McGyver's Audio Asgaard

Zaczęty przez McGyver, Listopad 25, 2017, 18:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

Cytat: cdt w Październik 30, 2018, 22:54
McG w piątek już się będziecie wystawiać ? Bo to różnie bywa . A w sobotę i niedzielę to nie bardzo mi się chce w sobieskim przepychać .
Tak, zapraszam, acz w piątek będzie niezbyt formalnie.


Moriarty

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

dino


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Ciężko powiedzieć. Lamp było szkoda bo pożyczone  ;D

McGyver

Cytat: LampowY w Listopad 22, 2018, 18:39
Ciężko powiedzieć. Lamp było szkoda bo pożyczone  ;D
Coż, ten szlaban to nie ja zamknąłem  :-\

LampowY

Oczywista oczywistość. Chłopaki wiedzą jak było.
A z Grzegorzem wyjaśniliśmy sobie telefonicznie nazajutrz.
A i w sumie jemu też się nie dziwie. Tyle godzin w łomocie... mało kto wytrzyma.

McGyver

Mam na stanie na parę dni monobloki lampowe single ended na lampach 805 takie jak te:



Mam napisać jak to gra?

elem

Czekamy :)  A co to za cuda?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Hubertrs



McGyver

#387
Na stronie HIFISTATEMENT Netmagazine zamieszczono zdjęcie moich klocków z krótkim opisem:



Der ValveEncore-Wandler (unten) wird in Kürze mit einer Röhren-Ausgangsstufe mit zwei 12AT7 und einem BurrBrown DSD1796 Chipsatz geliefert. Er besitzt Cinch- und XLR-Ausgänge.Pamiętam rozmowę z Dirkiem Sommerem na AVS w niedzielę, robił notatki. Pomieszał mój DAC z preamem. DAC w wersji niezbalansowanej ma dwie lampyECC88, a w zbalansowanej cztery takie lampy. Natomiast dwie lampy 12AT7 pracują w przedwzmacniaczu liniowym, a w phonostage mamy dwie lampy 12AX7 i jedną 12AT7. Trudno człowieka winić, miał cały brulion zapisany drobnym maczkiem. Cieszę się że moje klocki wzbudziły jego zainteresowanie na tyle, by o nich choć krótko wspomnieć.

McGyver

Cytat: McGyver w Listopad 30, 2018, 14:10monobloki lampowe single ended na lampach 805
Kontynuując, świetne monobloki, godne polecenia. Grają dynamicznie i przestrzennie, tonalnie są zrównoważone, bliskie neutralności. Wystarczająca detaliczność, zero nachalności, scena dobrze wybudowana w głąb.
Końcowy rezultat jak zwykle zależy od klasy współpracującego preampa, aczkolwiek mogą one również pracować bez preampa, bo mają wbudowane pasywki. Tej opcji jednak nie chciało mi się testować, również dlatego że oddzielne regulowanie głośności w obu monoblokach jest okropnie niewygodne.

LampowY

Adaś, Ty wiesz, że na Twojej stronie to pre nie istnieje?
Pod hasłem pre masz hybrydę z dziurą do nauszników.

McGyver

W cenniku istnieje. Ale dzięki za zwrócenie uwagi. Muszę wstawić zdjęcia pre liniowego, i muszę też wstawić do cennka lampowy wzmacniacz słuchawkowy.


LampowY

ECC81 Marconi to co to będzie? Coś z amerykańskich fabryk, RCA, Sylvania?



LampowY

Dobre to lampy?
Marconi (różne typy) zawsze wydawały się kultowe, niedostępne, drogie a nigdy nie słyszałem jak grają.

McGyver

te z UK ponoć były produkowane w fabrykach GEC. Te z Kanady to nie wiem.
Nie wiem jak grają, nigdy nie miałem.

LampowY

Hmm.
Za drogie żeby rydzykować. Może kiedyś wpadną same w ręce.
Na razie mamy parkę TFK i Miniwattów. Jest czym żonglować. Zwłaszcza w takim schemacie, gdzie nie muszą być użyte pary.


gratefullde

I ja się do jego słów przyłączam... mieliście jedne z lepszych brzmień całej wystawy  :np:
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Adam, coś tam dyga z nową wersja pre na 88?