Pre Phono "Retro" by Benpe

Zaczęty przez moon, Listopad 05, 2018, 12:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

McGyver

Cytat: moon w Listopad 26, 2018, 11:03
o, brzmi rozsadnie, trza kupic kabelek z krokodylkami. to ma jakas fachowa nazwe?

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1kCy4cStYBeNjSspkq6zU8VXaM/10A-Wysokiej-Jako-ci-Wtyk-Bananowy-do-Krokodylki-Kabel-cz-cy-Linii-Zasilania.jpg_640x640.jpg
z jednej strony krokodylek z drugiej banan ?
Po prawdzie, to do tego celu wystarczy nawet krokodylek bez kabelka, sztuk dwie.


rudy-102

Ja! Natürlich.
Po krokoldylu do kazdego cylu. ;)

dino

Cytat: dino w Listopad 25, 2018, 22:44No nie wiem. Jeżeli i preamp, i wzmacniacz do którego jest podpięty mają obudowy podłączone do PE, to niezależnie od tego jak jest poprowadzone uziemienie gramofonu, mamy klasyczną pętlę masy. Masa obu urządzeń łączy się raz przez PE, a drugi raz przez masę interkonektów.
Nie do końca - po to żeby się nie łączyły mamy rezystor.
A poza tym większość "audiofilskich" urządzeń ma aktywne PE (ach te cudowne sieciówki) i nic się nie dzieje.

McGyver

Cytat: dino w Listopad 26, 2018, 16:35po to żeby się nie łączyły mamy rezystor.
Zdarza się, i to nie tak rzadko, że ten rezystor jest mało skuteczny i nie przerywa pętli masy wystarczająco, by nie brumiło.

rudy-102

#81
Wszystko ładnie, tylko z tego co widzę to najprawdopodobniej PE z sieciówki i uziemienie ramienia gramofony łączy się ze sobą przez obudowę urządzenia. Dla tego dla testu zaproponowałem odpięcie PE z kabla. Cała reszta z rezystorem może działać poprawnie, ale jak jest dodatkowo łączy się przez obudowę to wszystko na nic.

moon

czyli w pierwszej kolejnosci sieciowka bez PE do sprawdzenia? Piotr pozyczy, to sprawdze
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand


dino

Cytat: rudy-102 w Listopad 26, 2018, 16:51Wszystko ładnie, tylko z tego co widzę to najprawdopodobniej PE z sieciówki i uziemienie ramienia gramofony łączy się ze sobą przez obudowę urządzenia. Dla tego dla testu zaproponowałem odpięcie PE z kabla. Cała reszta z rezystorem może działać poprawnie, ale jak jest dodatkowo łączy się przez obudowę to wszystko na nic.
A nie prościej i logiczniej zamiast zmieniać topologie układu  - masę gramiaka podpiąć do punktu wspólnego przed rezystorem ?

moon

Cóż,coś się zesralo.  Podłączyłem  sieciowke bez PE, bez efektu, potem zwarlem rca spinaczami.  Wydawało mi się że jest cicho, pomyślałem że, może to coś z kablami, wziąłem inne IC. Cisza jest, ale gramofon nie gra, dźwięku nie ma, finalnie jest stale buczenie, nie wiem, co się zadzialo, zawarło się coś, spaliło ?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

McGyver

A tymi spinaczami to na pewno wejścia zwarłeś? Nie wyjścia przypadkiem?

moon

Wejścia:) wyjałem IĆ z gramofonu i zwarlem
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

McGyver

#88
Tyle pary w gwizdek... już dawno byś zmontował 834 na desce z użyciem budżetowych części które sukcesywnie można podmieniać na lepsze.
Albo inaczej, skoro to pre benpe zmarło, to skorupę z gniazdami już masz, wystarczy "usunąć zwłoki z trumny"  ;) . Kup PCB 834 za 8 dolców, dokup trafo za 90zł, PCB zasilacza za 9dolców, i zacznij obsadzać częściami. Na początek możesz uruchomić choćby na kondensatorach Wima, później popodmieniasz na lepsze.

moon

Plytki dwie juz kupilem za wczasu, sygnalowke i zasilanie
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand


moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

czy ja moglem zrobic zwarcie tymi spinaczami? bo nic innego nie robilem... moze da sie wykryc miejsce zwarcia, wymienic jakies elementy? jakies sugestie, gdzie cos moglo sie stac, gdzie cos pomierzyc?:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

McGyver

Cytat: moon w Listopad 30, 2018, 09:48czy ja moglem zrobic zwarcie tymi spinaczami?
No przecież po to się je wsadza żeby zrobić zwarcie.

McGyver

Cytat: moon w Listopad 30, 2018, 09:48jakies sugestie, gdzie cos moglo sie stac, gdzie cos pomierzyc?
W takim wronim gnieździe? Chyba żartujesz. Masz chociaż schemat?

McGyver

Jak chcesz, to Ci dam czystą PCB do pre RIAA na opampach z audiostereo. Tanio sobie na tym polutujesz pre na przetrwanie, a zasilanie wykorzystasz z tego "wroniego gniazda" bo to tam chyba jest nawet fajnie zrobione.

moon

Cytat: McGyver w Listopad 30, 2018, 12:18No przecież po to się je wsadza żeby zrobić zwarcie.

no ale nie po to, zeby sie 'zepsulo':) schematu nie mam, jedynie ten, ktory Ahaja wrzucal, bo chyba na tym bazuje.

co do pre, Vasa wyrazil chec pozyczenia mi na jakis czas pre Kuleszy, ktore ma, wiec na przetrwanie powinno dac rade.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

LampowY

Cytat: moon w Listopad 30, 2018, 12:23pre Kuleszy
Uuuuu Paaanie... Takie pre to nie w kij dmuchał. Ludzie potrafili dwa lata na takie pre czekać  ;D


moon

Cytat: LampowY w Listopad 30, 2018, 12:47Uuuuu Paaanie... Takie pre to nie w kij dmuchał. Ludzie potrafili dwa lata na takie pre czekać 

pamietam ten watek, ja moze juz w przyszlym tygodniu;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Moon, sądząc po moim przypadku padł/ padły ci układy SO-8. Jako i mnie padały w tym Retro.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93