Jazz, tylko jazz

Zaczęty przez gratefullde, Maj 28, 2014, 22:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

O! mój ulubiony współczesny pałker jazzowy :)  Miałem okazję widzieć go na żywo w akcji kilka razy w kwartecie Shortera.  Całkiem świeża płyta z jego udziałem:

https://www.youtube.com/watch?v=cwn6dgDFJlE
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wiki

GregWatson, jak zwykle jedziesz do przodu..... i jeszcze opisy.... super... 😀😀😀

A kiedy odsłuch?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Jak Jazz to Jazz.... na działce wiele nie mam.... Ale zawsze się coś znajdzie....
Fufający sax na przykład....
Nadaje nadal klubowe klimaty po Ninie.... 😀😀😀
🥃🥃🥃
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Cytat: wiki w Sierpień 07, 2020, 19:19A kiedy odsłuch?

Myślę że jeszcze w tym miesiącu. Wezmę jakieś fajne akustycznie płyty i sobie posiedzimy trochę. Z pewnością napiszę.
Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Cytat: GregWatson w Sierpień 07, 2020, 19:48
Cytat: wiki w Sierpień 07, 2020, 19:19A kiedy odsłuch?

Myślę że jeszcze w tym miesiącu. Wezmę jakieś fajne akustycznie płyty i sobie posiedzimy trochę. Z pewnością napiszę.
Ja bym pewnie nie mógł wytrzymać.... tyle czasu....
Choć sam też się długo decydowałem zanim pojechałem posłuchać....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

To co nie lubię w odtwarzaczach dvd/blueray, że widać tylko czas, nic więcej nie widać na wyświetlaczu.... Jak nie włączysz ekranu to nic nie widzisz.... Brrrrrrr....
Ale ja mam dziś trochę inne cele..... Czekam tylko jak się trochę ściemni....
Płótno już rozwieszone.... 🙃🙃🙃🙃🙃🙃

Pod warunkiem, że u sąsiada nie zrobią imprezy i nie poleci disco polo..... Brrrrrr....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Fajnie masz. Miłego wieczoru. 👍🎶🎶🎶👍
Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

I na zakończenie dzisiejsze nocy odsłuchowo oglądającej......
Tylko kopia......

Kiedyś na Audiostereo poprosiłem i dostałem kopię.... już nie pamiętam od kogo....
Dzięki wielkie..... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Dziś w klubie jazzowym Grega

Chet Baker, właśc. Chesney Henry Baker Jr. – amerykański trębacz i wokalista jazzowy.
W swojej karierze współpracował m.in ze Stanem Getzem, Charliem Parkerem i Dexterem Gordonem. Sławę zdobył poprzez grę w kwartecie z Gerrym Mulliganem.
Od 1954 rozpoczął występy z własnymi zespołami, a od 1957 także jako solista. Od 1954 również śpiewał. Zginął śmiercią samobójczą, wypadając z okna hotelowego. Był reprezentantem cool jazzu, a także jednym z najbardziej cenionych trębaczy jazzowych lat 50.

Cool Cat, to album który został nagrany w 1986 roku i wydany przez holenderską wytwórnię Timeless.


Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie


Kangie

#2535
Kupiona w Biedronce. Pięknie nagrana.

jacek-k-wawa

Ponieważ to wydawnictwo pojawia się w serii Polish Jazz to chyba jest właściwy wątek żeby o nim wspomnieć:
https://youtu.be/mo99qNT9sJo

Singiel jest dla mnie na tyle ciekawy że z przyjemnością się zapoznam z całością - już 18 wreześnia.:-)

https://www.empik.com/szukaj/produkt?author=maciej%20go%C5%82y%C5%BAniak%20trio


elem

Całkiem nowe, świeże brzmienia w Polish Jazz. Uwielbiam płyty firmowane przez perkusistów, mam nadzieję, że i tym razem będzie "wow!"

https://voiceshop.pl/pl/p/GOLYZNIAK%2C-MACIEJ-TRIO-THE-ORCHID-POLISH-JAZZ-VOL.-85/24757

https://voiceshop.pl/pl/p/GOLYZNIAK%2C-MACIEJ-TRIO-THE-ORCHID-POLISH-JAZZ-VOL.-85/24989

;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jacek-k-wawa

elem - kiedy u Ciebie to będzie dostępne?

elem

zgodnie z premierą, wystarczy zapisać się w polu "powiadom o dostępności". Informacja mailowa wychodzi automatycznie po przyjęciu towaru w magazynie.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

ziko369

Jak jazz to mus posłuchać w piękne niedzielne popołudnie...

elem

Jest moc na tej płycie pana Tomasza!

Rozgrzewam lampiaka składanką Jungle Jazz v.5, a tam m.in.  takie kwiatki w odjechanych remixach

https://www.youtube.com/watch?v=nj6JiXjErTI

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jacek-k-wawa

Nitin (oraz np Talvin Singh) to bardzo ciekawy i kreatywny nurt  post-indyjskiej ale 'zelektryfikowanej' muzyce brytyjskiej, warto się zainteresować!

miniabyr

Ponieważ w wątku Teraz słucham pojawił się Count Basie to ja, jako że jednak jest to jazz polecam wam tu ostatnią płyte Basie'go którą nagrał . To pozycja z 1988 roku  nagrana cyfrowo . Ale ręcze wam ,że efekt jest  zaskakujący . Oczywiście ktoś powie że tak jak brzmiały big bandy z lat 50,60 to już się nie powtórzy ,to jednak polecam zerknąć na tę płytę .Count Basie & His Orchestra -Fancy Pants"
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

sheykk

Pierwszy raz w życiu dostałem płytę za darmo (oczywiście nie licząc prezentów od dzieci czy brata) i to płytę której nie można kupić.Jadąc autem dzwoniłem do trójki i odebrali a potem przysłali 2 żółte placki.
Zamieszczam tutaj bo o jazz trochę się ociera.

miniabyr

Jeszcze nie słuchałem  ale na pewno kupię . Dominik Wania wydał płytę w ECM! Jak dla mnie to jeden z najciekawszych muzyków mlodego pokolenia . Płyta nosi tytuł "Lonely Shadows" . Po rozczarowaniu jakie sprawiły mi dwie płyty Obary mam cichą nadzieję ,że Dominik Wania nagrał płytę pokazującą jego wielki talent.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Ja już słuchałem,  nie do końca mój klimat, ale ja się nie znam:P
Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

Powiedz ,co odbiega w jego graniu od twoich oczekiwań . Jestem ciekawy jak Ty odbierasz jego dokonania .
Zastanawia mnie ,co się dzieje z muzyką kiedy trafia na takiego producenta jakim jest Eicher i ile on narzuca twórcy .
Obara w wersji nie ECM jest wręcz ekscytujący i wali po uszach niezależnością  . Po przepuszczeniu jego muzyki przez estetykę ECM wychodzi strasznie nudny i miałki jazz. Takie mam odczucia . Ale co ja tam sie znam .  8) [size=78%] [/size]
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Cytat: miniabyr w Wrzesień 29, 2020, 18:52Powiedz ,co odbiega w jego graniu od twoich oczekiwań . Jestem ciekawy jak Ty odbierasz jego dokonania .

ECM - Easy Castrated Music :P

Byłem na koncercie Obary, jeszcze przed Covidem, fajnie grają chłopaki, ale też nie byliśmy wgnieceni w fotel. Samego Wanię bardzo cenię, natomiast jego solowy album jest dla mnie dość monotonny. To oczywiście muzyka mocno improwizowana, ale nie lubię popadać w snobizm i uznać jego nową płytę za jego największe osiągnięcie, bo ma literki ECM na okładce.

Pamiętam, jak na koncercie Obary był jakiś speaker i cały czas mówił, że ECM, ECM, legendarny Eicher, światowy poziom, a o samych wykonawcach to tak nie za wiele:)

Z nową płytą Wasilewskiego z Joe Lovano też mam jakiś problem, nie chwyta mnie ta muzyka jak ich wcześniejsze nagrania.

Natomiast dobrze, że polscy muzycy grają dla tych wielkich wytwórni, myślę, że to może też pomóc kolejnej generacji polskich jazzmanów. Niestety jest to niszowa muzyka i bardzo trudno się wybić, a tym bardziej wyżyć z grania ambitnej muzyki.
Grupa ratowania poziomu.

tomasz_pianista

Dzisiaj napadłem na sklep Voiceshop w Chrzanowie, oto moje łupy:)
Grupa ratowania poziomu.