denon dvd 3910

Zaczęty przez kawosz, Wrzesień 10, 2016, 17:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Cytat: Melepeta w Październik 09, 2016, 20:03No to se wreszcie troszkę posłuchałem.
A jak było przed zmianami? Dużo pomogły?

Melepeta

Nie powiem, bo słuchałem na szybko i na byle jakich kablach.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

rudy-102

Cytat: Melepeta w Październik 09, 2016, 21:27
Nie powiem, bo słuchałem na szybko i na byle jakich kablach.
A jakie kable masz teraz wpięte?

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

rudy-102


Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

rudy-102

Cytat: Melepeta w Październik 09, 2016, 21:46Głośnikowe 9497
U mnie się nie sprawdziły w tej roli.

vasa

Cytat: Melepeta w Październik 09, 2016, 21:27
Nie powiem, bo słuchałem na szybko i na byle jakich kablach.
A co bardziej przeszkadzało?
???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

malg

Chciałbym zorganizować spotkanie u siebie dla Audiofilów w Warszawy i okolic.

Dzień: 2016-10-16 (niedzela)
Czas: od 14-15-tej, do wieczora (ile będziemy chcieli)
Miejsce: pod Warszawą, dla zainteresowanych adres na priv.

Zapewniam, kawa, herbata, słodycze, słone paluszki, ..... muzyka.

Muzyka: mam trochę LP, CD, jak ktoś chce coś własnego niech przyniesie.

Zapraszam,
  tych co już znam: Kawosz, Miniabyr, Masza, Electroboy,  Piterski ...
  i tych co nie znam.

Nie mam DENON DVD 3910
Piszę w tym wątku bo to najbardziej czytany wątek ostatnio.

Zapraszam  serdecznie.
malg


Piterski

Mam właśnie odebrałem go z rąk kuriera, obejrzałem i powiem tak, ... już za sam wygląd (czarny model) bardzo go polubiłem ;D

Widać, że to zadbany egzemplarz co dobrze mam nadzieje rokuje na przyszłość.
Już się nie mogę doczekać kiedy go podłącze, a tu jeszcze kilka godzin należy w pracy spędzić i to produktywnie pomimo ekscytacji nowym nabytkiem.

Rudy jestem Ci niezmiernie zobowiązany napisz do mnie na PW by domknąć sprawy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Kazan pisał o jakiś kłopotach z HDMI.
Ja też po wsadzeniu kabla do stosownego gniazda i miałem czarny ekran.
Myślałem już że walnięte jest to gniazdo ale w końcu jakimś cudem je uruchomiłem i nie wiem jak mi się to udało.
Na pewno u mnie płyty DVD czytał tylko ekran był czarny aż w końcu udało mi się to odpalić.
Ten odtwarzacz ma tyle opcji, że można się zakręcić. W moim Bluray Pioniera jest prościej.

Ja też jestem po pierwszych porównaniach z Maranzem 17Ki można powiedzieć, że jako nowe to stanowiły podobną półkę cenową z tym że Maranz to tylko CD.
Uczucia miałem mieszane i co rusz szala wahała się to w jedną to w druga stronę. Jak skończę się poważniej im przysłuchiwać to napiszę.

Kazan, wspomniałeś enigmatycznie że
Cytat: kazan w Październik 09, 2016, 17:08Wiem , że to może niektórych zdziwić ale nawet PD-50 gra jak dla mnie lepiej ...
Oczywiście wszystko to odnosi się do porównań w moim systemie .
Czy mógłbyś napisać coś więcej o tym porównaniu i własnych odczuciach z tych porównań.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

no to ja się też pochwalę

do mnie idzie z portugalii - czarny.
Wyhaczony na jebaju,  kupiony przez maila poza jebajem - za rozsądną cenę.

Jak przyjdzie i sprawdzę to będę pisał

kazan

Piterski
3910 i Pd-50 to podobny poziom , jakość dźwięku . Różnice o których pisałem dotyczą pewnych aspektów w prezentacji zwłaszcza góry . W Pionku jest ona bardziej otwarta i rozdzielcza , dzięk wydaje się bardziej dynamiczny . Mniej pewny w tych porównaniach jestem co do basu , choć i tu wskazałbym Pd50 . Żeby nie było , Denek gra bardzo ładnie i do tego w dobrej cenie , aczkolwiek przy pułapie 800 i wiedząc już jak gra wolałbym dużo bardziej kupić Pionka.
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

frywolny trucht

Tylko jak rozumiem Pionek gra na raz, a w Danonku można użyć różnych pstryczków, które mają wpływ dźwięk?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kazan

Akurat Pionek też ma kilka pstryczków ;)
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

Piterski

To ciekawe spostrzeżenia i intryguje mnie jak ja bym odebrał takie porównanie bo to by mogło oznaczać, że obecne CD z pułapu 5-6 tyś powinny znacznie przewyższać swoich pobratymców z przed 10 lat.
Też zauważyłem tę większą niż w Maranzu otwartość góry ale chyba okupioną szklistością w brzmieniu.
Tak jak wspomniałeś zależy to od systemu i preferencji.

Frywolny w Denonku można wyłączyć wszelkie wyjścia cyfrowe wraz z wyświetlaczem co ma poprawiać jakość sygnału audio z gniazda analogowego.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Nie przeglądałem całego wątku ale czy Darek "Kawosz" nie miał tego PD-50?
teraz to on ma super preamp Technicsa i zlampizowaną wersje Denonka ale pierwsze porównania robił chyba z PD-50.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

W moim systemie PD-50 grał  gorzej niż denon dlatego tez sprzedałem pionka . Ale rozumiem że można mieć inne zdanie . Maćkowi denon podobał się zdecydowanie lepiej niż revox 226 . Ja i Paweł już tak zdecydowanie nie stawialiśmy na denona . Jedne płyty lepiej grają na revoxie inna na denonie . Proponuję porównać różny materiał .

MAC

Dziwne to co Piterski pisze.
Co prawda nie słyszałem nigdy tego PD50 ale kawosz twierdzi, że to była przepaść między nimi.

Właśnie sobie go słucham na DVD Audio. Cały czas twierdze, że fajny jest  8)

rudy-102

#694
Cytat: Piterski w Październik 14, 2016, 09:39Kazan pisał o jakiś kłopotach z HDMI.
Ja też po wsadzeniu kabla do stosownego gniazda i miałem czarny ekran.
Myślałem już że walnięte jest to gniazdo ale w końcu jakimś cudem je uruchomiłem i nie wiem jak mi się to udało.
W prawym, dolnym rogu masz takie małe pokrętło. Na prawo od niego są dwa przyciski. Ten z prawej (HDMI/DVI Select) służy do między innymi włączania funkcji hdmi. W Twoim odtwarzaczu hdmi działa bo sprawdzałem i pewnie automatycznie wyłączyłem przesyłanie sygnału że wykluczyć ewentualne zakłocenia wewnątrz urządzenia.

kawosz

Ja miałem PD-50 z pierwszej serii jaką wyprodukowali . Późniejsze modele mogą być inne . 50 to nie jest zły CD . Ma fajny dźwięk . W trybie pure audio gra dość analogowo . Do bardzo jasnych systemów pewnie będzie dobrym wyborem .

MAC

Cytat: kawosz w Październik 14, 2016, 19:55Do bardzo jasnych systemów pewnie będzie dobrym wyborem .

Uwielbiam takie dyplomatyczne redachtorskie teksty  ;D
"Do jasnych systemów będzie pasował" czytaj - muł  ;D ;D
"Polecam do ciemno grających systemów" czytaj - drze ryja i przyprawia o krwotok z uszu  ;D ;D ;D

kawosz

#697
;) ;D ale copland z którym go porównywałem to dopiero był odtwarzacz do jasnych systemów ;D a kosztował 4x więcej ;D
W sobotę porównywaliśmy denonka jeszcze z onkio którego przytargał kolega Adaś . Modelu nie pamiętam ale to ponoć model wybierany do tuningów . No i żeby się mierzyć z denonkiem potrzebuje tego tuningu ;)
Dennek grał w każdym porównaniu po analogu bez lampizacji .

A jeszcze jedno mi przyszło do głowy . Pioneer projektując swoje odtwarzacze chciał żeby grały z firmowymi wzmacniaczami . Nowe wzmacniacze pionka to D klasa . Nie słuchałem A 70 ale pewnie to jest niezły jazgotnik . Chyba że się mylę co nie jest wykluczone :)

Co jak co ale wyglądają rasowo :)

MAC

Zapuściłem na Denonku tą płytę (a powiem szczerze, że mimo bardzo rasowego masteringu K2 nie na każdym odtwarzaczu gra dobrze).
Tu gra bardzo dobrze.


Piterski

Ja zaś poskładałem Electro Voice (wymieniałem głośniki średnio tonowe) by mieć lepszy obraz tego jak gra Denon.
Po przesłuchaniu jednej płyty, bez żadnych dodatkowych porównań, ale na interkonekcie Cardas Neutral Reference zamiast TMR Ramses jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością dźwięku tego odtwarzacza.
Odniosłem wrażenie że pewne utwory poznaje od nowa, mam jak gdyby więcej informacji ale nie przechodząc na ostrą analityczną stronę mocy. Dodatkowo ładnie rozciągnięty(otwarłem dodatkowe kanały w kolumnach) bas bez dudnienia i rezonansów. Jak dalsze odsłuchy potwierdzą te wrażenia to uznam zakup za tak udany, że Maranz powędruje do pudełka i do garderoby.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.