elac elegant 305 II

Zaczęty przez ekskalibur, Listopad 25, 2016, 18:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

ekskalibur

Witam.Zakupiłem dzisiaj takie kolumny.Są bardzo kompaktowa,ciężkie i mają obudowy z aluminium.Czy  ktoś posiada te kolumny,i czy mógłby wypowiedzieć się na ich temat?Niestety praktycznie nie ma opinii w necie na ich temat.Są bardzo solidnie i profesjonalnie wykonane.Mają bardzo szerokie pasmo przenoszenia jak na takie maluchy.
Pozdrawiam Jacek

vasa

Cytat: ekskalibur w Listopad 25, 2016, 18:34Zakupiłem dzisiaj takie kolumny.
Jeżeli poniższe dane są prawdziwe to to może się okazać że żeby je rozruszać to sporo prądu potrzeba ???

Technische Daten
Bauart: 2-Wege Baßreflex Kompaktlautsprecher
Chassis:
Tiefton: 115 mm
Hochton: 19 mm Kalotte
Belastbarkeit (Nenn-/Musikb.): 60/80 Watt
Wirkungsgrad: 83 dB
Frequenzgang: 42 - 23.000 Hz
Übergangsbereiche: 3000 Hz
Impedanz: 4 Ohm

Ale trzeba im przyznać że WAF mają znacznie wyższy od moich.
Jakim wzmacniaczem będziesz je napędzał?

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Ja znalazłem takie.

ekskalibur

W domu mam saby i dynaudio,może zainstaluję je sobie w pracy.Myślę,że są idealne dla kogoś kto będzie używał w pomieszczeniach gdzie nie ma miejsca na duże kolumny.Muszę je przetestować w wolnej chwili.Wizualnie robią wrażenie.dopracowane w każdym calu.A co Powiecie tych ciężkich aluminiowych obudowach? Takie suche dane to też znalazłem,ale chodziło by o opinię praktyka.

rudy-102

Z tego co znalazłem nie powinno wstawiać się ich na półkę regału. Muszą stać na podłodze (na podstawkach).