Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Cytat: kawosz w Grudzień 20, 2016, 20:12Poza tym fajny jest

To raczej ten sam napęd DD co Audio Technica LP 120. Czyli słaba stabilność obrotów i głośny napęd. Wystylizowane wszystko trochę inaczej niż pod gusty D.J. Do trochę innego klienta.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

W tej cenie to chyba tego soniaka nic nie pobije  :) . Andrzej sobie go chwali . To chyba dobra rekomendacja :)

Piterski

Ten Polski gramofon, widziałem jego ramię u Andrzeja. Bardzo dobre wykonanie, gdyby to Oni robili ramiona do Ad Fotesa to byłby bardzo poważny konkurent.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Arek, to Onkyo sprawia lepsze wrażenie na żywo niż AT i PJ z tego przedziału cenowego, jest solidnie zrobione i tyle. Do tego ładne, na zdjęciach tego nie widać tak jak w rzeczywistości, AT jest ładniejsze na zdjęciach niż w rzeczywistości. Kwestia optyki ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Cytat: Piterski w Grudzień 20, 2016, 20:24
Ten Polski gramofon, widziałem jego ramię u Andrzeja. Bardzo dobre wykonanie, gdyby to Oni robili ramiona do Ad Fotesa to byłby bardzo poważny konkurent.

Tak, też miałem okazję. Dobrze zrobione ramię. Powiedziałbym nawet, że lepiej, precyzyjniej.

Cytat: gratefullde w Grudzień 20, 2016, 20:25Arek, to Onkyo sprawia lepsze wrażenie na żywo niż AT i PJ z tego przedziału cenowego, jest solidnie zrobione i tyle. Do tego ładne, na zdjęciach tego nie widać tak jak w rzeczywistości, AT jest ładniejsze na zdjęciach niż w rzeczywistości. Kwestia optyki

I OK. Ktoś lubi didżejskie, ktoś lubi solidne a'la vintage, a papiery mówią swoje :)

Cytat: kawosz w Grudzień 20, 2016, 20:24W tej cenie to chyba tego soniaka nic nie pobije

Wg tego co w papierach? Miazga.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

WOY

No ale takimi właśnie prostymi zabiegami, zdobywa się innego klienta. Gramofon z tych samych części co D.J. a raczej pozbawiony tych D.J. A już drożej, za to ładniej :)

gratefullde

Notak, ale czy pytanie było o gramofon wysokiej klasy czy przyzwoite i nowe?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Różne były te pytania. To może i ja zadam. Masz większy obrazek avatara? Byśmy zrobili jeszcze bardziej świątecznie.

;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

WOY

Czy Wy już przypadkiem, nie powinniście pójść się napić ;D

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 20, 2016, 20:37
Różne były te pytania. To może i ja zadam. Masz większy obrazek avatara? Byśmy zrobili jeszcze bardziej świątecznie.

;D

mam
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: WOY w Grudzień 20, 2016, 20:43
Czy Wy już przypadkiem, nie powinniście pójść się napić ;D

to już nie mój watek .....nie wchodzę tam a napić się lubię :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Cytat: WOY w Grudzień 20, 2016, 20:43
Czy Wy już przypadkiem, nie powinniście pójść się napić ;D

W tygodniu nie wypada :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


amati74

Cytat: WOY w Grudzień 20, 2016, 20:43
Czy Wy już przypadkiem, nie powinniście pójść się napić ;D
Ja bym z chęcią zwilrzył gardło w miłym towarzystwie

Artur



krzysiek

Cytat: kawosz w Grudzień 20, 2016, 21:14Do tego kultowy  chyba 

Czytałem same dobre rzeczy o tym gramofonie. Mam go w obserwowanych na angielskim ebayu, przez ostatni rok raz się pojawił, poszedł za niecałe 300 funtów.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

Gerwazy

Kurier dostarczyła paczkę z zakupionym gramofonem SABA PSP 910.

Na dzień dobry mechanizm antiskatingu nie działa,  jest jakiś problem z masą bo po podłączeniu, prawidłowo, coś buczy w kanałach, ale kurczę blaszka stan wizualny ok  - trwają negocjacje z sprzedającym

:)



Nic nie sprzedaję

amati74

Cytat: kawosz w Grudzień 20, 2016, 20:08
Cytat: amati74 w Grudzień 20, 2016, 19:59Ten jest piękny czy to Luxman 444?

Tak :)
Kawoszu a co to za piękne kolumny widzę?

Artur


malg

Cytat: kawosz w Grudzień 20, 2016, 20:08
Cytat: amati74 w Grudzień 20, 2016, 19:59Ten jest piękny czy to Luxman 444?
Tak :)

a mnie spodobał się taki, a Wam ? ;)


amati74

A ja jak widzę takie gramofony to jak alkoholik mam od razu delirke tylko w pozytywnym znaczniu

Artur


amati74

Te Old school'owe gramofony są piękne w drewnie i "z duszą na ramieniu"  dosłownie. Ale mi się powiedziało.

Artur


malg

Cytat: amati74 w Grudzień 21, 2016, 00:47
Te Old school'owe gramofony są piękne w drewnie i "z duszą na ramieniu"  dosłownie. Ale mi się powiedziało.
Z duszą na pewno, a czy na ramieniu - nie wiem

malg

a zwróciłes uwagę na ramię tangencjalne ? ;)

kawosz


malg