Uniwersalny sterownik obrotów – Zontek

Zaczęty przez rudy-102, Luty 28, 2016, 18:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bartolo

Dziękuję za "odzew"... ;)
Wymyśliłem to sobie tak... Na "chłopski rozum"...
Pan Andrzej ma mi dosłać silnik bez sterownika, żeby nie psuć "manuala"...
Przełączanie zostaje na obudowie silnika, a zontek zasilany Fontkowym zasilaczem, steruje tylko czujką...
Dobrze kombinuję..?
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

rudy-102

Moja córka kupiła sobie nowy telefon i pozwoliła mi sprawdzić obroty.
Trzyma bardzo ładnie 33,3 i tylko czasem mrygnie na 33,2.

rudy-102

Nawet nie sądziłem, że te urządzenia są aż tak dokładne. Rejestrują chyba każdego bąka poprzez wibracje tylnej kieszeni :). Zgroza.

plastik1989

.

rudy-102

Ciekawe. Nie wiem co na to gramofony. Pewnie o dokładnie taka samą wartość zwalniają, ale dziś rano rzeczywiście musiałem o 6 minut popchnąć zegar w kuchence elektrycznej. Teraz już wiem dla czego. :)

Old Man Kensey

Cytat: rudy-102 w Luty 19, 2018, 11:49Moja córka kupiła sobie nowy telefon i pozwoliła mi sprawdzić obroty

A jaka to aplikacja, jeśli można zapytać? I jaki telefon, pewnie musi mieć żyroskop?
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

rudy-102

To się nazywa "RPM", a telefon to jakiś Samsung. 

paul_67

Jaki transformator zastosowaliście do sterownika?

rudy-102

18V, a w zasadzie 2x18 w alupudełku.

paul_67


rudy-102

Już nie pamiętam bo to dawno było jak kupowałem. Wcześniej zasilałem nim przedwzmacniacz Pro-Jecta, ale w przypadku tego sterownika możesz dać od 12 do 24 VAC. On się sam dostosuje.

paul_67

Jakie wtyki mam kupić pod led i wyłącznik do połączenia z płytką?

rudy-102

Czy Ty masz stary , pudełkowy sterownik AF, czy coś własnego?

paul_67

#263
Mam stary pudełkowy AA, a teraz kombinuje z Zontkiem :)
Pytanie jakie wtyki będą potrzebne pod led i wyłącznik wpinane do płytki?

rudy-102


Cytat: paul_67 w Kwiecień 09, 2018, 16:43Mam stary pudełkowy AA
No to masz tam dwa przełączniki i możesz je wykorzystać.

rudy-102

Zaraz poszukam może mam jeszcze jakieś zdjęcia z montażu.

rudy-102

Cytat: paul_67 w Kwiecień 09, 2018, 16:43jakie wtyki będą potrzebne pod led i wyłącznik wpinane do płytki?

Przypomniało mi się właśnie, że ja dostałem wersję testową i tam były już wtyki. To są wtyki typu zworkowego, ale możesz po prostu przylutować kabelki do słupków.
Tutaj trochę to widać



Jak widać wykorzystałem przełączniki od Ad Fontes i nawet z lenistwa zostawiłem rezystory nastawcze bo były przyklejone do ścianki przedniej.



W miejsce dawnej gałki wstawiłem diodę informującą o obrotach.



Wszystko czego potrzebowałem kupiłem w Elektro Conrad. https://www.conrad.pl/

rudy-102

A i koniecznie wstaw jakiś radiator pod tranzystor prostowniczy bo mocno się grzeje.

paul_67

OK to mi trochę rozjaśniło sytuację.Radiator zainstaluję, ale do całości przewiduję nową czarną obudowę,a  AA zostawię wraz z elektroniką na pamiątkę :)

rudy-102

Ja to tak wyjąłem, że w każdej chwili mogę - w ciągu powiedzmy godziny - wrócić do stanu oryginalnego. Ale nie sądzę żebym kiedykolwiek to zrobił :)

Bartolo

Mam i ja... W końcu się udało i po prawie dwóch miesiącach poskładany... Miało być inaczej, ale w sumie nie wszyło źle.. Zontek by Starck.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

frywolny trucht

No. Takimi zdjęciami to codziennie nas byś mógł ubogacać. Bo komu by to przeszkadzało?  :D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Ja swój składam.Wszystko się opóźnia przez gniazdo zasilania 12 V, którego nie mieli w magazynie.KJM :)

Bartolo

Ja wsadziłem w obudowę po dysku... Doczekała sie po 5 latach leżenia w szufladzie... ;) Ale swoboda użytkowana jest zarąbista...,stabilizuje obroty po kilku sekundach, a potem trzyma bez "mrugnięcia"...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

paul_67

Cytat: Bartolo w Kwiecień 21, 2018, 16:27Ale swoboda użytkowana jest zarąbista...,stabilizuje obroty po kilku sekundach, a potem trzyma bez "mrugnięcia"...

Dokładniej, to po ilu sekundach? Mój talerz ma tylko trzy kilogramy i jestem ciekaw jak szybko u mnie da sobie radę ten sterownik z obrotami.