Amplituner Pioneer SX...

Zaczęty przez Flaem, Listopad 06, 2016, 17:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

Flaem

Panowie wielka prośba,
Potrzebuję porady odnośnie amplitunerów serii SX, na allegro, olx ceny kosmiczne, a stan niekiedy opłakany.

Gdzie jeszcze można dostać np. sx 424, sx 626, który nie wymagałyby żadnych napraw, a tym bardziej renowacji.. Proszę o linki do w miarę pewnych sklepów. Ile w ogóle dany amplituner może być wart itp.
Chodzi o to, żeby dobrać sprzęt pod gramofon Pionee Pl 15 R (postanowiłem go zostawić)

Z góry dzięki.
Pozdrawiam

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Flaem

Dzięki za szybką odpowiedź,
od razu zaznaczę, że ebay odpada, nie posiadam tam konta. Chcę się skupić na krajowym, lokalnych rynku (sklepy, aukcje)
Ten  z allegro widziałem, za to  przydał się link do SprzedajemyPl, wysłałem już maila z pytaniami do sprzedającego : )

Pozdrawiam

frywolny trucht

Założyłbym. To nie boli. Standardy międzyludzkie trochę wyższe niż na polskich portalach. Lepsza ochrona kupującego. Ebay.pl tłumaczy w sumie niemal wszystko, zawsze można sięgnąć po guglowego tłumacza, żeby ogarnąć opis w krzaczkach.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Flaem

Znalazłem model SX - 737 w bardzo dobrym stanie, gość chce za niego 1000 zł.
http://www.hifiengine.com/manual_library/pioneer/sx-737.shtml

Opłaca się, czy cena wygórowana ?
Szczerze mówiąc, to najbardziej mi leży z dotychczasowych modeli.

Gerwazy

Cytat: Flaem w Listopad 15, 2016, 17:55
Znalazłem model SX - 737 w bardzo dobrym stanie, gość chce za niego 1000 zł.
http://www.hifiengine.com/manual_library/pioneer/sx-737.shtml

Opłaca się, czy cena wygórowana ?
Szczerze mówiąc, to najbardziej mi leży z dotychczasowych modeli.


Ależ prababciny model, to chyba tylko do muzeum się nadaje ;)
Nic nie sprzedaję

Flaem


rudy-102

Cytat: Gerwazy w Listopad 15, 2016, 18:48Ależ prababciny model,
Takie prababcine modele często grają lepiej niż współczesne z półki do mniej więcej 350-400 euro. No i wyglądają na ogół lepiej, ale to już sprawa gustu.

Flaem

No i znalazłem ten muzealny model (737) za 699 zł
"14 DNI GWARANCJI ROZRUCHOWEJ NA SPRAWNOSC, ORAZ PARAGON"
Jak radzicie Panowie, brać ?

Flaem

Zdecydowałem się na zakup Pioneera SX 535
Ktoś zna ten sprzęt ?

Mam problem tego typu, że gdy nastawię potencjometr VOLUME na (MIN) to nadal gra sobie prawy kanał, sprawdzone na głośnikach i słuchawkach.

Druga sprawa, to że na słuchawkach dźwięk jest piękny,pełny, dużo basu tak jak lubię, na głośnikach za fajnie to nie brzmi, trochę płasko.  Jest to może wina złego doboru głośników ?

Da się to jakoś połączyć ?

https://www.hifiengine.com/manual_library/pioneer/sx-535.shtml

Głośniki technics:
IMPEDANCE: HIGH 6 Ω , LOW 6 Ω
INPUT : HIGH 30W(MUSIC),  15W(DIN)
             LOW  60W(MUSIC),  30W(DIN)

Pozdrawiam



kawosz

@Flaem właśnie na tym polega cała ta zabawa . Na doborze do siebie elementów systemu . Który do model kolumn technicsa ? .

Flaem

Głośniki nie mają żadnego oznaczenia, są one  z Technics SC-HD550 - mini system.
Po prostu póki co nie mam innych, zresztą chciałem sam amplituner sprawdzić

Pozdrawiam.

kawosz

No to czeka Cię teraz fajna zabawa w dopasowanie kolumn . Moja rada jest taka . Jak masz kolegów z zestawami stereo to ampli pod pachę i słuchaj . Nie kupuj w ciemno . Powodzenia i pozdrawiam
Darek

Piterski

Cytat: Flaem w Luty 02, 2017, 13:13Głośniki nie mają żadnego oznaczenia, są one  z Technics SC-HD550 - mini system.
To już wiem czemu Ci to dziwnie zagrało.
Nie podłączaj tych kolumn do tego amplitunera bo załatwisz wysokotonówkę.

Spójrz na nie z tyłu i powiedz czy masz dwie pary zacisków?
A jak tak czy już wiesz jaki wredny numer wycielą firma Technics swoim użytkownikom?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Flaem

Tak, są dwie pary zacisków.

Przyznam, że za bardzo nie znam się na takim sprzęcie,
Chciałem dobrać amplituner do Gramofonu Pioneer PL 15 R, wybrałem ten model (sx 535), technicsy podłączyłem tylko na próbę. Na słuchawkach naprawdę ładnie to brzmi, nie trzeba podbijać basu itp.

Wiem, że jest to sprzęt z niskiej półki i cudów nie będzie, ale chyba da się dobrać jakieś głośniki, które przyzwoicie będą brzmiały.

vasa

Czyli ampli już masz. Pewnie trzeba mu zrobić przegląd i sprawdzić czemu gra jak jest ściszony. Może potencjometr padł :(
Kolumny dobierzemy tylko napisz w jak dużym pomieszczeniu będzie to stało i jakiej muzyki słuchasz.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

#17
Cytat: Flaem w Luty 02, 2017, 16:45Wiem, że jest to sprzęt z niskiej półki i cudów nie będzie
Tu się nie zgodzę z Tobą . Ten niby sprzęt z niskiej półki zakasuje niejednego współczesnego naleśnika ;) . Ze o prephono nie wspomnę . Tak jak Vasa pisze trzeba zrobić mu przegląd . Z kolumnami podtrzymuje swoją radę . Nawet jak Ci coś polecimy to staraj się to przed kupnem posłuchać . Kupiłem kiedyś fajne kolumny Sony SS 7200 . W systemie sprzedawcy grały bardzo dobrze . U mnie jak by ktoś na nie założył koc . I nie kieruj się w pierwszym odruchu wyglądem . Były ładne ale u mnie się nie sprawdziły .

Flaem

Cytat: vasa w Luty 02, 2017, 17:03
Czyli ampli już masz. Pewnie trzeba mu zrobić przegląd i sprawdzić czemu gra jak jest ściszony. Może potencjometr padł :(

Dziś pisałem do gościa od którego kupiłem amplituner, opisałem problem z potencjometrem VOLUME.
Będzie przegląd. Jutro ma być kurier.

Cytat: vasa w Luty 02, 2017, 17:03
Kolumny dobierzemy tylko napisz w jak dużym pomieszczeniu będzie to stało i jakiej muzyki słuchasz.

Pomieszczenie nieduże, mniej więcej 5mx4m. Muzyka, to głównie rock, punk, ale i jazz, funk, metal (sporadycznie) ;)

Cytat: kawosz w Luty 02, 2017, 17:10
Cytat: Flaem w Luty 02, 2017, 16:45Wiem, że jest to sprzęt z niskiej półki i cudów nie będzie
Tu się nie zgodzę z Tobą . Ten niby sprzęt z niskiej półki zakasuje niejednego współczesnego naleśnika ;) . Ze o prephono nie wspomnę . Tak jak Vasa pisze trzeba zrobić mu przegląd . Z kolumnami podtrzymuje swoją radę . Nawet jak Ci coś polecimy to staraj się to przed kupnem posłuchać . Kupiłem kiedyś fajne kolumny Sony SS 7200 . W systemie sprzedawcy grały bardzo dobrze . U mnie jak by ktoś na nie założył koc . I nie kieruj się w pierwszym odruchu wyglądem . Były ładne ale u mnie się nie sprawdziły .

Co do kolumn, to sąsiad posiada SANSUI model SP 70, albo 200. Chciałem się wybrać do niego, przetestować, ale musiałem zapakować amplituner do wysyłki.
Zobaczymy co będzie, mam nadzieję, że uda się naprawić usterkę i wróci do mnie z powrotem, wtedy wrócimy do tematu kolumn: )

Póki co dziękuję bardzo za odpowiedzi, porady.

Pozdrawiam


Piterski

Cytat: Flaem w Luty 02, 2017, 16:45
Tak, są dwie pary zacisków.

To ja Ci powiem co Technics zrobił z tym sprzętem, że Ci te kolumny słabo zagrały i dlaczego podpinając je do innego wzmacniacza możesz łatwo sfajczyć w nich głośniki wysokotonowe.
Otóż istnieje coś takiego jak zwrotnica głośnikowa, która najprościej ujmując dzieli pasmo całego sygnału jaki trafia do kolumny ze wzmacniacza na wąskie pasma i rozdziela na poszczególne głośniki.
Dzięki temu każdy z nich przetwarza zakres częstotliwości do jakiego jest zaprojektowany.
Tehnics w twojej wieżyczce, by utrudnić klientom użycie innych kolumn niż te dedykowane, nie dał w nich żadnej zwrotnicy.
Kable idą od zacisków do głośnika. Gdzie są zatem zwrotnice?
Są umieszczone wewnątrz obudowy wieży dlatego już tam masz dwie pary zacisków.
Moim zdaniem zbójeckie zagranie i sam się z takim spotkałem wiele lat temu w ich zestawie do którego chcieliśmy z kolegą podpiąć inne kolumny.


Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Flaem

Dziękuję, to dużo wyjaśnia.
Na szczęście nic się z głośnikami nie stało. Nie miały być one w żadnym wypadku, jako docelowe do tego zestawu.
; )


Jak napisał kolega kawosz, zanim coś kupię, wpierw przetestuję jeśli tylko będzie taka możliwość :)