Menu główne

ReVox PR99

Zaczęty przez GB, Kwiecień 20, 2021, 20:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

merlin1973

Piękny ... brak słów..... prawie tak piękny jak..... mój  ;) ;D
Pozdrawiam S.CH.

GB

Cytat: wiki w Maj 03, 2021, 20:13
Cytat: GB w Maj 03, 2021, 20:01Jak ja to lubię
Grasz, czy przewijasz?
Bo mój wzrok nie nadąża...... ;)
No przewijam. Dużą studyjną to Merlin niedługo będzie miał.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

merlin1973

Cytat: GB w Maj 03, 2021, 20:16Dużą studyjną to Merlin niedługo będzie miał.
Nigdy, ponad 70cm na minute wiesz jak to zapie..... :)
19 mnie przeraża :)
Pozdrawiam S.CH.

wiki

Cytat: GB w Maj 03, 2021, 20:16
Cytat: wiki w Maj 03, 2021, 20:13
Cytat: GB w Maj 03, 2021, 20:01Jak ja to lubię
Grasz, czy przewijasz?
Bo mój wzrok nie nadąża...... ;)
No przewijam. Dużą studyjną to Merlin niedługo będzie miał.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz


Merlin1973, czytasz?
Czas na zakupy się wybrać.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GB

Cytat: wiki w Maj 03, 2021, 20:22
Cytat: GB w Maj 03, 2021, 20:16
Cytat: wiki w Maj 03, 2021, 20:13
Cytat: GB w Maj 03, 2021, 20:01Jak ja to lubię
Grasz, czy przewijasz?
Bo mój wzrok nie nadąża...... ;)
No przewijam. Dużą studyjną to Merlin niedługo będzie miał.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz


Merlin1973, czytasz?
Czas na zakupy się wybrać.... [emoji3][emoji3][emoji3]
Przeciąż już klikną dodać do koszyka. Teraz płatność organizuje.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

#205
Poznajemy się lepiej od środka.

Jeśli dobrze myślę to w 1996 był serwisowany i kalibronawany do taśmy BASF LGR50.

Postudiowałem trochę instrukcje, fajną ma funkcję Z-Loc i A-Loc. Pierwsza odnajduje miejsce na taśmie,  gdzie wyzerowano licznik, a druga to dowolny punkt czasu wprowadzony z ręki lub również zapamiętana na taśmie.

Naciskając, któryś z w.w magnetofon przewija taśmę do tych punków i automatycznie zatrzymuje się w tym pkt.

Poza tym jest jeszcze klawisz Repeat, wciśnięcie którego powtarza odtwarzanie odcinka taśmy pomiędzy pkt. Z-lock i A-lock.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

#206
Dziś dowiedziałem się o dwóch standardach wyrównywania sygnału (z ang. equalization - nie wiem jakie jest poprawne tłumaczenie) wykorzystywanych podczas nagrywania taśm:
- NAB
- IEC (CCIR)

Informacji jakie przeczytałem pierwszy jest bardziej stosowny dla prędkości nagrywania 7,5ips a drugi dla 15ips.

W ReVox'sie na plecach w okolicach gniazda zasilania jest umieszczona naklejka wskazująca, jaki rodzaj powinien być wykorzystywany do nagrywania taśm do odtwarzania na tym magnetofonie.

PS
Kolegów z ekspertów proszę o korektę, jeśli coś zle napisałem.



Dziś taką szpulkę słucham.



______________
Pozdrawiam
Grzegorz
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

jacek-k-wawa

#207
NAB i CCIR to korekcje zapisu/odtwarzania na taśmie magentofonowej. Pierwsza opracowana została w Stanach i stąd pewnie spora częśc magnetofonów japońskich stosowała ten rodzaj korekcji (np Technics). CCIR to standard europejski opisany później w niemieckich normach DIN.
Stosowanie danej korekcji nie jest uzaleznione od prędkości przesuwu taśmy choć warto zauważyć, że w ramach danego standardu (np NAB) korekcja dla standardowych prędkości taśmy (38/19/9.5) jest różna.

Niektóre magnetofony (np Studer) mają przełącznik korekcji. Inne (jak Twój Revox) są ustawione fabrycznie w jednym standarcie. Z nalepki na obudowie mozna by się domyślać, że masz model z korekcją CCIR ale zdarzały się przypadki że w środku były inne moduły wzmacniaczy niż to co było deklarowane na obudowie więc żeby mieć 100% pewności to trzeba by sprawdzić opis płytek.

PS: jeśli mogę coś zasugerować to do odsłuchów warto te przełączniki 'Record Ready' mieć ustawione defaultowo na 'Off' czyli 'do dołu'. Masz wtedy pewność, że przez przypadek nie zamażesz taśmy, którą aktualnie słuchasz.

GB

ReVox by night, chociaż jest dzień.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Będzie słuchanie.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Hej,

Dziś rozpoczął się proces strugania stojaka. Coś na wzór tego. Jakiś miesiąc i będzie gotowy.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

miniabyr

Ale co t za dziwne hasło nad tym zdjęciem ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GB

Cytat: miniabyr w Maj 12, 2021, 20:17
Ale co t za dziwne hasło nad tym zdjęciem ?
Co masz na myśli?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

miniabyr

Analogue is the new digital ! :o
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jacek-k-wawa

A na zdjęciu analogowy Technics!

GB

Cytat: miniabyr w Maj 12, 2021, 21:12
Analogue is the new digital ! :o
Nawet tego nie zauważyłem, zdjęcie zapożyczone i użyte jako poglądowe.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Jakby ktoś nie wiedział lub nie mógł się zdecydować, na któryś ze sprzętów ReVoxa, tu znajdzie ich przekrój.

PS.
Dlaczego to na świecie ludzie nie kolekcjonują sprzęt audio polskiego pochodzenia?



https://youtu.be/69747xN8ydE

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

#217
I tak kręci się muzyka w kółko. Dlaczego ja wcześniej nie odkryłem tego formatu?



______________
Pozdrawiam
Grzegorz
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

A tu sprzęt dla zapaleńców rowerowo szpulowych.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

jacek-k-wawa

a jak z obrotami w tym modelu - kręci równo? :-)

GB

Cytat: jacek-k-wawa w Maj 14, 2021, 10:56
a jak z obrotami w tym modelu - kręci równo? :-)
W tym modelu obroty tylko i wyłącznie zależą od siły i stabilności kończyn kierownika.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

https://youtu.be/fP6b_riqLhg

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Cytat: GB w Kwiecień 30, 2021, 15:00

Zobaczymy czy będzie prosta. Wcześniejszą LPR90 kupiłem w Germanii, tą LPR35 w Polonii. Zobaczymy czy ten sam problem.

Wracam do sprawy ocierania taśmy o szpulę w nowych LPR'ach.

Kwestię zgłosiłem sprzedawcom, obu taśm.

Jedna to firma niemiecka: Thomann, druga firma polska: FuturePlanet.

Thomann, zaproponował wymianę produktu na nowy, proponując pokrycie kosztów zwrotu. Napisałem, że na taśmę już nagrałem swój materiał i proponuję wymianę samej szpuli. Zgodzili się przysłać nową szpule, i poprosili, aby starą zachować, jakby okazało się, iż ta nowa będzie również krzywa. W takim przypadku mam im odesłać obie.

FuturePlanet - sprzedawca napisał, że mam kupić sobie PORZĄDNE naby, lub oddać wyregulować poziomy talerzyków. Obecnie otworzyłem spór na Allegro i zobaczymy. Regulacja nie ma tu nic do rzeczy, bo wszystkie stare taśmy i jedna nowa, która kupiłem jeszcze od innego dostawcy nie ma takiego problemu.

Widać znaczną różnicę w podejściu do klienta. Z FuturePlanet future będzie wyglądała marnie, a wszystkie nowe taśmy będę kupował w Thomann'ie.

Jak tu wspierać krajowy kapitał?



______________
Pozdrawiam
Grzegorz
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

mirek24

#223
Cytat: GB w Maj 17, 2021, 21:28
Cytat: GB w Kwiecień 30, 2021, 15:00

Zobaczymy czy będzie prosta. Wcześniejszą LPR90 kupiłem w Germanii, tą LPR35 w Polonii. Zobaczymy czy ten sam problem.

Wracam do sprawy ocierania taśmy o szpulę w nowych LPR'ach.

Kwestię zgłosiłem sprzedawcom, obu taśm.

Jedna to firma niemiecka: Thomann, druga firma polska: FuturePlanet.

Thomann, zaproponował wymianę produktu na nowy, proponując pokrycie kosztów zwrotu. Napisałem, że na taśmę już nagrałem swój materiał i proponuję wymianę samej szpuli. Zgodzili się przysłać nową szpule, i poprosili, aby starą zachować, jakby okazało się, iż ta nowa będzie również krzywa. W takim przypadku mam im odesłać obie.

FuturePlanet - sprzedawca napisał, że mam kupić sobie PORZĄDNE naby, lub oddać wyregulować poziomy talerzyków. Obecnie otworzyłem spór na Allegro i zobaczymy. Regulacja nie ma tu nic do rzeczy, bo wszystkie stare taśmy i jedna nowa, która kupiłem jeszcze od innego dostawcy nie ma takiego problemu.

Widać znaczną różnicę w podejściu do klienta. Z FuturePlanet future będzie wyglądała marnie, a wszystkie nowe taśmy będę kupował w Thomann'ie.

Jak tu wspierać krajowy kapitał?



______________
Pozdrawiam
Grzegorz



LPR-y tak mają. U mnie jest 15% krzywych. Nie ocierają, ale odbiją swiatło pod różnym kątem :-).
Sprawdz jednak wysokość talerzyków i pożycz inne NAB-y. Zmień łożyska w silnikach do szpul. Ocieranie powinno dać się wyeliminować.

Zawalinka też nagrywa na krzywych LPR...

https://fb.watch/5z8H_Iizoe/


pozdrawiam

Mirek

GB



Cytat: mirek24 w Maj 18, 2021, 09:12
Cytat: GB w Maj 17, 2021, 21:28
Cytat: GB w Kwiecień 30, 2021, 15:00

Zobaczymy czy będzie prosta. Wcześniejszą LPR90 kupiłem w Germanii, tą LPR35 w Polonii. Zobaczymy czy ten sam problem.

Wracam do sprawy ocierania taśmy o szpulę w nowych LPR'ach.

Kwestię zgłosiłem sprzedawcom, obu taśm.

Jedna to firma niemiecka: Thomann, druga firma polska: FuturePlanet.

Thomann, zaproponował wymianę produktu na nowy, proponując pokrycie kosztów zwrotu. Napisałem, że na taśmę już nagrałem swój materiał i proponuję wymianę samej szpuli. Zgodzili się przysłać nową szpule, i poprosili, aby starą zachować, jakby okazało się, iż ta nowa będzie również krzywa. W takim przypadku mam im odesłać obie.

FuturePlanet - sprzedawca napisał, że mam kupić sobie PORZĄDNE naby, lub oddać wyregulować poziomy talerzyków. Obecnie otworzyłem spór na Allegro i zobaczymy. Regulacja nie ma tu nic do rzeczy, bo wszystkie stare taśmy i jedna nowa, która kupiłem jeszcze od innego dostawcy nie ma takiego problemu.

Widać znaczną różnicę w podejściu do klienta. Z FuturePlanet future będzie wyglądała marnie, a wszystkie nowe taśmy będę kupował w Thomann'ie.

Jak tu wspierać krajowy kapitał?



______________
Pozdrawiam
Grzegorz



LPR-y tak mają. U mnie jest 15% krzywych. Nie ocierają, ale odbiją swiatło pod różnym kątem :-).
Sprawdz jednak wysokość talerzyków i pożycz inne NAB-y. Zmień łożyska w silnikach do szpul. Ocieranie powinno dać się wyeliminować.

https://fb.watch/5z8H_Iizoe/


pozdrawiam

Mirek

Zobaczę jak prześlą nową szpule z Niemic. Być może pomoże.  Obijanie światła pod różnym kątem też zauważyłem.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz