TIDAL

Zaczęty przez MAC, Wrzesień 27, 2016, 19:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Czy ktoś korzysta z tego przybytku?
Jaki jest wybór jeśli chodzi o jazz i klasykę?

40zł miesięcznie za jakość bezstratną to nie tak znowu dużo jak się słucha po kilka godzin dziennie.

vasa

Cytat: masza w Wrzesień 27, 2016, 19:33Jaki jest wybór jeśli chodzi o jazz i klasykę?
Popaczyłem na klasykę. Takie trochę to dziwne bo jest tam i Vangelis i StarWars ???
Mnóstwo muzyki relaksacyjnej i jakichś dziwnych składanek. Z drugiej strony wrzuciłem do szukacza kilka fraz i w większości dostałem odpowiedź pozytywną.
Chyba warto.
I jeszcze dostajemy w bonusie ładny playerek na kompa :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Hmmm... Tam chyba można przez jakiś czas testowo za darmochę posłuchać tylko nie wiem czy w pcmach czy tylko w mpczy...

No nic, przyjedzie Linn to przetestujemy.

vasa

Hej...
Czy jest ktoś na sali kto umie znaleźć narzędzie do sterowania Tidalem w kompie z komórki?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

osiek

Jeśli używasz na kompie oryginalnej aplikacji Tidala to zapomnij o sterowaniu przez smartfona. #niedasie

dyletant

W takiej konfiguracji nie używałem: tel>komp Tidal>... ale z komórki działało. Widzę że w manualach coś można wygrzebać
https://bubblesoftapps.com/bubbleupnpserver/

vasa

Cytat: dyletant w Luty 26, 2019, 22:09Widzę że w manualach coś można wygrzebać

Litości.
Ja pamiętam bitwę pod Grunwaldem[emoji849]

[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

Cytat: vasa w Luty 26, 2019, 22:11
Cytat: dyletant w Luty 26, 2019, 22:09Widzę że w manualach coś można wygrzebać

Litości.
Ja pamiętam bitwę pod Grunwaldem




A w którym rzędzie stałeś? ;D

Ja aplikacją Tidal na PC sterowałem klawiaturą bezprzewodową - kładłem ją sobie na stole i korzystając z klawiszy multimedialnych Tidal domyślnie się dogadywał. Natomiast z Audirvana Plus już tak różowo nie jest - dlatego teraz biorę też i myszkę ;)

vasa

#8
Cytat: AudioAddicted w Luty 26, 2019, 22:18

A w którym rzędzie stałeś? ;D

Ja aplikacją Tidal na PC sterowałem klawiaturą bezprzewodową

Obserwowałem ze wzgórza.
Klawiatura, rzecz dobra I z TV się sprawdza. W przypadku  kompa musiałbym jeszcze z lornetki korzystać [emoji53]

[emoji443]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dyletant

No dobra bez lunety faktycznie może być wyzwaniem, a tą dopiero 200 lat później wynaleziono.

Może ktoś ma pomysł gotowy w rękawie.

A czemu  nie chcesz bezpośrednio z komórki?

vasa



Cytat: dyletant w Luty 26, 2019, 22:35
A czemu  nie chcesz bezpośrednio z komórki?
Sugerujesz komórkę podłączyć do daca jako transport?
Czy to zadziała?


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa


Cytat: dyletant w Luty 26, 2019, 22:35
A czemu  nie chcesz bezpośrednio z komórki?
Sugerujesz komórkę podłączyć do daca jako transport?
Ale nawet jeżeli to zadziała to znowu komóra będzie daleko i trzeba będzie 4litery ruszać[emoji53]

[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dyletant

Hmmm. Ja miałem tak: w komórce Tidal skonfigurowany pod BubbleUPNP na androida za 14 pln. Do wyboru miałem zasoby DLNA (dysk sieciowy podłączony do routera  z lokalnej sieci WiFi) + Tidal czy Qobuz czy Spotify gdyby zaszła taka potrzeba. Po zapodaniu playlisty wskazywałem renderer czyli albo local (gra sama komórka) lub Denon AVR  - który dekodował jest widoczny w Bubble.

Telefon faktycznie był daleko jak go gdzieś rzuciłem. Nutki szły po lokalnej sieci do DAC.

Wersja darmowa Bubble jest dostępna. Można się pobawić. Mi się android spadł i wyświetlacz poleciał. Używam iphona >:( chwilowo bardziej nie pomogę.

vasa



Cytat: dyletant w Luty 26, 2019, 23:12
Hmmm. Ja miałem tak: w komórce Tidal skonfigurowany pod BubbleUPNP na androida za 14 pln. Do wyboru miałem zasoby DLNA (dysk sieciowy podłączony do routera  z lokalnej sieci WiFi) + Tidal czy Qobuz czy Spotify gdyby zaszła taka potrzeba. Po zapodaniu playlisty wskazywałem renderer czyli albo local (gra sama komórka) lub Denon AVR  - który dekodował jest widoczny w Bubble.

Telefon faktycznie był daleko jak go gdzieś rzuciłem. Nutki szły po lokalnej sieci do DAC.

Wersja darmowa Bubble jest dostępna. Można się pobawić. Mi się android spadł i wyświetlacz poleciał. Używam iphona >:( chwilowo bardziej nie pomogę.

Przypominam. Grunwald [emoji6]

Ale dzięki. Zrozumiałem z tego tyle że można skopiować Twój system, z tym że zamiast Denona siedzi komp.
Prawda czy fałsz?


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

osiek

#14
A czemu nie chcesz sobie sprawić Maliny? Albo jakiegoś kombajnu w stylu Amara, Audirvana itp?

marek.pap

Cytat: vasa w Luty 26, 2019, 21:40Czy jest ktoś na sali kto umie znaleźć narzędzie do sterowania Tidalem w kompie z komórki?

Aplikacją Tidal na PC nie da się sterować z komórki, ale można sterować odtwarzaniem Tidala na PC. Na PC dostęp do Tidala przez BubbleUPnP Server a odtwarzanie na Foobar 2000. Sterowanie smartfonem za pomocą aplikacji BubbleUPnP.

frywolny trucht

Usiądę sobie i posłucham winyla  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Malina+moode audio+aplikacja Tidal na telefon i powinno smigac;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

vasa

Wiecie co?
Gadacie w jakimś kompletnie niezrozumiałym dla mnie języku [emoji53]
Z drugiej strony przewija się cały czas informacja że z maliną się da.
Może wobec tego malina?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Therion

odświeżam temat.

Wykupiłem Tidala, ale kompletnie nie potrafię się tu odnaleźć. Czego szukam? Tego, co mam na spoty.

1. Chcę z komputera / smartfona sterować swoim odtwarzaczem multimedialnym. Da się?

2. chcę otrzymywać propozycje tygodnia, proponowane mi na podstawie moich polubionych utworów. Da się?

3. Chcę przekonwertować listy ze Spotyfi na Tidal (da się, wiem), ale to już sam ogarnę.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Hubertrs

Cytat: Therion w Marzec 04, 2019, 11:03
odświeżam temat.

Wykupiłem Tidala, ale kompletnie nie potrafię się tu odnaleźć. Czego szukam? Tego, co mam na spoty.

1. Chcę z komputera / smartfona sterować swoim odtwarzaczem multimedialnym. Da się?

2. chcę otrzymywać propozycje tygodnia, proponowane mi na podstawie moich polubionych utworów. Da się?

3. Chcę przekonwertować listy ze Spotyfi na Tidal (da się, wiem), ale to już sam ogarnę.
Zainstaluj sobie na telefonie appsa Tidala i tam masz wszystko, nastepnie przez Airplaya do marantza i gra maszyna

Hubertrs

Cytat: vasa w Luty 27, 2019, 16:09
Wiecie co?
Gadacie w jakimś kompletnie niezrozumiałym dla mnie języku [emoji53]
Z drugiej strony przewija się cały czas informacja że z maliną się da.
Może wobec tego malina?


[emoji485][emoji377]


Vasa tidal na malinie to bajka ale najlepiej z myVolumio

Therion

Cytat: Hubertrs w Marzec 04, 2019, 11:30
Zainstaluj sobie na telefonie appsa Tidala i tam masz wszystko, nastepnie przez Airplaya do marantza i gra maszyna

ale ja mam w Denonie Tidala. Czyli on nie umi tak, jak Spoty, że pyta mnie, gdzie chcę słuchać? Efekt tego jest taki, że mogę grzebać w appce w telefonie a odtwarza przez Denona, ( ale nie airpalaya, tylko sam ma dostęp do neta) chyba, że chcę inaczej.

ok, mam aplikację do sterowania Denonem, więc może tak to zrobię.

Ale co, nie mogę liczyć na propozycje tygodnia, jak to w Spoty?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

osiek

TIDAL nie oferuje czegos takiego jak Spotify Connect czyli wybieranie urządzenia, które ma grać.

Therion

o to mi chodziło.

To psikre
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.