Ortofon Quintet Blue

Zaczęty przez rudy-102, Styczeń 07, 2016, 15:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Cytat: rudy-102 w Styczeń 10, 2016, 19:58Do tej pory słyszałem tylko muzykę, teraz słyszę też poszczególne dźwięki.

Jak tam dalsze wrażenia z odsłuchów?
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Jest dobrze. Nie muszę myśleć o nowej wkładce. Podoba mi się, a po dostawieniu traf jest jeszcze troszeczkę lepiej.

GregWatson

Ja składam na Quintet Black. Może coś już na początku marca zagram na niej. Ale cieszę się, że Tobie też przypadła do gustu ta seria.
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Cytat: rudy-102 w Styczeń 10, 2016, 20:39Na razie na rok mam spokój
Życie bywa jednak brutalne. Wkładka została skasowana przez moją małżonkę.

gratefullde

Ale kochasz ja dalej, tę żonę oczywiście ;)
Bo wkładka to rzecz nabyta, jak nie ta to inna :)
Kup AT 33PTG, sam się nad nią zastanawiam.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Kup AT ART 1000,  raz się żyje  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Cytat: elem w Sierpień 07, 2016, 15:03
Kup AT ART 1000,  raz się żyje  ;)
O, będziesz swego rodzaju prekursorem ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Cytat: gratefullde w Sierpień 07, 2016, 14:56
Ale kochasz ja dalej, tę żonę oczywiście ;)
Bo wkładka to rzecz nabyta, jak nie ta to inna :)
Kup AT 33PTG, sam się nad nią zastanawiam.
Słyszałem kiedyś tą zwykłą, czerwoną EV jej chyba na imię. Nie spodobało mi się.

rudy-102

Cytat: gratefullde w Sierpień 07, 2016, 14:56Ale kochasz ja dalej, tę żonę oczywiście ;)
No tak, ale na ciężkie próby mnie wystawia. :)

gratefullde

Masz ciężkie ramię w AF, to może pokusić sie o Denon 103?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: rudy-102 w Sierpień 07, 2016, 15:52
Cytat: gratefullde w Sierpień 07, 2016, 14:56Ale kochasz ja dalej, tę żonę oczywiście ;)
No tak, ale na ciężkie próby mnie wystawia. :)
Olać wkładkę, właściwa żona to prawdziwy skarb :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Cytat: gratefullde w Sierpień 07, 2016, 15:56
Masz ciężkie ramię w AF, to może pokusić sie o Denon 103?
Ta odpada. Mam to "normalne" ramię. Wkładki MC o podatności nie mniejszej niż 15 pasują. Sztywniejszych nie będę próbował. Może Rondo Red wezmę, jeszcze nie wiem.

Ganjor86

Witam. Od wczoraj słucham plyt z mojego lenco l75 z wkładką z tego właśnie tematu i jestem już zadowolony a ona dopiero ma się rozruszać. Niestety moje pre to tylko Cambridge 651p i wiem że to znacznie za mało w szczególności że docelowo przy napędzie od lenco będzie ramie jelco sa-750l czyli 12" i wtedy to pre to już będzie naprawde przesadnie słabe. Zastanawiam się nad zmontowaniem pre pearl bo podobno jest na poziomie high-end ale czy to nie przesada ? A może jakiś lampowy kit z ebay ?

rudy-102



Cytat: Ganjor86 w Sierpień 21, 2016, 12:19Od wczoraj słucham plyt z mojego lenco l75 z wkładką z tego właśnie tematu i jestem już zadowolony
Trzymaj swoją kobietę z dala od gramofonu ;).

Cytat: Ganjor86 w Sierpień 21, 2016, 12:19Zastanawiam się nad zmontowaniem pre pearl
A jak wygląda u Ciebie reszta toru?

P.S.
Witaj na forum!

Ganjor86

Kiedy moi znajomi dowiedzieli się ile kosztuje cartdridge to raczej nikt nie będzie dotykać gramofonu. Gramofon opisałem,przewód od ramienia do przedwzmacniacza będzie to van damme silver według znanego projektu ahaja. Pre juz wymieniłem i jest ono połączone ze wzmacniaczem cambridge cxa60 za pomocą kabla atlas element 1m (spodziewałem się po nim czegoś więcej jak za 50£) kable głośnikowe energy ring 2x2,5mm z allegro i są one do wymiany może na canare 4s12f, głośniki DIY na czeskich teslach 16cm z visaton sc10n i też są do wymiany na celestion ditton 66 studio monitor ale jeszcze nie zdecydowałem. Do tego mam dac dac magic 100 ale to inny temat.

ahaja

Jak robisz z silver series VD to musisz zaterminować/zalutować kabel standardowo czyli ekran do masy wtyku a żyła gorąca do pinu sygnałowego we wtyku rca.

Jak robisz kabel jak było opisane w wątku o Proelu to powinieneś kupić kabel Schultz DK4 i zrobić tak jak tam opisałem.

Ganjor86

#41
Wziąłem wersję 90pF coś czuję że może to być problem... ten kable shultz jest nieosiągalny na ebay.co.uk może z tego silver zrobię interkonekty między pre a wzmacniacz i kupię jakiś inny kabel dostępny w UK i z niego zrobię interkonekt od gramofonu do pre ? A może końcówki tych kabli odchudzić tak aby się mieściły do wtyków rca i pózniej je dodatkowo zabezpieczyć rurką termokurczliwą ? Cz ten kabel poprostu się nie nadaje do tego projektu i tyle ?

ahaja

Bo się kupuje tylko wersję Lo-cap 55. Właśnie z racji niskiej pojemności i rewelacyjnemu ekranowaniu. W szczególności do połączeń gramofon>>preamp.

DK4 ma trochę wyższą pojemność bo 70pF/m.




Ganjor86

#43
Jeśli Lo-cap jest ok  i ekranowanie bedzie można wykorzystać jako gnd a środkową żyłę jako sygnałowy czyli tak jak z shulz dk4 to zamówię go.

vasa



Cytat: ahaja w Sierpień 21, 2016, 17:10
Bo się kupuje tylko wersję Lo-cap 55. Właśnie z racji niskiej pojemności i rewelacyjnemu ekranowaniu. W szczególności do połączeń gramofon>>preamp.

DK4 ma trochę wyższą pojemność bo 70pF/m.
A czy Quintet zauważy różnicę w pojemności?
Jemu jest chyba zarówno  ??? :o

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Ganjor86

W przyszłości planuje lepszą wkładkę, może za jakieś 600£ i wolałbym kupić odpowiedni kabel.

rudy-102

Przy wkładkach MC pojemność kabla nie ma już takiego znaczenia jak w MM, ale niech się może Ahaja wypowie. Ja na wszelki wypadek mam podłączony kabel 50pF.

vasa



Cytat: rudy-102 w Sierpień 21, 2016, 21:08
Przy wkładkach MC pojemność kabla nie ma już takiego znaczenia jak w MM, ale niech się może Ahaja wypowie. Ja na wszelki wypadek mam podłączony kabel 50pF.
A co się dzieje kiedy je zmienisz na kabelek do lampki nocnej?

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102


vasa

Cytat: rudy-102 w Sierpień 21, 2016, 21:21
Spróbować?
No pewnie.
Jak się okaże że jest istotna różnica to kupię sobie nowy kabelek :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.