Początki przygody z gramofonem

Zaczęty przez msholmes, Listopad 01, 2020, 15:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

#25
https://www.audio-technica.com/en-eu/cartridges/line-series/at-vm95-series/at-vm95e ?

I to wcale nie jest jakaś uwłaczająca propozycja. Zawsze uważałem AT95 za nudną, ale na idlerku pokazała takiego pazura, tak się fajnie zgrała z moim wintydżowym systemem, że przestałem szukać. Specjalnie droga nie jest, więc zawsze możesz porzucić i szukać dalej.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

maniek67

O super, i cena niewygórowana[emoji6]

audiokawosz

AT to jak dla mnie zawsze były suchotniki . Piękne gra skrajami pasma kosztem średnicy . Miałem dwie . AT 440 MLB i AT 33PTG II
Bardziej bym się na Twoim miejscu skłaniał do Ortofona 2M Red. 
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

frywolny trucht

Kwestia napędu i systemu. Oczekiwań? Miło wspominałeś SL 1200, a ja mam takiego i dni, że chętnie bym wypierdzielił przez okno.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

audiokawosz

Do dziś go miło wspominam . Twojej wersji nie słuchałem więc się nie wypowiadam w wątku. A czy jak bym dziś miał 1210 MK2 również bym był zachwycony to nie wiem. Elem jest świadkiem że ciągle mu truje przez telefon że muszę zakupić wersję G jak się kowidowe szaleństwo skończy.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

frywolny trucht

Sądzisz, że coś się wydarzyło? Gramofon krojony dla DJ nagle stał się gramofonem dla audiofilów? Tak, cenię wygodę używania, pancerność budowy- ale?

Żądam słyszeć miotełki na talerzach :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

audiokawosz

Z tego co czytam to zupełnie inne maszyny . Możliwe że lepsze od starszych. Trzeba było by porównać . To że ramiona wyglądają tak samo nie znaczy że są takie same . G ma ramię magnezowe a to zupełnie inne tłumienie . Czy na miarę miotełek nie wiem.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Bacek

Jak się przyjrzy w szczegółach to ramię z mk2 nie jest identyczne z nowymi. Pomijam kwestie czy któreś jest lepsze czy gorsze.

Ludzie w sumie nawet na starych Technicsach podmienili je na sme, Regi czy Dynavector 505 czy nawet "tanie" Jelco.

audiokawosz

#33
A kto tam za audiofilami trafi  ;D . W wątku o SL 1200 GR jest tyle pomiarów że na marsa zaraz ten gramofon poleci  ;)
A ja jak miałem swojego to szczytem co tam wisiało był ortofon 2m bronz . Miotełek pewnie nie było.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

ziko369

Kurde... miotełki są tu problemem, hmm 🤔