Klipsch Heresy I II III

Zaczęty przez Jamówię, Grudzień 26, 2016, 11:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

No i dobrze piszesz.Zgadzam się z Twoim zdaniem.Z moich doświadczeń wysnułem podobne wnioski.

Eternal Seeker

Mam pytanie do użytkowników ,czy Herezje nie są za duże do 14,5m2 ?
Słuchałem "3" w 20m2 ,było fajnie ale czy 14,5m2 to nie za mały dla nich metraż ?
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

Moriarty

Słuchałem Heresy III w Sobieskim podczas Audio Show, w malutkim pokoiku, ze wzmacniaczem lampowym Haiku Audio (to była ich prezentacja, Klipsche - stały wprost na podłodze - były dodatkiem), źródła nie pamiętam. I to było jedno z najlepszych brzmień wystawy.

Chyba nie miałem omamów, bo zdaje się kolega Vasa niezależnie ode mnie miał podobne wrażenia.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Eternal Seeker

Zdaję sobie z tego sprawę bo u mnie Altec 604 grają w 20m2 ,jest całkiem nieżle
ale słuchałem ich w 30m2 i wtedy dopiero pokazały swój potencjał .
Jak wspomniałem powyżej kiedyś jak kolega kupił Heresy III i trochę je wygrzał to
przytargał do mnie żeby sprawdzić jak chodzą pod moją lampą (OTL) ,stały na podłodze,
bas był ale lekko zamulony .
Czytałem o męczarniach kolegów z ich prawidłowym ustawieniem bo wystarczy je lekko
podnieść i bas znika ,w moim nowym pokoiku nie mogły by stać na podłodze więc
rozważam sens stosowania takich dużych monitorów .
Może wystarczy coś mniejszego z Klipscha ,jakiś monitor Tannoya albo te nowe JBL HDI1600 ?
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

paul_67

Cytat: Eternal Seeker w Listopad 26, 2019, 11:53Mam pytanie do użytkowników ,czy Herezje nie są za duże do 14,5m2 ?
Nie są za duże.Grałem w jeszcze mniejszym pomieszczeniu i też było dobrze.

dino

Cytat: Moriarty w Listopad 26, 2019, 13:10Chyba nie miałem omamów, bo zdaje się kolega Vasa niezależnie ode mnie miał podobne wrażenia.
Też słuchałem i było nieźle.
Stały również na firmowym stoisku Klipscha i ładne grały.

paul_67

#331
Słuchałem Dżem "Cegła" na Heresy i przeniosłem się w czasie do lat osiemdziesiątych. Zabrzmiało to jak na Altusach czyli zgodnie z epoką ! :) Po chwili po zmianie płyty pokazują zupełnie inne brzmienie.Ciągle mnie zaskakują:)

Kangie

Czyli można uznać, że powrotu do Dali 104 nie ma? ;)

paul_67

Cytat: Kangie w Grudzień 20, 2019, 21:23Czyli można uznać, że powrotu do Dali 104 nie ma? ;)
Dali już cieszą nowego właściciela.One wszystko uśredniały i nagrania brzmiały bardzo podobnie.W metalu to nawet mogło się podobać.Tutaj co płyta to inny świat.

Kangie

Paweł, mam tak na Yamahach. Suki każdą płytę traktują ultrasprawiedliwie. Czasami lubią przesadzić. Wredne france. Radą na to jest dobra lampa.

wiki

Cytat: paul_67 w Grudzień 20, 2019, 21:10Słuchałem Dżem "Cegła" na Heresy i przeniosłem się w czasie do lat osiemdziesiątych.
Super, super....
Już bym posluchał...
Ale chyba nie mam na działce...
Choć dziś dzień koncertów....  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

daria

Czy jest tu ktoś z Heresy III z Trójmiasta? Byłbym wdzięczny za kontakt.

SBB

Czy Herezje zagrają z Gryphonem Tabu Dual mono? Ktoś słuchał? Jakieś opinie czy takie zestawienie ma sens?