Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Cytat: Bartolo w Wrzesień 26, 2018, 01:59To film, który będziesz przeżywać jeszcze długo po wyjściu z kina

Jestem bardzo ciekaw histerii jaka wybuchnie w ten weekend. Tymczasem...


"Temat szybko podchwyciły prawicowe media. ,,Nieprawdopodobne! Zobacz, kto napisał scenariusz filmu »Kler«"! – alarmował z początkiem września w portalu Telewizji Republika Paweł Zastrzeżyński." (...)

A szkoła właśnie postanowiła chronić siebie. W komunikacie czytamy, że zabiera głos w związku z pojawiającymi się w mediach artykułami o jej wicedyrektorze i zapewnia, że scenariusz przez niego napisany nie ,,wyraża postaw środowiska".

,,Pragniemy, by szkoły były miejscem poszukiwania nieskrępowanej wiedzy, w duchu tolerancji i poszanowania przekonań każdego człowieka. Praca Pana Wojciecha Rzehaka nad scenariuszem filmu nie była związana ze sprawowaną przez niego funkcją zastępcy dyrektora (...) i jako taka nie może być w żaden sposób wiązana i łączona" – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez dyrekcję placówki oraz Zarząd Fundacji Edukacyjnej im. J.S. Bandkiego, która prowadzi szkoły. Fundacja podkreśla też, że w żaden sposób nie uczestniczyła w produkcji filmu."


za lokalną Wyborczą


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Bartolo

Cytat: drizzt w Wrzesień 26, 2018, 06:25jednak zarzucanie ks. Luterowi ignorancji to lekka przesada
Bo...?
Cytat: drizzt w Wrzesień 26, 2018, 06:25Zastrzegam, że filmu nie widziałem
To najpierwej obejrzyj, a potem się wypowiadaj. No chyba ze mieszkasz w Ostrołęce.
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Bartolo

Cytat: christo w Wrzesień 26, 2018, 08:38Na Kler czekam choć też mam obawy przed uproszczonym i jednostronnym spojrzeniem na księży.
Nie sugeruj się trailerem.. Ten trailer do kupa. Tak jak i plakat.
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

malg

wczoraj u Wojewódzkiego wypowiadał się Braciak, miedzy innymi na ten temat
jak zwykle bardzo sensownie i na zimno - warto obejrzeć

elem

Cytat: Bartolo w Wrzesień 26, 2018, 10:54Nie sugeruj się trailerem.. Ten trailer to kupa. Tak jak i plakat.

Akurat trailer i plakat są ok. Mają za zadanie przyciągnąć jak najwięcej luda do kina i to zadanie spełniają świetnie.
Filmu nie widziałem jeszcze.  Większą ochotę mam na obejrzenie Kamerdynera. Kler całkowicie przykrył inne ciekawe polskie filmy prezentowane na festiwalu w Gdyni a przecież nie był najbardziej docenionym obrazem tamże.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Bartolo

Cytat: elem w Wrzesień 26, 2018, 11:35przecież nie był najbardziej docenionym folmem tamże.
Polityka...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

drizzt

Cytat: Bartolo w Wrzesień 26, 2018, 10:53
Cytat: drizzt w Wrzesień 26, 2018, 06:25jednak zarzucanie ks. Luterowi ignorancji to lekka przesada
Bo...?
Cytat: drizzt w Wrzesień 26, 2018, 06:25Zastrzegam, że filmu nie widziałem
To najpierwej obejrzyj, a potem się wypowiadaj. No chyba ze mieszkasz w Ostrołęce.

Wiesz, wypowiadał się będę kiedy i gdzie będę chciał, film jak już wspominałem obejrzę a moje miejsce zamieszkania nie ma tu nic do rzeczy. EOT
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

drizzt

Cytat: elem w Wrzesień 26, 2018, 11:35
Cytat: Bartolo w Wrzesień 26, 2018, 10:54Nie sugeruj się trailerem.. Ten trailer to kupa. Tak jak i plakat.

Akurat trailer i plakat są ok. Mają za zadanie przyciągnąć jak najwięcej luda do kina i to zadanie spełniają świetnie.
Filmu nie widziałem jeszcze.  Większą ochotę mam na obejrzenie Kamerdynera. Kler całkowicie przykrył inne ciekawe polskie filmy prezentowane na festiwalu w Gdyni a przecież nie był najbardziej docenionym obrazem tamże.


Na Kamerdynera też czekam.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Piterski

Drizzt po co się tak irytujesz? Przecież żeby móc dyskutować na temat filmu warto go obejrzeć, a opierać się na opinii księdza publicysty.
Ja wiem, że temat kościoła to w tym kraju od wieków jest tematem drażliwym ale zachowajmy do tego zdrowy dystans, taki sam jaki powinniśmy zachowywać do audio :)

PS. Ta Ostrołęka to jest taka symboliczna bo ten film cenzurują władze miasta, a na Dywizjon 303 prowadzają szkolne wycieczki. Istna komuna.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

drizzt

Nie irytuję się.. po prostu nie wiem czy np. miniabyr widział i czy jest z Ełku  :o oczywiście, że trzeba najpierw obejrzeć, dlatego piszę, że to na pewno ważny i potrzebny film bo to już wiem a czy dobry to sam ocenię. Wolno mi?

Ostrołęka to jest symboliczna już od czasu filmu Rejs Marka Piwowskiego..
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Moriarty

Bartolo, podpisuję się pod wszystkim, co powiedziałeś, ale w kwestii plakatu akurat totalnie się z Tobą nie zgadzam. Świetny jest! :)

A co się tyczy roli kleru w życiu Polski, to precyzyjnie i trafnie opisywał ją już Tadeusz Kościuszko - i jest to kolejny powód, by głęboko szanować tę postać, bo jego przenikliwość i odwaga intelektualna to, w tamtej epoce, były jakieś Himalaje. Wybitny umysł. Szkoda, że dziś się kojarzy Kościuszkę głównie z insurekcją.

EDIT: Ej, właśnie zauważyłem, że teraz piszesz, iż jest mistrzowski. To ja już nie rozumiem - podoba Ci się czy nie :/
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

moon

Cytat: Moriarty w Wrzesień 26, 2018, 12:36EDIT: Ej, właśnie zauważyłem, że teraz piszesz, iż jest mistrzowski. To ja już nie rozumiem - podoba Ci się czy nie :/

przeciez sa przynajmniej dwa.
http://filmozercy.com/uploads/images/original/kler-plakat.jpg
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Bartolo

są dwa. A nawet trzy. Jeden do dystrybucji na "zachód".
I jeden mój.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Moriarty

A, to nie wiedziałem. Znałem tylko ten Pągowskiego.

A propos "Kleru", kolejna ciekawostka. Przy okazji, niniejszym proponuję kolejne wyróżnienie, tym razem o znaczeniu opozycyjnie odmiennym do QJP. Panie i Panowie, oto pierwszy kandydat do nagrody QRO! (q...wa ręce opadają):

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy wydało komunikat ws. filmu "Kler".

"Skoro nie udało się wmówić nam, że Pana Boga nie ma, trzeba nam zohydzić tych, którzy nas do Niego prowadzą. Bez których nie będziemy w stanie w pełni korzystać z Bożego Miłosierdzia. Ludzie ci posługują się różnymi metodami. Dziś orężem w tej walce jest też kultura. Zbyt wiele niestety jest przykładów ohydnej, profanującej sacrum sztuki, by je tu wyliczać. Najnowszym jest film reżysera Wojciecha Smarzowskiego pt. 'Kler'". - podkreśla KSD.
Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23969455,kler-katolickie-stowarzyszenie-dziennikarzy-apeluje-o-bojkot.html#s=BoxOpLink 
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Bartolo

Cytat: Moriarty w Wrzesień 26, 2018, 13:09
A, to nie wiedziałem. Znałem tylko ten Pągowskiego.

A propos "Kleru", kolejna ciekawostka. Przy okazji, niniejszym proponuję kolejne wyróżnienie, tym razem o znaczeniu opozycyjnie odmiennym do QJP. Panie i Panowie, oto pierwszy kandydat do nagrody QRO! (q...wa ręce opadają):

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy wydało komunikat ws. filmu "Kler".

"Skoro nie udało się wmówić nam, że Pana Boga nie ma, trzeba nam zohydzić tych, którzy nas do Niego prowadzą. Bez których nie będziemy w stanie w pełni korzystać z Bożego Miłosierdzia. Ludzie ci posługują się różnymi metodami. Dziś orężem w tej walce jest też kultura. Zbyt wiele niestety jest przykładów ohydnej, profanującej sacrum sztuki, by je tu wyliczać. Najnowszym jest film reżysera Wojciecha Smarzowskiego pt. 'Kler'". - podkreśla KSD.
Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23969455,kler-katolickie-stowarzyszenie-dziennikarzy-apeluje-o-bojkot.html#s=BoxOpLink 
Polskie Gówno...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

frywolny trucht

Przejrzałem ten trailer. On skupia w sobie śmieszne powiedzonka w stylu "popatrzcie, złote, a skromne", "my mamy zbierać, a nie zebrać" itp..  Porusza głównie pijaństwo i pychę, jest co prawda "czy ksiądz jest pedofilem?" ale to wszystko wygląda na takie śmieszkowanie z księży. W tym sensie trailer wprowadza w błąd. Film jest zupełnie nieśmieszny. To jest dramat, a nie komedyjka. Przy czym nie wyobrażam sobie trailera z najmocniejszymi, przygnębiającymi scenami. Trailer jako przemyślany wabik. Jeszcze pierwsze sceny gdy ganiają się po plebanii, gdy strzelają z procy każe przypuszczać, że będzie niezła zabawa. No nie będzie. To pułapka.


Dla przypomnienia:


https://www.youtube.com/watch?v=N9Asxqvr2m8
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

... jeszcze jedno. Film bardzo mocno siedzi mi w głowie. Jakubik powiedział, że dał sobie rok na odpoczęcie od aktorstwa, tak go ten film zatruł (?). Użył innego słowa, ale chyba o to mu chodziło. Jeśli jesteś młodzieńcem, który poznał dziewczynę i chcecie miło spędzić czas, wybierz inny film.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Bartolo

Cytat: Moriarty w Wrzesień 26, 2018, 13:09Przy okazji, niniejszym proponuję kolejne wyróżnienie, tym razem o znaczeniu opozycyjnie odmiennym do QJP
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Moriarty

"No... no i pięknie" :)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

frywolny trucht

To są dane z poszczególnych kin: Wrocław 22 seanse w dniu premiery, Poznań 21, Katowice 19, Ursynów - 18
A przecież w większych miastach jest zarówno Helios jak Multikino, Cinema City czy kto tam jeszcze sobie zafundował.
I tak Bydgoszcz ma w Heliosie 22 seanse, w Multikinie 10, w Cinema City -2. W piątek- 34 seanse  :o :o :o :o

QJP
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 27, 2018, 11:40W piątek- 34 seanse  :o :o :o :o
I o to chodzi  ;D
Filmy polskie oglądam z reguły jak już się pokażą w sieci. Jak już ruszę d. do kina to musi to być uzasadnione (obraz, muzyka).
Drogówkę zaliczyłem chyba 2 lata po premierze. Dało się oglądać chociaż przesłanie dołujące.
Teraz pewnie też poczekam. Mierzi mnie trochę sposób w jaki się ten film promuje ale jak matołki reagują na zaczepki ..to mają.

frywolny trucht

Poszedłbym na Kamerdynera, ale boję się, że mi prostata nie pozwoli obejrzeć filmu w całości ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 27, 2018, 20:12Poszedłbym na Kamerdynera, ale boję się, że mi prostata nie pozwoli obejrzeć filmu w całości ;)

Zawsze można poprosić głównego bohatera o ...nocnik  ;D ;D ;D