Blog Grega - czyli co tam piszczy u Watsona

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 05, 2018, 10:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Po tylu latach od wydania "Dziwny jest ten świat" ukazuje się płyta, która pokazuje że nic się nie zmieniło. Niestety.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A dzisiaj taka płyta na początek.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No to teraz trochę hałasu.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A teraz coś takiego. 😀

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Jak Ci się podobała płyta Double Fantasy?
Kupiłem ją dawno temu z Basią w komisie muzycznym, taką samą jak jak masz na zdjęciu.
Płyta podoba mi się na tyle, że jakiś czas temu sprawiłem sobie jej wydanie w oryginalnym tłoczeniu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

No robi wrażenie przyznam. Biorąc pod uwagę że to nasze wydanie i w latach gdzie nie za dobrze było to jestem mile zaskoczony.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Niemiecki oryginał brzmi trochę lepiej ale i nasze tłoczenie jest niczego sobie.
Szukałem nawet czy czegoś jeszcze nie wydał ten zespół ale nic nie znalazłem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Zaczynamy muzyczną niedzielę od zespołu Variete. Udało mi się zdobyć zarówno wersję na czarnym jak i białym winylu. Znakomite aranżacje brzmiące niesamowicie klubowo.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Dziewczyny i chłopaki ja z takim zapytaniem: będę potrzebował transportu sprzętu muzycznego z Warszawy w kierunku na Wrocław a może jeszcze ciut dalej.
Ale nie już, dzisiaj czy jutro. Może być w najbliższym miesiącu.
Dla odważnego będzie niespodzianka za uprzejmość i chęć pomocy rzecz jasna.
A może w ogóle otworzyć taki wątek transportowy na forum. Wszak często jeździmy tu i tam  a tego typu kontakty mogą zintegrować jeszcze bardziej nasze muzyczne towarzystwo.
W każdym razie temat jest.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Właśnie czekam na jednego z naszych i coś mi się widzi że będzie niezłe granie.  :)
Niebawem jakiś skrót z tego co pozostało.  ;D
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Dziś zawitał do mnie kolega Łukasz (Kangie). Mamy do siebie prawie jak rzut winylem.  :). Oprócz pogaduszek sprzętowych słuchaliśmy płyt głównie na Micro Seiki RX-2000 podpiętego pod zestaw lampowy Gennett Pana Stanisława.

Łukasz sprawdził także skuteczność działania pompy próbując wyrwać siłą jeden z winyli. Położyłem starego niużywanego placka, siłę ssącą ustawiłem mniej więcej w połowie.
Rwanie zakończyło się niepowodzeniem choć pewnie będąc brutalem dałoby się poderwać razem z talerzem i całym gramofonie do góry.
Pompa służy głównie do słuchania krzywych placów czy też lekko pokrzywionych.

Jako że Mikołaj niebawem dostałem w prezencie piękny album winylowych za co serdecznie dziękuję.


Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

W każdym razie umówiliśmy się już na odsłuch szpulowca który przy dobrych wiatrach niebawem do mnie zawita.



Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Właśnie miałem napisać, ale Greg mnie uprzedził. Miałem wrażenie, że obcujemy z Air Force One, którego słuchaliśmy wspólnie na jednym z Wrocławskich Audiofili bodajże w 2014 r. gdy wystawiał się Roger Adamek z RCMu. Rzeczywiście płyta trzymana w ryzach, ani drgnie. Po tylu latach uszczelki mięciuteńkie. To była inżynieria najwyższych lotów! Niepotrzebne drogie outerringi! Gramofon z wielką plintą, ciężki, z pięknym solidnym talerzem. Robi świetne wrażenie i tak też gra. Greg to MicroSekciarz nr 1 w Polsce! :) Pozostałe klocki również na wypasie. Protraktor Clearaudio wykonany bardzo precyzyjnie, estetyka najwyższych lotów. Ma jednak jedną przypadłość techniczną, której mój protractor DiY nie ma, ale nie ma to najmniejszego znaczenia, bo 0.02mm nie będziemy łapać, jak jacyś ortodoksi-poyebańcy ;)

Dzięki za ugoszczenie i miło spędzony czas.

P.S. Czekam na wisieńkę na torcie, która jedzie do Grega :)

wiki

 ;)
Cytat: GregWatson w Listopad 16, 2019, 16:54
W każdym razie umówiliśmy się już na odsłuch szpulowca który przy dobrych wiatrach niebawem do mnie zawita.
A który ze zdjęcia wybrałeś?  ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Yes. Już nawet taśmy na niego czekają.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

Lyset

GregWatson,co to za gramiacz zasysajaco-grajacy?
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

GregWatson

No, napisałem wcześniej. Micro Seiki RX-2000. Jest wątek nawet o tym. Fajny grajek. Coś takiego.


Trochę tego i trochę tamtego też.

Lyset

Dzieki za odpowiedz.Poczytam o tym gramiaczu.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

wiki

Gdyby nie ten "akumulator" z prawej strony....  ;)  to nawet bardzo dobrze się prezentuje...  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie


GregWatson

Z reguły ten akumulator jest raczej chowany bo jak to pompka trochę dźwięków wydaje.
Trochę tego i trochę tamtego też.