Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

LDZ

Cytat: paul_67 w Lipiec 09, 2019, 21:40
Sprawdzałeś jak te taśmy grają na innym magnetofonie? Jeśli sprzęt gniecie tylko te taśmy to raczej wina leży po ich stronie.
Mam jeszcze Sony TC K361. Sprawdziłem na nim. Nie ma problemów z odtwarzaniem. Co sądzisz o tym pasku?

paul_67

Nie znam tego sprzętu.Pasek sam powinien się ustawić na kole, ale nie może być za luźny. Dziwne jednak jest, że tylko z tymi kasetami są problemy.

LDZ

Cytat: paul_67 w Lipiec 09, 2019, 22:02
Nie znam tego sprzętu.Pasek sam powinien się ustawić na kole, ale nie może być za lużny.
Reanimowałem swojego Sony ale tam pasek nie chodzi tak luźno jak w Kenwood-zie. Byłem mocno zdziwiony jak praktycznie ślizga się po lekkim dotknięciu.Chyba trzeba będzie zamówić dwa paski i je wymienić.

paul_67

Zrób tak dla pewności.

LDZ

Cytat: paul_67 w Lipiec 09, 2019, 22:06
Zrób tak dla pewności.
Na allegro znalazłem do KX7030. Ciekawe czy będą pasowały do KX9010?

paul_67

Zmierz ten, który masz i kup trochę mniejszy.Mierzyłem długość opasując kola sznurkiem.Prosty i niezawodny sposób.

LampowY

Kupiłem w końcu.
Po pełnym serwisie (rolki, paski, smary). 6 miesięcy gwarancji.
I nie wykosztowałem się zanadto.


kefas

Bardzo ładny, będzie można nagrywać i słuchać i słuchać.

LampowY

Będzie do porównania z Nakiem.
Dwóch nie będę trzymał, jeden pójdzie na sprzedaż.
W Akai najbardziej interesuje mnie możliwość kalibracji, której mój Nak DR2 jest pozbawiony  :(

LampowY

No i pilot.
Ile kosztuje pilot zamiennik do tego decka? Frywolny chyba kupował?

GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Cytat: LampowY w Lipiec 23, 2019, 17:58
Kupiłem w końcu.
Po pełnym serwisie (rolki, paski, smary). 6 miesięcy gwarancji.
I nie wykosztowałem się zanadto.
Ładna sztuka. Gratulacje.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

LampowY

Dzięki za namiary na leniucha  :) :np:

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomekkk1

Ładny to mało powiedziane,  gratki  :np:

kefas

A ja takiego przytargałem ostatnio i jak ładnie gra, jak prawdziwy germaniec

LampowY

Chyba miałem farciocha jak nie ja  :o
Wygląda na nówke sztuke  :o

No chyba, że nie dojedzie  ;D

GB

Ile srebrników trzeba zapłacić za takie cudo?

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

Wygląda, że ma w kieszeni pampersa antywibracyjnego. Czyli to takie 75 Mk2 1/3 ;) Jeszcze drewniane boczki, "złote" gniazda RCA i będzie 95.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Z przesyłką wpłaciłem równo 1150 zł

paul_67

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 24, 2019, 17:43Wygląda, że ma w kieszeni pampersa antywibracyjnego. Czyli to takie 75 Mk2 1/3
MK 2 ma  fabrycznie wmontowaną stabilizację kasety.Dziwne, że u Ciebie tego nie ma...

LampowY

Dzisiejsza dostawa  :)
Bary rodem z JP a Count z USA.

Zacząłem kolekcjonować serię Walkman Jazz na chromie. Ta jest... pierwsza  ;D a seria ma 40 kaset.

frywolny trucht

Cytat: paul_67 w Lipiec 24, 2019, 18:26
Cytat: frywolny trucht w Lipiec 24, 2019, 17:43Wygląda, że ma w kieszeni pampersa antywibracyjnego. Czyli to takie 75 Mk2 1/3
MK 2 ma  fabrycznie wmontowaną stabilizację kasety.Dziwne, że u Ciebie tego nie ma...

Hm. Interesująca sytuacja. W takim razie ktoś wyjął, bo Mk1 miały inną osłonę kieszeni.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Wygląda na to, że nie dostane jutro nowej zabawki bo dwóch kurierów UPS w Katowicach osrało zlecenia i nie odebrało paczki od sprzedającego. Niech ich [wulgaryzm] strzeli  >:(

LampowY

Z ostatniej chwili z Katowic.
Paka została odebrana więc są szanse, że jutro pobawię się akajcem.
Pilot zaś na niego już oczekuje  ;D