Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Ja wszystko rozmumiem . Wtyki byś kupił Furutecha wkładkę DV kolumny EV a gramofon pewnie Pioneera . To takie przewidywalne

cdt

Cytat: paul_67 w Październik 16, 2018, 11:36Mam WBT kupione kilkanaście lat temu
Brawo i wielkie gratulacje . Wygrałeś talon

paul_67

Cytat: cdt w Październik 16, 2018, 13:03Brawo i wielkie gratulacje . Wygrałeś talon
Na balon?
Adres do wysyłki na PW :)

cdt

Może być  i na balon

Piterski

Cytat: cdt w Październik 16, 2018, 12:57To takie przewidywalne
Chodzi mi o to, że kupił bym coś co znam i z czy miałem kontakt niż wtyki Neotecha.

Nie wiem co cię Darku ugryzło ale ja się nie odniosłem do tych tanich wtyków, które wzięliście na próbę tylko do Neotecha, który robi dobre kable a pierwszy raz słyszę by robił wtyki. Może bym przepłacił cholera wie czy to nie ten sam chiński wytwórca.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kefas

#1405
Jakość jakością a mi puki co chodzi o takie które zmieszczą się do Revoxa B77 bo ten ma ciasno. Czyli poniżej 12mm grubości.

paul_67

Nic nie pisałem o jakości.Miałem podobne.Świetnie się lutują i do wykonania też nic nie miałem.Wolałem je od Neutrika w podobnej cenie.

kefas

Bo wydawało mi się że zaczyna się wyścig które lepsze. A WBT jaką mają grubość?

paul_67

Bym musiał przemeblować pokój, aby się do nich dostać :( Napisz do sprzedawcy.

paul_67

O ile  pamiętam, między 11, a 12 mm.

McGyver

Cytat: Piterski w Październik 16, 2018, 12:39
Jak już bym miał wydać te kilka stów na wtyki to bym postawił na Furutecha.
https://allegro.pl/furutech-fp-110-g-i7546003287.html lub na WBT właśnie.

1. Wtyków Furutech, WBT, Cardas itp. nie kupuję na allegro, ebay, aliexpress.
2. w ogóle nic nie kupuję od dc-components.

elem

Cytat: McGyver w Październik 16, 2018, 14:14w ogóle nic nie kupuję od dc-components.

dlaczego, czym podpadli?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe


LampowY

Cytat: kefas w Październik 16, 2018, 13:42Jakość jakością a mi puki co chodzi o takie które zmieszczą się do Revoxa B77 bo ten ma ciasno. Czyli poniżej 12mm grubości.

Podobny problem miałem z gniazdami w DACu Audio Note.
Rozwiązałem go wtykami ViaBlue.

http://www.viablue.de/cn/rca_plugs_t6s_xl.shtml





dino

Cytat: Alexander w Październik 15, 2018, 23:16Używam REAN NYS373-0 - mieści się  :)
To już wiem co kupic do mojego lampowego Pioneera SA810. Tez ma dziad podobne gniazda i jest problem.

kefas

Z dziadami to tak jest  ;D

cdt

Dziadkowi dobrze robi spa .

dino

Cytat: kefas w Październik 16, 2018, 22:34Z dziadami to tak jest  ;D
Po ostatnich odsłuchach postanowiłem podjudzony przez kolegę zabrać się za niego i wymienić R i C.
Bo dziad a ..w miarę ładnie gra.
Niestety miejsca na nowe tak żeby jakoś to wyglądało RCA niet. Wymieniłem tylko zaciski głośnikowe bo były śrubki i teraz tylko banany bo ..miejsca niet.

vasa



Cytat: dino w Październik 16, 2018, 22:38
Cytat: kefas w Październik 16, 2018, 22:34Z dziadami to tak jest  ;D
Po ostatnich odsłuchach postanowiłem podjudzony przez kolegę zabrać się za niego i wymienić R i C.
Bo dziad a ..w miarę ładnie gra.
Niestety miejsca na nowe tak żeby jakoś to wyglądało RCA niet. Wymieniłem tylko zaciski głośnikowe bo były śrubki i teraz tylko banany bo ..miejsca niet.

Kto Cię podjudzał?
A zresztą nieważne.
Miał rację [emoji2]

[emoji443]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Cytat: dino w Październik 16, 2018, 22:23
Cytat: Alexander w Październik 15, 2018, 23:16Używam REAN NYS373-0 - mieści się  :)
To już wiem co kupic do mojego lampowego Pioneera SA810. Tez ma dziad podobne gniazda i jest problem.


Jeśli wepniesz te wtyki i nie będziesz ruszał to ok, ale jeśli często pobawisz się we wtykanie i wyciąganie, to wyjmiesz je w końcu z gniazdami - paskudnie mocno się zaciskają  :-\
Mam dość wiekowe przewody, które załączyła niegdyś firma Yamaha do magnetofonu kasetowego - te sprawdzają się najlepiej i mają najmniejszą średnicę oprawki.



Alexander

Cytat: cdt w Październik 16, 2018, 22:38Dziadkowi dobrze robi spa .
Oj, Technics 30a? Tam jest wejście na sygnał z głowic magnetofonowych, próbowałeś może używać?
Jak się sprawuje ten pre? Robiłeś mu jakieś spa poza gniazdami? Lampy, kondensatory?

cdt

Jak miałem dzielonego Teaca to bawiłem się wejściem head . Nigdy jednak go nie kalibrowałem a fabrycznie ma kalibracje na 19 . Od dłuższego czasu posiadam magnetofony z małą studyjną i nie korzystam z 19ki . Wymieniane były tylko wyschnięte kondy ale to robił jeszcze Ondrej jak był jego . Ja się przymierzam do moda ala @miniabyr . Technic przegląda schemat ile tego towaru trzeba kupić .
Co do tego jak gra to już jest sprawa gustu . Dla mnie dobrze . Trzeba posluchać samemu .

cdt

Teac to była fajna maszyna z regulowanym biasem na przodzie . Strasznie korciło do podbijania góry . Do tego bezpośrednie wyjście z głowicy .

Alexander

Świetny jest ten pre. Słuchałem kiedyś oryginała i grało bajecznie, później trafiłem na egzemplarz z wymienionymi wszystkimi (nie tylko elektrolitycznymi) kondensatorami i to już nie było to  :(
Od jakiegoś czasu wisi jeden na all...ro, ale jakoś nie potrafię się zdecydować  :-\

cdt

Cytat: Alexander w Październik 16, 2018, 23:41później trafiłem na egzemplarz z wymienionymi wszystkimi (nie tylko elektrolitycznymi) kondensatorami i to już nie było to
No to jest ryzyko dlatego jeszcze się bije z myślami . Jeżeli ten z allegro jest z Warszawy to miał go znajomy i jest nie grzebany .