denon dvd 3910

Zaczęty przez kawosz, Wrzesień 10, 2016, 17:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Bardzo ciekawa sprawa. Albo to przypadek, albo to forum ma większy znaczenie niż nam się wydaje.
Jeszcze kilka tygodni temu ceny były o wiele niższe, a teraz popatrzcie
http://www.ebay.de/sch/DVD-Blu-ray-Player/175711/i.html?_from=R40&_nkw=denon+dvd-3910

tatachabera

Aktualnie mam w domu kolumny SABA 1300 i z tymi paczkami nie ma już takiej magii z Denonem 3910. Z SABĄ gramofon był bezkonkurencyjny, Denek był daleko, daleko w tyle. Widać nie jest to sprzęt uniwersalny który zagra super w każdym systemie.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

gratefullde

Denek w roli transportu nie wyrabia. U niego ten DAC jest mega dobry.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

Dzisiaj trochę pogrzebałem w swoim. Zastosowałem srebrzone gniazda RCA marki CMC, bo takie mi się walają po szufladzie. Połączyłem z płytką srebrnym drutem 0,5mm. Gniazdo zasilające wymieniłem na złoconego Furutecha, bo takie miałem. Tylko bez żadnych filtrów. Od gniazda do płytki zasilacza i od płytki do włącznika wymieniłem przewód na Beldena 9497. No i wyrzuciłem pierścień ferrytowy. Ten na przewodzie przy gniazdku IEC. Oczywiście odłączona jest sekcja analogowa od złącza SCART. A na odsłuch może jutro znajdę czas.
Tu są zdjęcia: https://1drv.ms/f/s!AqzMuvYtG_wIgeFSMngiiPOckVR7oA
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

No i wziąłem się za ustawienia. Instrukcję po naszemu mam pobraną. Dzięki maciek1.
Ustawiłem Pure Direct na Mode2.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

gratefullde

Ciekawe jak się wpasuje u Ciebie.  Trzymam kciuki by fajnie zagrał.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

#656
Audio Setup - SACD Filter - przestawiłem z 50kHz na 100kHz.
Które i jak wyłączyć funkcje DVD? Ktoś tu o tym wspominał.
I co jeszcze przestawić?
Audio Setup - Source Direct na Off czy On?
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

pmcomp

#657
Cytat: Melepeta w Październik 08, 2016, 23:01
Dzisiaj trochę pogrzebałem w swoim. Zastosowałem srebrzone gniazda RCA marki CMC, bo takie mi się walają po szufladzie. Połączyłem z płytką srebrnym drutem 0,5mm. Gniazdo zasilające wymieniłem na złoconego Furutecha, bo takie miałem. Tylko bez żadnych filtrów. Od gniazda do płytki zasilacza i od płytki do włącznika wymieniłem przewód na Beldena 9497. No i wyrzuciłem pierścień ferrytowy. Ten na przewodzie przy gniazdku IEC. Oczywiście odłączona jest sekcja analogowa od złącza SCART. A na odsłuch może jutro znajdę czas.
Tu są zdjęcia: https://1drv.ms/f/s!AqzMuvYtG_wIgeFSMngiiPOckVR7oA

Zasilanie Beldenem? Czy to nie jest przerost formy nad treścią? To nie jest tor sygnałowy. W slepym tescie nie odróżnisz takiego odcinka tego kabla. Tym bardziej, że jest tu zasilacz impulsowy. Ale samopoczucie lepsze, to moge sobie wyobrazić :) .

Sorry, nie doczytałem, że instrukcje już masz.
Pozdro

elem

Chciałem tylko rozładować kondy  ;D  Ale mogę coś podpalić - słucham swojej cyfry (CEC TL51, DX51) i tak myślę, że 3910 to jednak guano jest  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Cytat: elem w Październik 09, 2016, 13:04
Chciałem tylko rozładować kondy  ;D  Ale mogę coś podpalić - słucham swojej cyfry (CEC TL51, DX51) i tak myślę, że 3910 to jednak guano jest  ;)
Może tak być, w wartościach bezwzględnych, natomiast w konkurencji: przyjemność, ten Denon brzmi zajefajnie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tatachabera

Cytat: elem w Październik 09, 2016, 13:04i tak myślę, że 3910 to jednak guano jest 

To sse teraz kuźwa nagrabiłeś na całego  >:(
8)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

MAC

Cytat: elem w Październik 09, 2016, 13:04
Chciałem tylko rozładować kondy  ;D  Ale mogę coś podpalić - słucham swojej cyfry (CEC TL51, DX51) i tak myślę, że 3910 to jednak guano jest  ;)


Tomek, zwłaszcza DVD Audio brzmią na CECu nieziemsko  ;D
Miałem ten zestaw CECa tylko z DACkiem DX71. Fajnie to grało

elem

Przede wszystkim w konkurencji - uniwersalność, wieloformatowość. A tak na powaznie, słuchałem kiedyś krótko u Ondreja i grało bardzo fajnie. ale u Ondreja wszystko gra doskonale :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Cytat: masza w Październik 09, 2016, 13:11Miałem ten zestaw CECa tylko z DACkiem DX71

71 też mam ale ostatnio wolę 51 :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

tatachabera

Znowu 3910 zdominował forum :)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

jamówię

CECa znam na pamięć,integry,dzielonki i różne konfiguracje. Jak gra ten Denon nie mam pojęcia i chętnie posłucham,pamiętam jednak zachwyty nad pierwszą wersją PS Sony który to miał gonić bardzo drogie CDP znanych producentów,niestety akurat jak ja słuchałem,to nie chciał  ;D
Jak Denon będzie gdzieś na Śląsku,z przyjemnością rzucę uchem :)

MAC

Barwowo bardziej mi się podoba granie z DACa AN ale jeśli chodzi o przestrzeń, scenę i lokalizację instrumentów Denon gra ze sporo większym rozmachem.
Podłączenie go jako transport pod AN nie wiele pomaga bo AN ma tylko 1xOS więc wykasza cześć informacji.
Tu może być strzałem w dziesiątkę przerobienie na stereo i zlampizowanie wielokanałowej sekcji Denona (ma tam te same kości DACa jak dla stereo) - czyli zrobienie dokładnie tego co miał Ondrej.
Niestety miałem za mało czasu żeby to u niego porównać. Różnica była na korzyść zlampizowanej sekcji ale cały system był mi obcy więc o jednogłośne ferowanie wyroków nie pokuszę się.
Ale czuję, że to może być droga do pełnego sukcesu.

gratefullde

Chciał bym przeprosić wszystkich czytających za zachowanie niegodne moderatora. Nerw mi puścił. Gupio mnie jezd.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

merlin1973

Bardzo mi się to podobało ;D
Pozdrawiam S.CH.

jamówię

Cytat: gratefullde w Październik 09, 2016, 14:36
Chciał bym przeprosić wszystkich czytających za zachowanie niegodne moderatora. Nerw mi puścił. Gupio mnie jezd.


Nie masz za co.

kazan

Dołączam do mniejszości , której Denek nie powalił ;)
Od wczoraj u mnie hybryda USA/CHN

Wiem , że to może niektórych zdziwić ale nawet PD-50 gra jak dla mnie lepiej ...
Oczywiście wszystko to odnosi się do porównań w moim systemie .
... jest też możliwe  , że po przebiegnięciu dzisiaj maratonu poznańskiego zaszkodził mi isotonik
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

gratefullde

I fajnie. Czyli Denon tytułowy, nie dla wszystkich systemów.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Ha a mnie jak widzę ominęło mordobicie? Nie żałuję . A wracając do Denona to wczoraj słuchałem go u Kawosza. Z jego nowym preampem gra ten Denon b.dobrze ! Całość gra naprawdę rasowo.Ok zmykam do swojego wątku ,bo..............
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tatachabera

Cytat: kazan w Październik 09, 2016, 17:08Od wczoraj u mnie hybryda USA/CHN

Była u mnie na 1 miejscu listy zakupowej zanim pojawił się Denek..
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Melepeta

No to se wreszcie troszkę posłuchałem. Z lampą Feliks Audio na diabłach w układzie SE (sterujące 6H8C) i ze Strussem Chopinem (dual mono). Denona porównywałem do Philipsa CD960 po gruntownej modyfikacji. Denon z Feliksem grał bardzo analogowo. Przyjemne, nie angażujące granie do wieczornego słuchania. Piękna barwa i przestrzeń. Ze Strussem zdecydowanie dosadniej, szczegółowiej. Porównanie z Philipsem, oczywiście na korzyść Philipsa. Jednak to odtwarzacz kilkakrotnie droższy. W tym budżecie, co kosztuje ten Denon, to rewelacja. Gra aż miło słuchać. A SACD zrobiło na mnie duże wrażenie. Trzeba będzie się postarać o więcej takich płyt. 
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.