Pro-Ject Phono Box SE II

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 18, 2014, 16:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Tu znalazłem obudowy pod zasilacz, gdzieś ktoś widział taniej?:

https://www.elfaelektronika.pl/elfa3~pl_pl/elfa/init.do?item=50-441-36&toc=20883

Tomanek także wypożycza zasilacze do prób. Ciekaw jestem czy w swoich magazynach znajdzie coś o podobnych parametrach?.
Trochę tego i trochę tamtego też.


rudy-102

Greg. Poczekaj z tym zasilaczem bo mam chyba lepszy pomysł. Nie wygląda całkiem hajendowo, ale jeśli chodzi o czystość i stabilnośc prądu to chyba będzie to najlepsze rozwiązanie.

Potrzebujemy:
- wtyk DIN 5-pol - najbardziej audiofilsko będzie: Neutrik NYS322 G
, ale od starego, polskiego wzmacniacza też jest OK

- przewód dwużyłowy ekranowany
- akumulator motocyklowy - żelowy np.


- ładowarka automatyczna

Poskładać i gotowe.
High-End-Power-Booster-12V DC

rudy-102

Dziś już nie zdążę wszystkiego kupić i poskładać bo obiecałem rodzince, że idziemy do muzeum i na lody. A jutro wyjeżdżamy na tydzień. Niestety u nas szkoły mają teraz ferie.

rudy-102

Ach. Jeszcze jedno Greg. Nie możesz po prostu rozdielić zasilania od LARa i podpiąć do PJPBSE2 ?

kangie

Ja na miejscu Grega odpuscilbym Phono Boxy i zrobil porzadny selektor wejsc i wpiac go do jednego preampu. Sam chce tak kiedys zrobic u siebie. Wg mnie PJ PB nie jest wart takiego nakladu czasu i pieniedzy.

frywolny trucht

#56
Takie tam obudowy jakby co: http://modushop.pl/filter/category,67,obudowy-economica-e

[poprawiony link]

rudy-102

#57
Cytat: kangie w Luty 10, 2015, 12:35Wg mnie PJ PB nie jest wart takiego nakladu czasu i pieniedzy.
Ale przecieź to prawie żadne koszty. Akumulator i ładowarka kosztuja teraz grosze. Poza tym mnie strasznie cieszy jak moge sie tak pobawić i przy okazji wycisnąć z tego "pudełka" maximum.
A czas? Inni gapią się w telewizor. My się bawimy :-)

pzdr

rudy-102

#58
Cytat: frywolny trucht w Luty 10, 2015, 12:39Takie tam obudowy jakby co: link
???


[link już poprawiony]

GregWatson

Cytat: rudy-102 w Luty 10, 2015, 12:30Ach. Jeszcze jedno Greg. Nie możesz po prostu rozdielić zasilania od LARa i podpiąć do PJPBSE2 ?

Na razie to takie głośne myślenie co i jak. Sprawdzę ten zasilacz od LAR-a bo tyle co wpadłem do chałupy. Takie ładne wtyczki to gdzieś na alle... już widziałem chyba za 1,5 zł czy coś takiego w każdym razie tanio jak barszcz.
Trochę tego i trochę tamtego też.

kangie

Cytat: rudy-102 w Luty 10, 2015, 12:41
Cytat: kangie w Luty 10, 2015, 12:35Wg mnie PJ PB nie jest wart takiego nakladu czasu i pieniedzy.
Ale przecieź to prawie żadne koszty. Akumulator i ładowarka kosztuja teraz grosze. Poza tym mnie strasznie cieszy jak moge sie tak pobawić i przy okazji wycisnąć z tego "pudełka" maximum.
A czas? Inni gapią się w telewizor. My się bawimy :-)

pzdr
Nie smialbym nikomu zakazywac bawienia sie. Kto napalonemu zabroni?
Tylko jesli ta robota ma przyniesc slyszalna poprawe brzmienia zestawu, to wg mnie nie tedy droga.
No, ale bawcie sie dobrze. Mam nadzieje, ze dacie znac co z tego wyszlo, nawet jak wyjdzie brak zmian. Oczywiscie zycze zeby cos tam sie zmienilo na plus.

GregWatson

Zasilacz od LARa jest niezbyt dobrym pomysłem - zbyt dużo zmian no i później przepinanie - to nie ma sensu. Ale poczyniłem inne starania ale o tym jak już będę miał jakąś odpowiedź w tym temacie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Rozmawiałem z Tomankiem w temacie zasilacza i zaproponował coś takiego jak niżej, zresztą też pasować będzie pod Tube Box frywolnego i inne o tym samym napięciu. Cena jak poniżej.

http://www.tomanek.dbv.pl/viewpage.php?page_id=71

Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

To się prawie w niczym nie różni od tego co ja mam teraz.

masza

Nie do końca jestem pewien czy ten wydatek zwróci sie w postaci polepszenia grania o tyle...

kangie

Pisałem to wczoraj chłopakom, ale kto ich powstrzyma? Audio-Maniacy ;)

GregWatson

#66
Cytat: rudy-102 w Luty 09, 2015, 23:27No i dzisiaj pobawiłem się trochę i zbudowałem sobie zasilanie na prąd stały - bateryjne. Tak dla testu. No i muszę powiedzieć, że warto iśc w tą stronę. Brzmienie z zasilania bateryjnego jest inne. Jest bardziej poukładane. Nie kłucia w górnym paśmie, które czasami występuje.  Poprawie uległa przestrzenność dźwięku. Jest trochę szerzej niż stoją kolumny :-) i chyba bardziej słuchać gdzie stoi dany instrument. Zbyt długo nie testowałem bo juz późno i dzieci śpią, a małżonka aż uciekła na górę do sypialni. Aa, bym zapomniał. Bas to jest teraz baaaasssssss. Czuć go ciałem.
Testowałem na "New Blood" Gabriela i "Wallflowers" Diany Krall.

I to jest chyba najlepszy kierunek. Rozmawiałem z fachowcami od elektroniki i mówią że takie zasilanie będzie najlepsze (najbardziej efektywne). Zasilacz Tomanka z całym szacunkiem nic nie wniesie. No i w dodatku jest w miarę łatwe i tanie do wykonania. Idę w tym kierunku no chyba że mnie prąd zabije.:)

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Czyli bateryjka z motocykla?

GregWatson

Ja zapitoliłem akumulator z UPSa.
Trochę tego i trochę tamtego też.

jajacek1410

Cytat: GregWatson w Luty 11, 2015, 19:04Rozmawiałem z fachowcami od elektroniki i mówią że takie zasilanie będzie najlepsze (najbardziej efektywne). Zasilacz Tomanka z całym szacunkiem nic nie wniesie.

A ja uważam, że trzeba z rezerwą podchodzić do opinii fachowców.
Wymiana "głupich" kondensatorów czy rezystorów daje zmiany w dźwięku. To tym bardziej wymiana całego układu zasilajacego powinna coś wnieść.
  Intuicja mi podpowiada, że niezależne zasilanie z akumulatora powinno być najlepsze. Tylko pytanie - czy akumulator podaje równe napięcie i czysty prąd przez cały czas? Czy nie ma jakiś wahnięć?. Nie wiem, nie znam się.
Trzeba zawołać fachowca :)


KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

gratefullde

A nie boicie się, że Was porazi?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Trzeba to sprawdzić. Już to na tapecie ma rudy-102. Jasne, że trzeba z rezerwą, zgadzam się z tym ale może coś fajnego się uda jeszcze wycisnąć z tego pre.
Trochę tego i trochę tamtego też.

jajacek1410

Też mnie korci ten akumulator. Nie mogę znaleźć schematu do mojego Tube Boxa. Ma tylko wejście na prąd zmienny. Nie wiem czy on chodzi na prąd zmienny czy ma w środku prostownik. Chyba go rozbebeszę i spróbuję organoleptycznie podejść.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

vasa

Cytat: jajacek1410 w Luty 11, 2015, 20:57Intuicja mi podpowiada, że niezależne zasilanie z akumulatora powinno być najlepsze. Tylko pytanie - czy akumulator podaje równe napięcie i czysty prąd przez cały czas? Czy nie ma jakiś wahnięć?
Miałem phono na bateriach i było rewelacyjne. Trochę upierdliwe ale grało świetnie.
Akumulator daje prąd niemal idealny bez żadnych fluktuacji poza powolnym spadkiem napięcia przy wyładowaniu.
Fachowcy mówią że akumulatory mają "szumy własne" ale nic takiego nie udało mi się usłyszeć.
Na pewno warto sprawdzić.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.