Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Każdy chce żyć . Ja strugam ramki oni sprzedają druty i sprzęt . Nie mam zdolności do fotografowania . Lata podnoszenia ,, ciężarów ,, dają znać o sobie ;) . Pewnie będą ładniejsze zdjęcia . Jutro się postaram . To EV z kina po modyfikacjach . Fajnie grają . Grześ był i słuchał dłużej . Ja się urwałem po 4h .
ps. U mnie postęp mam aparat w telefonie :)

frywolny trucht

Cytat: gratefullde w Listopad 17, 2017, 22:15U mnie na komórce wygląda super:)

OK. Bardzo przepraszam.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Może to będzie lepsze . Jutro włącze flesz

moon

Cytat: miniabyr w Listopad 17, 2017, 21:03Nie można było tego inaczej rozwiązać ?  .............podobno można się z tą opaską kąpać .To jest moim zdaniem do dupy rozwiązanie

klasyczne opaski festiwalowe
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

jacek-k-wawa

wrócę jeszcze na chwilę do wczorajszego (oppps - już przed-wczorajszego) nuforce'owania u Pawła.
Trochę jestem zaskoczony. Nie faktem, że lampa ciagle lepiej gra niż cyfra. Raczej dwoma innymi wnioskami:
- liczyłem na to, że cyfra lepiej będzie kontrolowała bas. Nie u Pawła - wcale tego efektu nie było. W ogóle bas był jakiś odchudzony...
- wersja SE nie dość, że kosztuje (albo raczej kosztowała) więcej to producent obiecywał jeszcze bardziej gładką górę i w ogóle pełnię nirwany. A tu znowu tego nie było - naprawdę spora różnica ale na niekorzyść tego SE...

NIe wiem o co chodzi i dlaczego, może jakaś specyfika Pawłowego sprzętu albo po prostu tak jest. Posłucham jeszcze tych różnic u mnie jeśli czas pozwoli.

Dla potomności załączam 'rozbierane' zdjęcia obu wzmacniaków - w SE widać całą baterię kondensatorów która zastępuje 2 większe w 'normalnej' wersji. Reszta nie różni się praktycznie zupełnie.


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Jak co roku na AVS rządzi winyl i plikowce. Już chyba nikogo to nie dziwi  nawet mnie . Dziś Stadion w moim rozkładzie . Mam nadzieję że też i tam znajdę coś tak fajnego jak kolumny Evolution   firmy RDacoustic 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


miniabyr

No i zaszalałem ;D  Nareszcie sacd w wyborze wręcz ogromnym. Będę się wam chwalić. Cała wystawa to szaleństwo . Ogrom ludzi. Na Narodowym ścisk jak w imadel. No i  sporo nas,  audio maniaków. wlasnie jesteśmy na seminarium o akustyce ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Poprosimy o wnioski dokształcające ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC


gratefullde

Jak spadnie na łeb.... nawet nie myślę...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

#2337
Grobel audio to najlepsza prezentacja wystawy. Klasa ale i koszmarna kasa za sprzęt. Oczywiście według mnie.   Inne prezentacje które zapadły mi w uszy to Sveda audio czyli nasz rodzimy producent aktywnych monitorów  . Oraz Boenicke  i ich słynny model kolumny W5 . Zawsze zastanawia jak jest to możliwe ,że z takiej wielkości kolumn wydobywa się taka ilość świetnego dźwięku bez sub'a  czy DSP .  Moja osobista nagroda to kolumny Evolution czeskiej firmy RDacoustic.  Z tych słabych stron to ,ze na stadionie w każdym pokoju problem z modem na basie w okolicach 180-250 Hz . Bardzo to przeszkadza i psuje prezentacje . To rodzaj twardego dudnienia obecna na każdej prezentacji . Najbardziej kiedy prezentowanie są duże zestawy kolumn.  Na tym przegrał np Tannoy  -świetna średnica i góra  a na wysokim basie twarda ,wzbudzajaca się "decha"   W ogóle mam dziwne odczucie ,że tym razem dźwięk był bardziej znośny w hotelu Sobiedkim niż na Stadionie .W Hotelu Tulipan słuchalo się najlepiej  ,bo tam dla mnie były trzy świetne prezentacje Grobel -Boenicke- Sveda.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cytat: miniabyr w Listopad 18, 2017, 18:42
Grobel audio to najlepsza prezentacja wystawy. Klas ale i koszmarna kasa za sprzęt. Oczywiście według mnie.
Grobel jak w 2015 puścił śpulska to do dzisiaj.... mnie na niego nie stać [emoji16]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: miniabyr w Listopad 18, 2017, 18:42
Grobel audio to najlepsza prezentacja wystawy. Klas ale i koszmarna kasa za sprzęt. Oczywiście według mnie.
Zgoda że dźwięk świetny. Na dodatek puszcza muzykę a nie dźwięki.
Może nie ocenię tak wysoko ale na pewno w czubie jakościowym.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

#2340
Trudny miałem wybór z tymi sacd . Tych które chciałem mieć było całe mnóstwo  :o . Wybór padł na te ze zdjęcia. A przy okazji byliśmy na fascynującej opowieści W. Pacuły na temat pierwszych rejestracji cyfrowych muzyki ! Wiecie kiedy została nagrana i wydana muzyka zapisana cyfrowo .Nagrania dokonała firma Denon w 1971 roku !!!!!! To wyszło na winylu i my tej płyty słuchaliśmy Nagranie 13bitowe z próbkowaniem 32 kHz!!!! I nie  był tego słychać, że te parametry rejestracji z dzisiejszego punktu są niewystarczające !  Pacuła puszczał nam inne płyty z dalszych lat i opowiadał bardzo ciekawą historię związaną z rejastracją cyfrową. Pierwszy rejestrator cyfrowy to rok1968! Pierwsza transmisja danych pcm to II wojna światowa Świetny wykład ! Jutro idę  na następny prowadzony przez niego czyli  o masterach płyt cd.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Kolejne 4 płyty do kolekcji !  Ale dziś specjalnie pojechałem na pogadankę W. Pacuły . Świetna . Zaskakująca . A było o tym jakie są róznice między masterem przygotowanym już do powielenia i tym co dostajemy kupując płytę w sklepie. :o :o :o :o Pokazał nam (puścił) specjalnie dla niego przygotowane "mastery " i to samo po wypuszczeniu tego na rynek . Uwaga nikt przy tym procesie już nie dokonywał zmian ,jednak róznice były spore .Wszyscy tym byli zaskoczeni !!. To jest zasadne jak ktoś mówi że słyszy róznice między wydaniami  np. niemieckim  cd czy amerykańskim . Najdroższe cd japońskie które jest wypalane dla końcowego odbiorcy ,będzie biło w jakości to samo ale z regularnej produkcji . .........a ze spraw poza muzycznych to natłem się na Frywolnego Truchta i szanowną Frywolną jego Małżowinę .  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Cytat: miniabyr w Listopad 19, 2017, 16:17jednak róznice były spore

Wojtek mówił dlaczego tak się dzieje?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Nie ! Ale zaskoczenie jest spore kiedy ludzie uświadamiają sobie że to słyszą !Od nas oprócz mnie był Malg i Mirek24 . Może coś napiszą .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Więc, która go wytwórnia tym razem wynajęła do przekonania szanowne grono słuchaczy do kupowania tej jedynej i najlepszej?

miniabyr

Żadna . Puszczał demokratycznie . Polish Jazz , wydania japońskie , wydania chińskie. Najpierw master i potem to co z niego zostało wyprodukowane.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Nie wierzę mu jak psu  :-\

miniabyr

No cóż mogę powiedzieć .Trzeba było to usłyszeć !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Paweł,
a w jakiej formie wysłałbyś mastera do tłoczni?  Fizycznej czy powiesiłbyś plik na jakimś FTP? Jest po drodze trochę kombinacji :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Różne mastery to ja sobie w domu słucham i że różnica jest to oczywista oczywistość. Nigdzie chodzić nie muszę. Mając do czynienia z materiałem Master Tape na szpulach też zdziwiony ani ja ani Ty byc nie powinniśmy. I ja nie jestem.
A zasraniec Pacuła napisze i powie tylko to za co mu zapłacą i nic nie zmieni mojego zdania o tych dupkach.