Średnica kabla - prośba o pomoc w wyborze.

Zaczęty przez pullo, Maj 09, 2019, 20:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

pullo

Witam wszystkich serdecznie.
Kilka miesięcy temu zacząłem "audio-zabawę", więc jestem laikiem w tym temacie, zatem proszę o wyrozumiałość.
Posiadam kolumny Melodiki (BL40Mk3), w obecnej chwili podpięte pod amplituner biwiringiem, ale z ciekawości chciałbym to zmienić na pojedynczy kabel,a dokładnie na Brown Sugar, i tu moje pytanie; czy warto iść w przekrój 4,5mm, czy nie przeginać i lepiej zakupić 3,3mm ? Długość kabla to 2 metry.
Z góry dzięki za wszelkie info i pozdrawiam

Jakub


dino


muda44

Kup sobie Chorda Clearway i zapomnij na zawsze o kablach .

finchers

muda44 tak też zrobiłem:) i  żeby mnie już więcej nie korciło ...wlutowałem je na sztywno w wzmaka;P
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

dino

Cytat: finchers w Maj 10, 2019, 10:43i  żeby mnie już więcej nie korciło ...wlutowałem je na sztywno w wzmaka;P
I w ten sposób diabli wzięli dyskusje o terminalach i widełkach/bananach  ;) ;D ;D (tfu znowu banany)

frywolny trucht

Zaintrygowaliście mnie tym Chordem. Drogi nie jest, pobawię się nim. Dziś przyszedł. Nawet całkiem grubasek i nieprzesadnie gibki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Moriarty

U mnie Chord Clearway gra od circa kwartału. Podkarmia Zephyry od YB Audio. Jest OK.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

wiki

Ten srebrny ekran podpinacie pod coś? Czy jest luźny?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Moriarty

Cytat: wiki w Maj 14, 2019, 21:12Ten srebrny ekran podpinacie pod coś? Czy jest luźny?

To jest kawałek folii aluminiowej chyba. Or whatever ::). Ja tam, panie, wyciepałem scyzorykiem wszystko poza kabelkami z miedzią na kilka centrymetrów od terminali, bo jakoś przecież trzeba te kabelki od siebie odsunąć, by się dały podłączyć. Ale nie mam pojęcia, czy takie rżnięcie jest koszerne :).

Gdzieś czytałem, że cały myk z tymi Clearwayami polega na dobrej izolacji, czemu ma pewnie służyć także ten "srebrny ekran". Ale ja tam się nie znam. Sygnał przewodzą w każdym razie bez zawirowań w czasoprzestrzeni.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

wiki

#10
Cytat: Moriarty w Maj 14, 2019, 21:21Gdzieś czytałem, że cały myk z tymi Clearwayami polega na dobrej izolacji, czemu ma pewnie służyć także ten "srebrny ekran". Ale ja tam się nie znam. Sygnał przewodzą w każdym razie bez zawirowań w czasoprzestrzeni.
Ja bym spróbował podłączyć pod minus we wzmacniaczu....
Albo pod kondycjoner masy (własnoręcznie sporządzony, żeby nie było, że Firmy wyciągają odemnie kasę.... na jakieś voodoo, czy co....) 😀
A tu przykład takiego wykonanego własnoręcznie (pudełko po wtykach zasilających)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Załącznik się zgubił..... Buuuuu....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

Cytat: wiki w Maj 14, 2019, 21:28Albo pod kondycjoner masy (własnoręcznie sporządzony
Czym jest kondycjoner masy bom ciemny jak tabaka w rogu ? :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


wiki

To co zrobiłem to:
Pudełko, w środku blachy miedziane połączone ze sobą i z tym ogonkiem wystający na zewnątrz....
Pomiędzy blachami turmalin.... wypełniający całą wewnętrzną przestrzeń...
I to takie ustrojstwo wyszło... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: vasa w Maj 14, 2019, 21:39Czym jest kondycjoner masy bom ciemny jak tabaka w rogu ?
A sprzedają takie audiofilskie firmy po kilka tysi.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

frywolny trucht

Wiki, ty nam tu urastasz do szamana audiovoodoo. Jakieś nakładki na płyty CD, magiczne pudełka. Być założył bloga z recepturami.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wiki

Cytat: frywolny trucht w Maj 14, 2019, 22:03Być założył bloga z recepturami.
Nawet o tym myślałem, ale tak jakoś schodzi...
Na razie końcówka mocy na tapecie...
Ale pomysł jest... Dzięki 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Właśnie znalazłem zdjęcia z "produkcji" ale odmawia mi współpracy... Mówi, że załączniki jakieś duże?
😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

Cytat: wiki w Maj 14, 2019, 21:50Pudełko, w środku blachy miedziane połączone ze sobą i z tym ogonkiem wystający na zewnątrz....
Pomiędzy blachami turmalin....
Czyli coś na kształt kondensatora z piezoelektrykiem pomiędzy ?
No chyba że przyjąć mniej konwencjonalną definicję: Turmalin – bogactwo, przyjaźń, miłość, a przy tym równowaga, harmonia i uziemienie. Kamień ten zaliczany jest do kamieni słonecznych, a więc przyciąga przyjaźń i inspirację i wszystkie inne dobre energie.
Jak to ma działać? Oczywiście w sensie fizycznym a nie metafizycznym.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Jedno zdjęcie może ważyć max 9MB ( suma zdjęć w poście). To i tak naprawdę dużo. Nawet w porównaniu z innymi dużymi forumami. Spróbuj powalczyć w irfanview ( darmowy), on ładnie odchudza ciężar zdjęć, przy zmniejszeniu. U nas i tak maksymalna szerokość zdjęcia jaka się wyświetli to ok 900 pikseli. Nie ma sensu rzucać zdjęć po parę tysięcy pikseli.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wiki

Cytat: frywolny trucht w Maj 14, 2019, 22:19Jedno zdjęcie może ważyć max 9MB ( suma zdjęć w poście). To i tak naprawdę dużo. Nawet w porównaniu z innymi dużymi forumami. Spróbuj powalczyć w irfanview ( darmowy), on ładnie odchudza ciężar zdjęć, przy zmniejszeniu. U nas i tak maksymalna szerokość zdjęcia jaka się wyświetli to ok 900 pikseli. Nie ma sensu rzucać zdjęć po parę tysięcy pikseli.
Ale ja ma zdjęcia po 2,5M... Już kiedyś tak miałem, że nie chciał przyjąć... dziś też... no nie lubi mnie chyba ten serwer... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Próba nr 2
Zdjęcia z "produkcji"...
2 sztuki....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

frywolny trucht

Dziwne. Wyślij na ag_ar@o2.pl, umieszczę je jako twoje, a ty opiszesz. Obadamy o co kaman. Ale to się wydarzy już jutro, bo odchodzę na ostatni krąg ;)

p.s. Coś tam weszło :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wiki

#24
Przyjął...
I jeszcze dwa...


No nie przeszły....
Jeden przeszedł... I drugi... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka