nowakAudio - przygody HiFi

Zaczęty przez goky, Październik 15, 2023, 18:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

goky

Hej, to może kolejna próba z moim blogiem [emoji1783]
Na start aktualny ołtarzyk audio.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

To bede [emoji846][emoji6]

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


jjacek

Bede sledzil  .. z duzym zainteresowaniem. U+1F44D

tomcio


goky

Gerwazy to  Bohater jest mężny, bezwzględny, uparty i wierny ...

goky

18.10.2023
Koleżanka małżonka wyjechała a mnie zebrało na nocne słuchanie. 
Na talerz powędrował soundtrack "Interstellar", płytę otrzymałem od znajomego który pracuje dla wydawnictwa musin on vinyl.  Dar był w podziękowaniu za kalibrację dwóch Duali. 
Co ciekawe jeden z tych gramofonów miał identyczną mechanikę jak niedawno recenzowany przez ze mnie Pro-Ject. 

Tak czy siak, umilam sobie oczekiwanie tym soundtrackiem na trafa głośnikowe :) 


tomcio

Cytat: goky w Październik 18, 2023, 20:49Gerwazy to  Bohater jest mężny, bezwzględny, uparty i wierny ...
i na punkcie chehcnicsa ....rdolnięty

goky

19.10.2023

Dziś FB przypomniał mi o podjętej wówczas decyzji, 5 lat temu o sprzedaży mini utopii. 



Pboczek

O moje Utopie! 
Potrafią zakłuć z jasno grającymi elementami, więc nie dziwię się takim opiniom. U mnie grają cieplutko i milutko, wszystko zależy od toru.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

goky

Jako były fan Focala, miałam kilka modeli zanim dotarłem do mini. 
Generalnie najbardziej wolę polykevlar, po drugie trzeba powalczyć z torem i wtedy pokażą jakość, nie jest to przyapadek np. dynek że z wszystkim zagrają poprawnie. Focal tak nie ma, ty jak powalczysz będziesz mega zadowolony.

goky

#11
Wpadła wkładka na testy, tym razem jest to Goldring Eroica HX.
Czyli wysokonapięcowa MC :)

https://www.youtube.com/live/jAGW7EfZs7E?si=vUAeZkNpf7e7rgVv

goky


goky

23.10.2023

Wczoraj do Sebastiana wpadł Thorens TD 124 w nowej budzie, po szybkiej kalibracji wydał pierwsze dźwięki. 

Szybkość i dynamika "dołu" fenomenalna,  dużo bardziej mi się podobała niż na poprzednim gramofonie Luxman z ramieniem Zontka.  Tu ramie była od Tomka czyli Turntable-Custom. 

wiki

To ramię TC, co tak świeci, to pozłacany jakiś metal, czy z mosiądzu jest wykonane?
A ogólnie to ładnie się prezentuje.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

julius-6

Cytat: goky w Październik 23, 2023, 09:5223.10.2023

Wczoraj do Sebastiana wpadł Thorens TD 124 w nowej budzie, po szybkiej kalibracji wydał pierwsze dźwięki.

Szybkość i dynamika "dołu" fenomenalna,  dużo bardziej mi się podobała niż na poprzednim gramofonie Luxman z ramieniem Zontka.  Tu ramie była od Tomka czyli Turntable-Custom.

Ech, kupił go sporo po mnie, a mój dalej czeka w szafie wraz z dwoma ramionami na plintę.
A projekt plinty był już wlasciwie gotowy zanim Sebastian kupił swojego 124 :) 

goky

Tak mi się mój pierwszy "Janek" dziś przypomniał :) 

Coś o nim opowiedziałem na swoim kanale, 

https://youtu.be/dpYrTCflPJ8

goky

Dziś jest ta ostatnia niedziela dla JBL 4343B