Audiofilskie perypetie.

Zaczęty przez Piterski, Październik 14, 2019, 17:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Miałem dziś krótką wizytę dwóch kolegów Deltowców.
Miniabyra i kolegi z poza forum. Posłuchali chwilę Gryphona i mojego marudzenia.
Może się zdecydują i tu coś napisać, bo jak to mówią konstruktywną krytyką można system udoskonalić.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

#776
Wczoraj wpadłem do Piotra i nie ukrywam ,że powodowała mną spora ciekawość nowego wzmacniacza . Był ze mną kolega Sławek ,który jednak nie chce się zintegrować z naszym forum . W zasadzie to właśnie on był również  przyczynkiem odwiedzenia Piotra bo miał coś do załatwienia w Warszawie . No jego ciekawość też !
My, czyli ja i on jesteśmy całkowicie lampowi a Piotr przeszedł na stronę tranzystora i już w swoim systemie nie ma żadnego urządzenia z bombką próżniową. Ja już kiedys to napisałem ,że przy urządzeniach z wysokiej półki cenowej przestaje mieć znaczenie czy gra lampa czy tranzystor. I u Piotra potwierdza się to moje spostrzeżenie . Nie rozmawia się o barwie poszczególnych instrumentów bo one są zdefiniowane jednoznacznie a różnice są słyszalne w kreowaniu przestrzeni ,detalach które brzmią inaczej. Gryphon gra tak ,jak sie spodziewałem -klasowo . Tu nie ma wątpliwości że półka jest wysoka . Tu nie ma rozmów że jak tranzystor to: góra kwadratowa ,sucha i do Dupy. To już nie ten poziom . Co mnie zaskoczyło to cisza ! Piotr ma mały pokój i bliskosć głośników sprawia ,że każdy szmer z systemu jest obecny . Lampowcy to wiedzą i wymazują te artefakty z mózgu  ;)  A tu cisza !
Bas oczywiście kontrolowany i z ładna barwą . Jest go więcej i zarazem mniej . Mniej rozlazłości i więcej zwartości i barwy ! Ten wzmacniacz powoduje ,że możemy pasma podzielić na trzy równe części: bas ,średnicę i górę . Niby oczywiste prawda ? Nie zawsze . W tym wypadku wszystkie pasma są świetnie ze sobą zintegrowane ,przechodzą płynie w swoje zakresy bez akcentowania ,że właśnie jakiś zakres się kończy i za chwilę będzie inny. Średnica jest rozciągnięta bardzo wysoko i te skraje pasma są najwyższej próby . Po prostu nie ma sie do czego przyczepić . Średnica niesie ze sobą bardzo dużo informacji i jej jakość definiuje jakość całego systemu . I ten Gryphon w tej sprawie pokazuje klasę . Całość ,nawet jak na lokalowe trudności które są u Piotra nie pozostawia wątpliwości ,że taka prezentacja jest po prostu dobra . Piotr słychać progres ! Jak wiesz ,ja lubie taką "wytrawności" systemu
Teraz trochę dziegciu
Piotr wystroił swój system do klocków którymi dysponował wcześniej . To teraz zabawa zacznie sie od nowa . Jeśli z tamtymi dobrze zgrał sie kabel Furutech to już z tą wariacją niekoniecznie . Pamiętasz że kiedyś słuchałem twojego Furutech w moich warunkach ? U mnie to był suchotnik ! A ty masz w systemie jeszcze kable głośnikowe Furutecha . Oczywiście nie twierdzę ,że to jest złe, ale mozna to sprawdzić aby rozwiać wątpliwości (jesli jakieś się pojawią )
Szukasz eufonii ? Dokończ zwrotnice ! Nie moge się na to patrzeć . Sprzęt już za pierdylion złotych monet ,gadanie o eufonii i szczegółach a w zwrotnicy wiszą ceramiczne rezystory
NIe rozumiem dlaczego ten istotny element jest pomijany . Kabel za ch.j pieniędzy  wpięty w komponent który go degraduje ? Jak nie zrobisz z tym porządku to juz do ciebie nie przyjadę  :P   Wspominałeś ,że chcesz sprawdzić inne kolumny . Myślę ,że to dobry pomysł . On pokaże ,że przejście na inne kolumny nie wniesie nic, za co warto by było wydać takie tak duże pieniądze. Bo przebicie dobrze zrobionych Delt będzie trudne i kosztowne .  Jak postwaisz sobie 2 drożne gówienka ,to po pół godzinie je spakujesz. (zapewne Tannoy by to zmienił ale ten o wielkości szafy gdańskiej)bo symfonike będziesz odbierał jak oglądanie Panoramy Racławickej na formacie znaczka pocztowego . Ale jesli będziesz mieć możliwość wtachania innej kolumny do domu -warto spróbować . Doświadczenie bezcenne !
Mam takie też ogólne spostrzeżenie . Wymiana sprzętu na droższy a raczej bardzo drogi wywołuje pewien zgrzyt . Myślimy ,że 4x przebicie tego co mieliśmy przyniesie taki sam przyrost w jakości . No niestety nie . Tej odczuwalnej może jakieś 10 %  a za reszt kupowanie normalności w dźwięku. Idąc tą droga ,trzeba sie pogodzić ,że ulubiony wykonawca z lat naszej młodości  może zabrzmieć  źle ,bo jest po prostu tak nagrany.
Sławek w drodze powrotnej zapytał mnie, czy gitara z nagrania  które zna ze swojego systemu i którą słyszał u Piotra tak brzmi . Która jest bardziej prawdziwa . Odpowiedziałem że nie wiem ,bo nie byłem przy nagraniu :P  . Sławek wybierz brzmienie które ci bardziej odpowiada  i jest dla ciebie przyjemniejsze .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

lok

A  jakie kolumny są podpięte do Gryphona ?

Czy to Delty ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

#779
Tak się dziś bawiłem i nagrałem drobną próbkę.
https://www.youtube.com/watch?v=qKyKg2iNyoY
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

michał_flaga

#781
Chciałem cię wesprzeć w decyzji zakupu Gryphona... nie wyłączam go trzeci dzień, bo dawno nie miałem tyle przyjemności z odsłuchu... wyobraź sobie ile więcej mam przyjemności z ANTILEONa w proporcji do jego wagi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piterski

Leszku gdyby to nie było 100W w czystej klasie A, która nagrzewa się tak, że można smażyć na nim naleśniki to pewnie bym się na tę końcówkę skusił. Przerosła mnie jej wielkość i moc. Żałuje, że jutro nie dam rady posłuchać tego zestawu. Na te kolumny chętnie bym uchem rzucił z moim wzmacniaczem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

michał_flaga

Zestaw stoi i gra w piątek i sobotę... Obiecałem, że nie napisze niczego przed tymi dwoma dniami i pozwolę wyżyć się Pawłowi i innym gościom, ale to na prawdę dźwięk z wysokiej półki...

miniabyr

A w ogóle ktoś poza mną sie wybiera? Czy tylko ja wyjdę na czuba ?  Jakieś propozycje ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Moriarty

A osoby niezainteresowane kupnem prezentowanych klocków też mogą wpaść na chwilę i posłuchać, czy może to byłoby faux pas? No bo rzecz jasna nie wypadałoby zajmować miejsca potencjalnym kupcom, ale z drugiej strony nie wiem, jakie jest już obłożenie.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

miniabyr

Cytat: Moriarty w Lipiec 29, 2020, 21:35
A osoby niezainteresowane kupnem prezentowanych klocków też mogą wpaść na chwilę i posłuchać, czy może to byłoby faux pas? No bo rzecz jasna nie wypadałoby zajmować miejsca potencjalnym kupcom, ale z drugiej strony nie wiem, jakie jest już obłożenie.
Ja idę posłuchać, choć to salon ze sprzętem HiFi , to nie zamierzam niczego kupować bo mam wszystko co do zycia audiofila potrzebne .
Od razu też napiszę i to wyraźnie ,że moje pisanie nie ma podłoża naganiania ludzi . Ja po prostu audio lubię i mam frajdę . -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

Ja natomiast przeciwnie: muszę was tu zagonić, bo do domu nie dam rady zawieźć tego, co tam stoi. Decyzje zakupowe sobie podejmijcie sami... A to dopiero początek, bo jak się okazuje, mam zgodę na niezłe szaleństwo... i pomimo, że sprzedajemy taśm, jest taka kolumna, która brzmi tylko dobrze z taśmy :)

miniabyr

Cytat: michał_flaga w Lipiec 29, 2020, 21:46mam zgodę na niezłe szaleństwo
Hura ,ja pitolę Lechu więcej szaleństwa bo tego mi trzeba!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Odezwę się do Ciebie Leszek w sobotę, to może bym podjechał.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

michał_flaga


qqrydza

Gdzie można posłuchać tego sprzętu?

miniabyr

Ul Pańska 75 w Warszawie
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

Ja bym nawet przyszedł [emoji41]

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


seblop

Cytat: goky w Lipiec 30, 2020, 20:20Ja bym nawet przyszedł
Dawaj na rowerku. Choc nie wiem czy mnie wpuszczą 😁
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

michał_flaga

#795
Panowie, mam zamiar do końca roku stworzyć na Pańskiej przyjazne do audio-eksperymentów miejsce. Nie będziemy oceniać tylko wyrażać opinie... o ile się da. Korzystając z tego, że tam pracuję oraz licznych kontaktów, mogę zaprezentować fajne urządzenia lub ich konfiguracje. Marzę też o tym, aby ktoś zechciał pokazać jakieś swoje DIY, ale takie, którego nie trzeba się będzie ,,wstydzić".

Proszę, jeśli planujecie nas odwiedzić, to zastanówcie się tak samo mocno jak przed napisaniem posta na FB czy tu, na forum.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

seblop

#796
Ach ta ironia.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

miniabyr

Nogi umyłem , pazury przypiłowałem ,perfumę zastosowałem. Jestem zaopatrzony w mnóstwo płyt sacd . Zapowiadam wizytacje. Czerwony dywan , chleb i sól ,dzieci wręczające kwiatki mile widziane .  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jjacek

Aaa... nie zapomnij o beczce ...dziegciu  ;)

seblop

jakoś się tam wprosiłem. I jestem pod wrażeniem.

Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio