że możesz ale nie jestem pewien czy tyle uzbieram z Decca jeśli byś poczekał do jutra wieczorem to dał bym Ci odpowiedź. Ewentualnie może być Philips, Concert Hall, EMI, CBS, Eterna, lub czeskie Supraphon , Opus? Czy tylko Decca? Wszystko powoli się kończy, trochę zostawiam dla siebie i pamiętaj, że na chybił trafił płyty tylko oglądam czy nie mają rys.

Piterski

Ja protestuje :P
Grzesiu jak na chybi trafił to tak jak Andrzej, ja tu cierpliwie czekam i wybieram, a też wolę wydania inne niż DG myślę, że pozostali koledzy też.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jajacek1410

Cytat: Piterski w Wrzesień 25, 2018, 08:13Ja protestuje :P
Przyłączam się do protestu. Ja też czekam na tę jedną , jedyną perełkę. :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

LampowY

Jeśli kolega wygrzebie coś z wydań Harmonia Mundi to ja bardzo chętnie przygarnę za stosowną opłatą.
Dziękuję.

malg

#105
Cytat: Piterski w Wrzesień 25, 2018, 08:13
Ja protestuje :P
Grzesiu jak na chybi trafił to tak jak Andrzej, ja tu cierpliwie czekam i wybieram, a też wolę wydania inne niż DG myślę, że pozostali koledzy też.
Cytat: jajacek1410 w Wrzesień 25, 2018, 08:44
Cytat: Piterski w Wrzesień 25, 2018, 08:13Ja protestuje :P
Przyłączam się do protestu. Ja też czekam na tę jedną , jedyną perełkę. :)

protesty to pod sejm albo sąd ;D ;D ;D
przecież też możecie strzelać na chybił trafil :o

Piterski

Cytat: malg w Wrzesień 25, 2018, 10:31przecież też możecie strzelać na chybił trafil :o
No tak możemy ale nie na wybrany rodzaj tłoczni bo tak to ja mogę poprosić o wszystko co ma z Philipsa i optycznie nie ma rys.
Tylko co powiedzą postali? Proponuje wiec zostać przy obecnej formule i śledzić co Kefas zamieszcza.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: kefas w Wrzesień 25, 2018, 07:01nie jestem pewien czy tyle uzbieram
Skoro jest takie branie to może policz ile masz jeszcze na zbyciu. Podziel na paczki po pięć płyt i wystaw jako pakiety nr 1, 2, 3 itd.
Jak się sprzeda to OK a jak nie to wrócisz do prezentacji.

A skoro inni deklarują że biorą po 10 "w ciemno" to ja deklaruję że w ciemno nie biorę :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Wrzesień 25, 2018, 10:53Skoro jest takie branie to może policz ile masz jeszcze na zbyciu. Podziel na paczki po pięć płyt i wystaw jako pakiety nr 1, 2, 3 itd.

Ale w ciemno bez wybierania tłoczni.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jajacek1410

Cytat: LampowY w Wrzesień 25, 2018, 09:41Jeśli kolega wygrzebie coś z wydań Harmonia Mundi to ja bardzo chętnie przygarnę za stosowną opłatą.
Dziękuję.
Przypominam, że pierwszy byłem.
Dam więcej.
Dziękuję.
Cytat: malg w Wrzesień 25, 2018, 10:31przecież też możecie strzelać na chybił trafil
A jeśli nie interesuje mnie kupno na wagę ani na gabaryt, tylko poluję na konkretne pozycje, to co mam począć? :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

McGyver

Cytat: jajacek1410 w Wrzesień 25, 2018, 15:05A jeśli nie interesuje mnie kupno na wagę ani na gabaryt, tylko poluję na konkretne pozycje, to co mam począć?
Czekać jak my wszyscy na kolejne wstawki i rezerwować sobie tak samo jak my wszyscy.

Piterski

Cytat: McGyver w Wrzesień 25, 2018, 16:36Czekać jak my wszyscy na kolejne wstawki i rezerwować sobie tak samo jak my wszyscy.
Dokładnie tak jak napisał kolega McGyver, tak jest uczciwiej i na takich zasadach się to zaczęło.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


Piterski

Maćku twoja uwaga jest trochę niestosowana. Moim zdaniem zasady są proste i Kefas napisał, że będzie te płyty zamieszczał sukcesywnie.
Co stoi na przeszkodzie zaglądać tu i brać co oferuje?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

A może to tak była by decyzja Sprzedającego ? . Jak ja bym sprzedawał to oferta 10 w ciemno jako sprzedającemu by mi pasował .

McGyver

Cytat: cdt w Wrzesień 25, 2018, 18:15Jak ja bym sprzedawał to oferta 10 w ciemno jako sprzedającemu by mi pasował .
Na jarmarku to jak najbardziej, ale tu nie jarmark. Tu jest forum, sprzedajemy kolegom i kupujemy od kolegów. Więc wciskanie się bez kolejki uważam za zwyczajnie niekoleżeńskie.

jajacek1410

Cytat: LampowY w Wrzesień 25, 2018, 17:11To ja już jednak podziękuję. Niczego nie chcę.
Przecież się bawimy. Nie poddawaj się :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

malg

Dobra chłopaki,
wycofuję się na razie,
jak coś zostanie to Kefas mi da znać (wie co mnie interesuje: DECCA, ... reszta się zobaczy )
jak nic nie zostanie to trudno

kefas

Panowie  powstał z tego niezły galimatias. No ale spokojnie. Jeden z kolegów napisał, że jako sprzedający pasowało by mu ,,10 w ciemno''. Mi też by tak pasowało szybko i bez odpowiedzialności za jakość ale to tak jak z tym ,,mieć albo być'' ja wybieram to drugie. Może jestem naiwny i po sprzedaży będzie tak, że któraś z płyt którą oceniłem z plusem okaże się kiepska za co mi się oberwie i pewnie ktoś powie ...a nie mówiłem...cza było w pakiecie. To trudno ale taki jest więc jeśli większość wnosi protest to ja jestem za tą większością.
Na pocieszenie powiem tylko tyle, że prawdopodobnie od kolegi z którym razem kupowaliśmy płyty skapnie mi co nieco (nie wdając się w szczegóły) i tam może będzie więcej z wytwórni takich jak wam pasuje. Może da się więc wszystkich uszczęśliwić. Więc prośba do was o podawanie wytwórni was interesujących bo ja naprawdę się na tym nie znam.

cdt

Cytat: kefas w Wrzesień 25, 2018, 22:00Jeden z kolegów napisał,
Ja tylko napisałem że decyzja powinna należeć do Ciebie :) .

malg

Czekam zatem na info, potem jak się chłopaki obkupią

kefas

I bardzo dobrze napisałeś bo mi taki układ by też pasował ale wolę jednak sposób uczciwy dla wszystkich i na ile się da z równymi szansami. Myślę. że wszystko da się pogodzić tylko potrzeba czasu.

Piterski

Proponuje byś wstawiał je tak jak dotychczas tak jak Ci się biorą z półki, jak coś podpasuje komuś z nas to kupi.
Co mam napisać, że proszę o wydawnictwa Philipsa i jeszcze kilku innych przecież pozostali koledzy też będą chcieli i jak się tym mamy podzielić według jakiego klucza. Tak jest moim zdaniem uczciwiej wobec wszystkich zainteresowanych.
No chyba że tak jak Andrzej 10-20-30 jak leci i wtedy to jest loteria ale też uczciwa.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kefas

#123
I tak właśnie postanowiłem. Wieczorem kolejne ,,obrazki z wystawy'' ;)
A tak na marginesie, to nie wiem dlaczego większość nie lubi Deutsche Grammophon. Te wydania potrafią ładnie zagrać i niekoniecznie DMM, te zwykłe też. Może bez jakiś ,,wodotrysków'' ale ładnie.

kefas

Tym razem przód i tył okładek. Dwaj panowie na okładce bardzo ładnie, a ewentualne delikatne skrzypienie może się pojawić w cichych fragmentach. Bizet tak samo. Mozart ma ich troszkę więcej. Tschaikowski pod Karajanemtak jak dwie pierwsze.