Wrocławski Audiofil

Zaczęty przez vasa, Wrzesień 26, 2014, 20:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

kotok

Cytat: kangie w Kwiecień 15, 2015, 12:45
Cytat: GregWatson w Kwiecień 15, 2015, 12:26
Jeszcze nie, na razie postawiłem na igły do wkładek i okładki do winyli. Ale niebawem myślę iż wejdę w ich posiadanie. Przymierzam się do dwóch sztuk. Mi to wystarczy. Ale będzie ołtarz. :) :) :)
Ja tez zbieram, ale na wkladke, ale mysle ze jedna audiofilska lampke sobie kupie w tym miesiacu ;) Ja sie sprawdzi i zrobi "nirwane" to dokupie druga, hehe
Uroń rąbka tajemnicy jaka to lampka-proszę ....
Denon DP-59L, 300B PSE, 6C33C SE, AKAI GX-625, Akai GX-635D,TEAC V-7, TEAC V-5, RIAA HIRAGA, Pioneer Sc-E700, Audio Physic Tempo VI, i wiele innych...

elem

Cytat: jamówię w Kwiecień 15, 2015, 20:46wydawanie na audio takich sum to aberracja

Kwota na audio to pikuś, najpierw trzeba to mieć gdzie wstawić i tu zaczynają się prawdziwe koszty.
Tanio nie ma, spytaj SA :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

Cytat: kotok w Kwiecień 15, 2015, 20:53Uroń rąbka tajemnicy jaka to lampka-proszę ....
Ze 3-4 strony wcześniej masz wszystkie opisy i link do tych LEDów. Popatrz sobie bo fajne.
Trochę tego i trochę tamtego też.

kangie

Cytat: kotok w Kwiecień 15, 2015, 20:53
Cytat: kangie w Kwiecień 15, 2015, 12:45
Cytat: GregWatson w Kwiecień 15, 2015, 12:26
Jeszcze nie, na razie postawiłem na igły do wkładek i okładki do winyli. Ale niebawem myślę iż wejdę w ich posiadanie. Przymierzam się do dwóch sztuk. Mi to wystarczy. Ale będzie ołtarz. :) :) :)
Ja tez zbieram, ale na wkladke, ale mysle ze jedna audiofilska lampke sobie kupie w tym miesiacu ;) Ja sie sprawdzi i zrobi "nirwane" to dokupie druga, hehe
Uroń rąbka tajemnicy jaka to lampka-proszę ....



http://www.leroymerlin.pl/oswietlenie/oswietlenie-biurowe-techniczne-led/oprawy-led/oprawa-led-stixx-osram,p128140,l1188.html?gclid=CJjnhMv88sQCFePTcgodLJYAWg&gclsrc=aw.ds

jamówię

Cytat: kangie w Kwiecień 15, 2015, 20:51
Gauder Akustic / Isophony to wysoka liga. Wiele komumn przy nich to "plumkacze". A ja lubie brzmienie "real"/"live", czyli cala prawde. Lagodne plumkania nie dla mnie  :P
kangie,ja znam tą firmę,bez urazy,chyba lepiej od Ciebie. Isophon a teraz Gauder jest od lat w dystrybucji RCM a ja od lat znam się z Rogerem,słuchałem te głośniki w takich konfiguracjach,jakie tylko można było sobie w obrębie oferty RCM wymyślić i tyle...
Ja nie pisałem o plumkaniu,jeśli tak opisujesz moje głośniki,to znaczy,że sorry ale nie masz o nich pojęcia,ale mnie już nie chce się tego kolejny raz paplać. Co do brzmienia,jak to określiłeś real live,to sorry ale takiego nie oferuje żaden głośnik na Ziemi,co brutalnie weryfikuje nawet wizyta w niemym kinie,gdzie plumka kiepski tepper.

gratefullde

Cytat: kangie w Kwiecień 15, 2015, 20:57
Cytat: kotok w Kwiecień 15, 2015, 20:53
Cytat: kangie w Kwiecień 15, 2015, 12:45
Cytat: GregWatson w Kwiecień 15, 2015, 12:26
Jeszcze nie, na razie postawiłem na igły do wkładek i okładki do winyli. Ale niebawem myślę iż wejdę w ich posiadanie. Przymierzam się do dwóch sztuk. Mi to wystarczy. Ale będzie ołtarz. :) :) :)
Ja tez zbieram, ale na wkladke, ale mysle ze jedna audiofilska lampke sobie kupie w tym miesiacu ;) Ja sie sprawdzi i zrobi "nirwane" to dokupie druga, hehe
Uroń rąbka tajemnicy jaka to lampka-proszę ....



http://www.leroymerlin.pl/oswietlenie/oswietlenie-biurowe-techniczne-led/oprawy-led/oprawa-led-stixx-osram,p128140,l1188.html?gclid=CJjnhMv88sQCFePTcgodLJYAWg&gclsrc=aw.ds
Koniecznie Gold Piny ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kangie

Cytat: jamówię w Kwiecień 15, 2015, 20:59
Cytat: kangie w Kwiecień 15, 2015, 20:51
Gauder Akustic / Isophony to wysoka liga. Wiele komumn przy nich to "plumkacze". A ja lubie brzmienie "real"/"live", czyli cala prawde. Lagodne plumkania nie dla mnie  :P
kangie,ja znam tą firmę,bez urazy,chyba lepiej od Ciebie. Isophon a teraz Gauder jest od lat w dystrybucji RCM a ja od lat znam się z Rogerem,słuchałem te głośniki w takich konfiguracjach,jakie tylko można było sobie w obrębie oferty RCM wymyślić i tyle...
Ja nie pisałem o plumkaniu,jeśli tak opisujesz moje głośniki,to znaczy,że sorry ale nie masz o nich pojęcia,ale mnie już nie chce się tego kolejny raz paplać. Co do brzmienia,jak to określiłeś real live,to sorry ale takiego nie oferuje żaden głośnik na Ziemi,co brutalnie weryfikuje nawet wizyta w niemym kinie,gdzie plumka kiepski tepper.

Nie bierz wszystkiego do siebie.

Moj dobry kolega ma tego typu brzmienie w swoim domu. Sluchacz wychodzi obeszczany, z wytrzeszczem oczu. Tak gra! No, ale co ja bede sie rozpisywal. Lepiej posluchac muzyki niz czytac goscia, ktory pisze ze cos zna lepiej czy gorzej. Nie bede sie licytowal.

elem

mam nadzieję, że nie zabrniemy w ślepą, "hajendową" uliczkę w tej dyskusji :)

IMO "jak na żywo" nie zawsze znaczy idealnie. Można tak się odnieść do pokrycia pełnego pasma i poziomu natężenia dźwieku, może nawet dynamiki  ale jesli chodzi o wierność przekazu przez najlepsze systemy, to raczej nie ma bata, zeby było idealnie. Za dużo zmiennych po drodze.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Cytat: kangie w Kwiecień 15, 2015, 21:08
Cytat: jamówię w Kwiecień 15, 2015, 20:59
Cytat: kangie w Kwiecień 15, 2015, 20:51
Gauder Akustic / Isophony to wysoka liga. Wiele komumn przy nich to "plumkacze". A ja lubie brzmienie "real"/"live", czyli cala prawde. Lagodne plumkania nie dla mnie  :P
kangie,ja znam tą firmę,bez urazy,chyba lepiej od Ciebie. Isophon a teraz Gauder jest od lat w dystrybucji RCM a ja od lat znam się z Rogerem,słuchałem te głośniki w takich konfiguracjach,jakie tylko można było sobie w obrębie oferty RCM wymyślić i tyle...
Ja nie pisałem o plumkaniu,jeśli tak opisujesz moje głośniki,to znaczy,że sorry ale nie masz o nich pojęcia,ale mnie już nie chce się tego kolejny raz paplać. Co do brzmienia,jak to określiłeś real live,to sorry ale takiego nie oferuje żaden głośnik na Ziemi,co brutalnie weryfikuje nawet wizyta w niemym kinie,gdzie plumka kiepski tepper.

Nie bierz wszystkiego do siebie.

Moj dobry kolega ma tego typu brzmienie w swoim domu. Sluchacz wychodzi obeszczany, z wytrzeszczem oczu. Tak gra! No, ale co ja bede sie rozpisywal. Lepiej posluchac muzyki niz czytac goscia, ktory lisze ze cos zna lepiej czy gorzej. Nie bede sie licytowal.


Nie lubię się obeszczywać w trakcie słuchania,lubię natomiast się wzruszać,relaksować i odprężać. Właśnie na moment wróciłem z podróży służbowej,która zaczęła się w niedzielę i  z malutką przerwą zakończy się w przyszłą,jakbym miał mieć taki wyczyn w domu,to uwierz mi,porąbałbym na kawałki. Nie pasuje mi Odeon,Gauder i wiele innych paczek,może?

kotok

Cytat: kangie w Kwiecień 15, 2015, 20:57
Cytat: kotok w Kwiecień 15, 2015, 20:53
Cytat: kangie w Kwiecień 15, 2015, 12:45
Cytat: GregWatson w Kwiecień 15, 2015, 12:26
Jeszcze nie, na razie postawiłem na igły do wkładek i okładki do winyli. Ale niebawem myślę iż wejdę w ich posiadanie. Przymierzam się do dwóch sztuk. Mi to wystarczy. Ale będzie ołtarz. :) :) :)
Ja tez zbieram, ale na wkladke, ale mysle ze jedna audiofilska lampke sobie kupie w tym miesiacu ;) Ja sie sprawdzi i zrobi "nirwane" to dokupie druga, hehe
Uroń rąbka tajemnicy jaka to lampka-proszę ....



http://www.leroymerlin.pl/oswietlenie/oswietlenie-biurowe-techniczne-led/oprawy-led/oprawa-led-stixx-osram,p128140,l1188.html?gclid=CJjnhMv88sQCFePTcgodLJYAWg&gclsrc=aw.ds

uuuu!!! żartowniś jesteś.
Denon DP-59L, 300B PSE, 6C33C SE, AKAI GX-625, Akai GX-635D,TEAC V-7, TEAC V-5, RIAA HIRAGA, Pioneer Sc-E700, Audio Physic Tempo VI, i wiele innych...

GregWatson

Ładne lampki LED robiące całkiem niezłe wrażenie. Możesz je zobaczyć na tych fotkach z linku (stoją przed kolumnami i gramofonem).

http://soundrebels.com/artykuly/reportaze/item/555-audiofil-2015-rcm
Trochę tego i trochę tamtego też.

kotok

Denon DP-59L, 300B PSE, 6C33C SE, AKAI GX-625, Akai GX-635D,TEAC V-7, TEAC V-5, RIAA HIRAGA, Pioneer Sc-E700, Audio Physic Tempo VI, i wiele innych...

kangie

kotok, czasami zartownis, czasami "dwulicowy cham", czasami dobry kumpel, zaleznie od nastroju. Czytales uwaznie ten watek czy po lebkach?

jamówię, ja natomiast odprezam sie z malzonka w wannie, a od muzyki oczekuje prawdy. Tez sie wzruszam. Nawet na ostatnim Audiofilu uronilem lezke podczas sluchania Kaprysu Paganiniego, pomimo ze nie zagralo to wybitnie. Na moich berylach i wkladce te skrzypce graja bardziej prawdziwie, ale to moja opinia. Sluchanie muzyki ma mnie angazowac. Dlatego nie lubie cichego, lagodnego i "relaksujacego" sluchania. Lubie glosno i umiarkowanie glosno. A emocje sa. Skoro na kocertach czy w studio sa emocje, to i w domu beda. Najzabawniejsze jest to, ze mozna miec to za mniej niz 300 000zl.

kangie

Audiofilska lampka kupiona ;)

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

lok

Kangie napisz co to za lampka. Jaki model.


Sent from my iPhone using Tapatalk


lok

Już mam od końca czytam wątek


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jakub

Cytat: kangie w Kwiecień 16, 2015, 18:59Audiofilska lampka kupiona

Najśmieszniejsze, że na opakowaniu jest zdjęcie sprzętu audio. Faktycznie dedykowana audiofilska lampka.

frywolny trucht

Bali się napisać: Gwarantuje dobry nastrój na dobry seks.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

Rzeczywiscie. Nie zauwazylem. Mam juz na nia miejsce  ;)

kotok

Cytat: kangie w Kwiecień 15, 2015, 21:33kotok, czasami zartownis, czasami "dwulicowy cham", czasami dobry kumpel, zaleznie od nastroju. Czytales uwaznie ten watek czy po lebkach?
Kangie- nawet przez chwilę nie myślałem o niczym innym, niż o wzmacniaczu na lampach elektronowych.
Dobre. Sam używam podobnej "audiofilskiej "  led-owej lampki.
Denon DP-59L, 300B PSE, 6C33C SE, AKAI GX-625, Akai GX-635D,TEAC V-7, TEAC V-5, RIAA HIRAGA, Pioneer Sc-E700, Audio Physic Tempo VI, i wiele innych...

kangie

Kotok, gra slow. Czulem ze miales na mysli lampy, a my od kilku godzin pisalismy o tych LEDach  ;)

miniabyr

Cholera ja dziś byłem w Obbi'm i pytałem się o te lampki osramu .A pani odpowiedziała mi ,że nie zamawiają bo się beznadziejnie sprzedawały.  :( :o
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kangie

W Leroyu jest ich od diabla i troche. 54zl/szt.