華 Hana - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..?

Zaczęty przez christo, Czerwiec 14, 2016, 12:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

christo

Cztery wkładki japońskiego producenta, znanego niegdyś jako Excel: Hana SL, SH, EL, EH. Dwie pierwsze to shibata (L- low i H - High Output); kolejne to eliptyki (analogicznie). Do kupienia także w karju w cenie nienajgorszej bo 1690 za eliptyki i 2690 za shibaty. Słyszał ktoś?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


gratefullde

Dawałem już kiedyś linka do tych wkładek, jako alternatywy dla Ortofonów. A wypatrzyłem je w sklepie Acoustic Sounds. Niemniej żadnych więcej info o nich nie mam. A szkoda bo ciekawe są.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Niemieckie pismo "Stereo" ocenia je na równi z Ortofon Quintet Blue i Bronze. Diabli wiedzą jak jest na prawdę.

tomasz_pianista

Ja bym nie ryzykował.

Po pierwsze - wcale nie tanio.
Po drugie - firma no-name, ewidentnie firma powstała na potrzeby mody winylowej. I ta nazwa, heh, w starojapońskim języku.
Po trzecie - różne dane techniczne wkładek. Na needledoctor "trackability" jest na bardzo niskim poziomie, jak na wkładkę za taką cenę i z takim szlifem.

http://www.needledoctor.com/The-HANA-MC-Phono-Cartridge?sc=10&category=-110

Kiepski channel separation, ogólnie to tak jak ktoś napisał - poziom quintet blue, a to nie jest wybitna wkładka. Po prostu przeciętniak.

W tej cenie można już mieć wkładkę MC z boronowym cantileverem. Ogólnie uważam, że takie wkładki nie powinny kosztować więcej niż 1000zł, tak jak kiedyś Ortofony Salsa, Samba i Tango czy Vivo red/blue kosztowały między 600-1200zł i to była normalna cena za takie granie.


Grupa ratowania poziomu.

rudy-102

Cytat: tomasz_pianista w Czerwiec 14, 2016, 16:06jak ktoś napisał - poziom quintet blue
No i Blue kosztuje mniej więcej połowę ceny tej wkładki, ale nie chcę się wymądrzać bo Hany nie słyszałem.

rudy-102

Nie. Bzdury piszę. Do Blue porównywana jest EL. Ceny ich są podobne. Ortofon trochę tańszy.

christo

Z tego co widzę, w cenie Hana SL można mieć Ortofona kontrapunkt a :)

Teraz dopiero skojarzyłem, że sprzedaje je łódzki Best Audio. Może pofatyguję się do nich i poproszę o prezentację...
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910