Co to za sprzet w domu Agnieszki Chylinskiej?

Zaczęty przez jimmi, Wrzesień 02, 2018, 10:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

To chyba będzie ten zestaw: https://www.rtvmaniak.pl/2882711/marantz-sr5007-ud5007-nowy-amplituner-dvd/
Datą pasowałby do RPM 5. To nie jest jakaś szalona półka.
Co wygrałem?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pelot

Cytat: thierry w Wrzesień 02, 2018, 19:10
Ale powiedzcie mi, Panowie, jakie znaczenie ma to co jakaś znana osoba posiada w domu?
Jeśli jest muzykiem, to dla mnie istotniejsze jest to jak gra, czy śpiewa. To czego używa do słuchania nie jest zupełnie interesujące.
No właśnie na wstępie miałem o ty wspomnieć .
Wyjąłeś mi to z ust.

merlin1973

Znam jednego myzyka którego zapytano jakiej muzyki słucha w domu? ;)
Odpowiedział,że wogole nie słucha   :o
Pozdrawiam S.CH.

jimmi

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 02, 2018, 19:14To chyba będzie ten zestaw: https://www.rtvmaniak.pl/2882711/marantz-sr5007-ud5007-nowy-amplituner-dvd/
Datą pasowałby do RPM 5. To nie jest jakaś szalona półka.
Co wygrałem?

No no frywolny trucht, Voila 🎁🎁🎁. Dziekuje za zaangazowanie :)
Potraktujmy to jako zabawe w szybkie skojarzenia. Celem bylo zaspokojenie mojej ciekawosci.
Poza tym lubie Chylinska, znam jej temperament, lubie osobowosc i przypadkiem dzis obejrzalem je wywiad. W tle ujrzalem audio i tak powstal spontaniczny watek. 

Cytat: merlin1973 w Wrzesień 02, 2018, 19:18Znam jednego myzyka którego zapytano jakiej muzyki słucha w domu?
Odpowiedział,że wogole nie słucha   

👍
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

paul_67

Cytat: thierry w Wrzesień 02, 2018, 19:10Ale powiedzcie mi, Panowie, jakie znaczenie ma to co jakaś znana osoba posiada w domu?
Ma znaczenie, bowiem na dobrym sprzęcie mogliby usłyszeć jaka lipę odpierdalają w studio, jeśli idzie o jakość nagrań :)

rudy-102

Cytat: merlin1973 w Wrzesień 02, 2018, 19:18
Znam jednego myzyka którego zapytano jakiej muzyki słucha w domu? ;)
Odpowiedział,że wogole nie słucha   :o

Ja znam kilku, którzy słuchają tylko z komputera, albo z telefonu. Jeden z tych moich znajomych nie słucha prawie wcale. W kuchni stoi u niego taki mały odtwarzacz kuchenny o jakości dźwięku jak radio Jowita. Ich interesuje muzyka, a nie brzmienie. Z kolei inny mój znajomy muzyk jak chce coś dokładnie posłuchać to przychodzi do mnie bo np. na głośniczkach komputerowych usłyszał, że w tle gra gitara ale więcej już nie. Za każdym razem mówi, że też musi sobie w końcu kupić jakiś sprzęt i  na tym się kończy.

"Szewc bez butów chodzi" :)

GregWatson

Albo się jest muzykiem albo melomanem - wbrew pozorom to dość odległe granice życia muzycznego.
Trochę tego i trochę tamtego też.

paul_67

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 02, 2018, 20:10Za każdym razem mówi, że też musi sobie w końcu kupić jakiś sprzęt i  na tym się kończy.
Mój znajomy od kilkunastu lat tak mówił, ale zawsze było coś ważniejszego (wzmacniacze,efekty,gitary),aż w końcu kupił i czasami się wkurza na realizacje nagrań swojego zespołu bo w końcu to usłyszał :)

merlin1973

Jak ma grać byle jak to wolę wogóle nie słuchać  ;) musi być stereło HI-FI  ;D

Pozdrawiam S.CH.

jimmi

Cytat: paul_67 w Wrzesień 02, 2018, 20:06Ma znaczenie, bowiem na dobrym sprzęcie mogliby usłyszeć jaka lipę odpierdalają w studio, jeśli idzie o jakość nagrań 

:) dobre
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

dino

To nie dom Chylińskiej - Mołek robi tam wszystkie swoje wywiady. Prawdopodobnie to jej chata.
A sprzęt kolegów artystów ? Rożnie z tym bywa. Znam kilku z dobrymi gratami a reszta raczej głuchawa wiec się nie przykładają.

rudy-102

Cytat: dino w Wrzesień 02, 2018, 21:38To nie dom Chylińskiej - Mołek robi tam wszystkie swoje wywiady. Prawdopodobnie to jej chata.
To jest nagrywane w studio, a widok za oknem to tapeta.

Piterski

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 02, 2018, 22:59
Cytat: dino w Wrzesień 02, 2018, 21:38To nie dom Chylińskiej - Mołek robi tam wszystkie swoje wywiady. Prawdopodobnie to jej chata.
To jest nagrywane w studio, a widok za oknem to tapeta.
Nie tapeta bo latają owady i przesuwa się wraz z zmianą konta patrzenia kamery.
I liście się poruszają na wietrze, widać w drugim oknie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Kilka razy oglądałem ten program i mam wrażenie, że to jej chata. Były też sceny w kuchni i na zewnątrz.
No chyba, ze to dyżurna chata TVN dla celebrytów  ;D

jimmi

A czy jesli interesuje mnie na czym sluchaja Gwiazdy sceniczne w sensie piosenkarz, muzyk z zespolu polskiej sceny, to moge miec taka ciekawosc?
Ciekawi mnie to od chwili zalozenia watku jeszcze bardziej  ;D ;D ;D
I mnie tu prosze nie mieszac celebrytow  >:( Mowmy o Gwiazdach przez duze G, poprostu o Kims..
Na ta chwile ciekawi mnie Titus  z Acid  vs pozostali czlonkowie tej grupy. I na ciekawosci sie skonczy, chyba ze go spotkam kiedys i poprostu zapytam  ;)
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

dino

Cytat: jimmi w Wrzesień 03, 2018, 22:22Titus  z Acid

To ten z reklamy sklepu, w którym 50% społeczeństwa nie kupuje ?  ;D

jimmi

Cytat: dino w Wrzesień 03, 2018, 23:12To ten z reklamy sklepu, w którym 50% społeczeństwa nie kupuje ? 
Poka, nie widzialem :)
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

dino

Zaintrygowałeś mnie ...
Titus z Acid ?
No był Tales z Miletu, Był Sedes z Bakelitu ale Titus z Acid ?  ;D


jimmi

#43
No tak, no tak..  :) :) :)
Zdaje sie, ze nie haloalabama  ;) To nie ja okreslam skrot, to skrot Titusa..Nie moj, oj nie. Mnie przy tej inteligencji jego, to nie smialbym sobie zartowac, lub tez pokazac sie z jakims "fopa"
Dla mnie to nie tylko artysta, lecz czlowiek pełną gębą.
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

Bartolo

Spytałem Agnieszkę o nurtujący Was temat.. ;) To nie jest jej dom.. ;) W życiu by nie wpuściła żadnej ekipy TV do domu. A sprzęt na którym słucha to stary "kombajn" sony kupiony za 300zł. Powiedziała że jak muzyka dobrze zagra na tym, to jest dobra.. ;) Za to przekrój muzyczny jest ogromny...
Na sesji był i Slipknot, i The Prodigy. Ostre techno, Punkowe klimaty, i hity z lat 80".. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Piterski

Cytat: Bartolo w Wrzesień 07, 2018, 07:30Spytałem Agnieszkę o nurtujący Was temat.. ;)

Popsułeś im zabawę ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

pelot

Cytat: Bartolo w Wrzesień 07, 2018, 07:30
Spytałem Agnieszkę o nurtujący Was temat.. ;) To nie jest jej dom.. ;) W życiu by nie wpuściła żadnej ekipy TV do domu. A sprzęt na którym słucha to stary "kombajn" sony kupiony za 300zł. Powiedziała że jak muzyka dobrze zagra na tym, to jest dobra.. ;) Za to przekrój muzyczny jest ogromny...
Na sesji był i Slipknot, i The Prodigy. Ostre techno, Punkowe klirmaty, i hity z lat 80".. ;)


Czyli jest tak jak pisałem , artystów najczęściej nie interesuje to jak ich wypociny brzmią w odbiorze .
Ważne by się dobrze sprzedawały i była kasa z tego.
Nie liczni dbają o estetykę brzmienia , głównie  , chyba , tak mi się wydaje,  jazzowi , bluesowi.

Bartolo

Chyba troche mocno nadinterpretowane. Jakie znaczenie ma na czym słuchasz w domu? Przecież ona nagrywa w studio, i tam słucha. Moze dla niej liczy sie muzyka.. ? Nie sprzęt...  :np: Dywagacje w stylu co było pierwsze... Jajko czy kura... ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

nosferartur

Chodzę na koncerty z pewnością częściej niż ona wchodzi do studia, a jednak ma znaczenie w jaki sposób obcuję z dziełem w domu. To nawet nie kwestia estetyki, ale higieny.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

pelot

#49
Cytat: nosferartur w Wrzesień 07, 2018, 09:30
Chodzę na koncerty z pewnością częściej niż ona wchodzi do studia, a jednak ma znaczenie w jaki sposób obcuję z dziełem w domu. To nawet nie kwestia estetyki, ale higieny.


Dokładnie tak!
Poza tym i to obcujesz na codzień , nie od sesji do sesji.