denon dvd 3910

Zaczęty przez kawosz, Wrzesień 10, 2016, 17:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Cytat: kawosz w Wrzesień 25, 2016, 14:47Kup g36 

Nie wiem, nie wiem .... Nie do końca lubię być taki forumowy trendy ;) Szpulak siedzi gdzies tam z tyłu głowy ale nie mam parcia na niego. To znowu dodatkowe wydatki. A wiem, że vinyla nie zarzucę o cd nie wspomnę, teraz sacd i jeszcze szpula? Chyba nie, nie dam rady....
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tatachabera

Cytat: kawosz w Wrzesień 25, 2016, 14:47Kup g36

To jest jedyny szpulak który mnie korci ... ::) no chyba że mebel miałbym kupować to wtedy AKAI  8)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kawosz

Też fajny ale to starszy model . Taki . Tu mam go jeszcze na starej szafce w pionie z coplandami

rudy-102

Cytat: masza w Wrzesień 25, 2016, 14:09
Robię kolejny eksperyment bo w pierwszy nie wierzę  :o
O, o. Zaczyna robić się gorąco. A mój dopiero we wtorek dojedzie.

MAC

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 25, 2016, 15:21A mój dopiero we wtorek dojedzie.

Mój też  :D

Wypalam kilka płyt żeby bezpośrednio porównać.

gratefullde

Yo-Yo Ma... Cóż za brzmienie wiolonczeli, nie oddam Denka, nie oddam
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Ale pewnie przyjdzie masza i zburzy mój świat ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

#383
No dobra.
Rozkręciłem drania bo raz na 10 razy nie wczytywał płyt. Ondrej w zeszłym tygodniu doradzał zabieg czyszczenia soczewki bo sprzęt nowy nie jest. Więc rozkręciłem i przeczyściłem. Teraz wczytuje wszystko 100/100. Przy okazji zrobiłem pierwszy stopień modyfikacji polegający na odpięciu od toru audio gównianego złącza SCART.

Żeby mieć porównanie wypaliłem kilka płyt CD w dwóch egzemplarzach. Jedną puszczałem z Denona drugą przez T+A jako transport i AN DAC2.1
Brzmienie jest bardzo zbliżone. Trudno dokładnie porównać bo z DACa jest minimalnie głośniej i wydaje sie niby lepiej. Jeśli wsłuchiwać się w szczegóły, wybrzmienia, bas z obu źródeł ciężko wskazać co gra lepiej.

Grają na bardzo wyrównanym poziomie. Revox do tego Denona nie ma startu.
Biorąc pod uwagę, że to jest DVD, które jeszcze ulepszymy o markowe gniazda RCA (te fabryczne to masakra jest, kabel mi się z nich ześlizguje  :o) oraz wytłumienie obudowy i ekranowanie niektórych elementów jest potencjał żeby łyknął DAC Audio Note kosztującego... 12k plnów  :D
Przypominam, że ten Denon kosztował mnie 570 zł z pilotem  ;D

Jeszcze nie zabrałem się za gęste formaty bo nie mam bladego pojęcia jak się do tego zabrać  :o

Jestem kurde w szoku  :o ;D

gratefullde

Za moment Ommadawn Oldfielda z SACD-R, masza, ja też jestem w szoku. Rodzina mi zbiegła w szerzej nieznane rejony, rozumiejąc moją sytuację...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tatachabera

Cytat: masza w Wrzesień 25, 2016, 16:49odpięciu od toru audio gównianego złącza SCART.

Może jakieś foto ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

pmcomp

Cytat: masza w Wrzesień 25, 2016, 14:09
Robię kolejny eksperyment bo w pierwszy nie wierzę  :o


No widzisz? Własnie zaoszczędziłeś 20 tysiów, nie musisz kupować AN DAC5.

MAC

Cytat: pmcomp w Wrzesień 25, 2016, 17:05No widzisz? Własnie zaoszczędziłeś 20 tysiów, nie musisz kupować AN DAC5.

Nie widzę bo nie mam do porównania AN DAC5 ale coś mi kobieca intuicja podpowiada, że jednak 5 mogłaby ciutek lepiej zagrać   :)

MAC

#388
Ale jajca z tym dvd  ;D
Ludzie, jak ktoś nie aspiruje do hajenda i nie może słuchać ze zwykłych budżetowych playerów cyfry to łapcie tego Denona. Niesamowicie muzykalny, gładki i analogowy przekaz. Nie wierzę, że za tak mało można tak dużo  :)


Jakby było jeszcze wejście na zegar atomowy...  ;D ;D ;D

MAC

W związku z powyższym musiałem zamówić w Sonus Oliva dwie kolejne pary przewodów. Łącznie dwa razy droższych od tego playera

MAC

Pilot ma podświetlaną klawiaturę  ;D

MAC

Cytat: tatachabera w Wrzesień 25, 2016, 17:02Może jakieś foto ?
Nie pomyślałem, żeby zrobić ale jak rozkręcisz pokrywę to zadzwoń do mnie albo do Ondreja i Ci powiemy. Pół sekundy roboty.

tatachabera

Cytat: masza w Wrzesień 25, 2016, 17:54Nie pomyślałem, żeby zrobić ale jak rozkręcisz pokrywę to zadzwoń do mnie albo do Ondreja i Ci powiemy. Pół sekundy roboty.
Spoko już wyczaiłem o co chodzi
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

MAC

Tam są dwie wiązki od pcb ze scart. Odepnij tylko tą węższą, która idzie blisko do RCA na wyjście stereo.

tatachabera

Cytat: masza w Wrzesień 25, 2016, 17:53Pilot ma podświetlaną klawiaturę 
Faktycznie. Dopiero teraz znalazłem włącznik oświetlenia :)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

tatachabera

Cytat: masza w Wrzesień 25, 2016, 17:57Tam są dwie wiązki od pcb ze scart. Odepnij tylko tą węższą, która idzie blisko do RCA na wyjście stereo.

Odpiąłem dwie  ::) działa
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

MAC

Ta druga szeroka jest od video i na audio nie powinna mieć wpływu.

gratefullde

Jejku, mam go wyciągać spod gory sprzętu? Koniecznie?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: masza w Wrzesień 25, 2016, 17:38Nie wierzę, że za tak mało można tak dużo 

Moje słowa :)

Teraz Los Lobos sobie pomyka (bo ja lubię różną muzykę) i jest genialnie. SACD oczywiście :)  A w kolejce już jest moje ukochane Allman Brothers Band z płyty Eat a Peach.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Nie mogę znaleźć tej jednej jedynej sacd, która miałem  >:(

Cytat: gratefullde w Wrzesień 25, 2016, 18:04
Koniecznie?

Nie. Zrobisz przy okazji gniazd.