denon dvd 3910

Zaczęty przez kawosz, Wrzesień 10, 2016, 17:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Dlatego tor powinien być z plexi  :D

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: masza w Październik 27, 2016, 22:00
W pełni podpisuję się Piotrek pod Twoimi spostrzeżeniami tylko sam nie potrafię tego tak obrazowo przekazać.
[...]

Fajnie jest usłyszeć z ust bardziej audiofilsko doświadczonego kolegi, że udało się na papier przelać to co trudno jest przekazać słowami :)

Cytat: gratefullde w Październik 27, 2016, 22:05
Cytat: vasa w Październik 27, 2016, 22:04Pod warunkiem że jest czarny

To twierdzenie sprzeczne. Czarny nie jest przejrzysty ;D

Może czarny nie jest przejrzysty ale jest bardziej audiofilski bo daje czarne tło  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Się jaracie a Ondrej ma nowego Luxa  ;D . Dziś kurier dostarczył  ;D

gratefullde

Cytat: vasa w Październik 27, 2016, 22:09Dlatego tor powinien być z plexi  

Tor jak by był z plexi to ciopągi by nie dojeżdżały ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: kawosz w Październik 27, 2016, 22:14Się jaracie a Ondrej ma nowego Luxa   . Dziś kurier dostarczył 

Podaj sygnaturę, już zamawiam ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kawosz

D-109 . Mechanika sony . Aluminiowy talerz  ;D

gratefullde

Cytat: kawosz w Październik 27, 2016, 22:22
D-109 . Mechanika sony . Aluminiowy talerz  ;D
Zostanę przy Denonie ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Cytat: kawosz w Październik 27, 2016, 22:14Się jaracie a Ondrej ma nowego Luxa  ;D . Dziś kurier dostarczył  ;D
Ondrej to niespokojna dusza poszukiwacza, teraz to znowu ma z cztery CD.
Będzie okazja posłuchać :)

Darek dla mnie ten Denon spełnił z nawiązka moje dwa założenia.
- jest multiformatowy;
- gra lepiej od mojego Maranza i ma naprawdę duży potencjał, który faktycznie wychodzi na dobrych systemach, a to więcej niż oczekiwałem.

Dlaczego więc mam się nie cieszyć  ;)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Cytat: Piterski w Październik 27, 2016, 22:33Dlaczego więc mam się nie cieszyć 
Bo czarne nie grają ;D :P

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

#760
No i posłuchałem go dziś w KAiM.
Porównanie siłą rzeczy odnosiło się do top loadera MBL.
Wynik był jednoznaczny i bezapelacyjny.
Kiedy słucha się takiego CD jak MBL to słychać jakie pokłady drzemią w standardzie CD.
Denona mimo wszystko dzieli przepaść.
Nie znaczy to, że go zaraz sprzedam ale dzięki tej wizycie wiem już jak gra naprawdę.
Muszę zrobić taki sam test z moim Maranzem bo to jest lepsze niż wszystkie opinie jakie można przeczytać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Piterski

Cytat: elem w Październik 29, 2016, 00:30
MBL  ;)
Dzięki już poprawiłem.
Jeszcze jestem pod wrażeniem, mimo że słuchałem go już wielokrotnie dopiero teraz dosadnie do mnie dotarło jakiej klasy to jest CD-ek.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wojtek41

Jest sens porównania MBL z Denonem..?  :o :o :o

MAC

#764
Cytat: Piterski w Październik 29, 2016, 00:26Porównanie siłą rzeczy odnosiło się do top loadera MBL.



Przestarzały DVD do kina domowego za 500zł vs hajendowy CD MBL 15-20tyś zł za używany
Brawo za odwagę.
Gdzie tam! To nie odwaga. To jest tupet albo i (nie bójmy się tego słowa) bezczelność  ;D

bubusia

#765
Mysle, ze po modach Ondreja gra duzo lepiej - szczegolnie sacd. Z tego co pamietam Ondrej rowniez twierdzil, ze wersja sote jest jednak duzo slabsza. Trzeba go podrasowac, i to umiejetnie. I tez raczej nie spodziwalbym sie poziomu MBLa, ale bedzie blizej. Porownywalismy metronome i denona po modach u Ondreja i warstwa sacd byla blisko, cd juz jednak gorzej. Co do niestosownosci porownan, mysle, ze nie ma sie co przejmowac. Ostatnio porownywalismy starego California Audio Labs Delta(przetwornik) z MBLem i bylo blisko, a moze nawet w pewnych aspektach lepiej ze staruszka(srednica) - naprawde swietny dack, ktory wcale nie odstawal za bardzo od audio Note 4, roznica w cenie kosmiczna. Wezmy np streamer jara1 i porownajmy do MBLa, i znowu roznice niewielkie. Pamietam naszego slynnego revoxa, byl slabszy od MBLa, ale nie duzo slabszy.
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

MAC

A dla mnie 3910 gra lepiej od Revoxa  :o
Jego główną zaletą jest multiformatowość i cena. Dla osób takich jak ja, które rzadko sięgają po płytę CD urządzenie pod każdym względem idealne.

Dla wyrównania szans było przesłuchać DVD Audio na MBLu i porównać, który lepiej gra  ;D ;D ;D

bubusia

Nie wiem, nie mam leb w leb porownania do Revoxa, ale z kolei wg mnie, i ufajac swojej pamieci, Revox byl jednak chyba lepszy(ale to wg mnie). Ciekawe bylo tez to, ze denon gral calkiem przyjemnie, gdy nie byl porownywany leb w leb. Mysle, ze porownanie pezposrednie z Revoxem mogloby tez dac inne rezultaty. Co nieznaczy, ze Revox musialby wypasc lepiej dla kazdego
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

elektroboy

#768
kolumny twonka sa skonstruowane pod mbl oraz preferencje czy upodobania wlasciciela :) wyjatkowo kolorowa srednica/gora ze slaba definicja przestrzeni i bardzo nawet jeszcze bardziej poluzowanym, nawet pozwalam sobie stwierdzic prawie niekontrolowanym basem. tak graly w starym klubie jak i teraz w nowym (2 rozne modele twonka). do tego uzywane sa lampowe SE koncowki na gm-kach!
to kompletnie nie kolumny oraz system pod denona! piotrek, szkoda bylo czasu i energii. 
natomiast chcial bym posluchac mbl cedek pod 100dB kolumnami typu goodmans, altec lansing jbl czy electrovoice.
tam sie juz niemiecka superprecyzyjnosc az sterylnosc moglabysie nie sprawdzic.

miniabyr

Cytat: masza w Październik 29, 2016, 07:07Gdzie tam! To nie odwaga. To jest tupet albo i (nie bójmy się tego słowa) bezczelność  ;D
Ja wybieram bezczelność! A czemu nie porównywać- to tylko zabawa....choć czasem może dojść do rękoczynów -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

bubusia

Cytat: elektroboy w Październik 29, 2016, 09:28
kolumny twonka sa skonstruowane pod mbl oraz preferencje czy upodobania wlasciciela :) wyjatkowo kolorowa srednica/gora ze slaba definicja przestrzeni i bardzo nawet jeszcze bardziej poluzowanym, nawet pozwalam sobie stwierdzic prawie niekontrolowanym basem. tak graly w starym klubie jak teraz w nowym.
to kompletnie nie kolumny pod denona! szkoda czadu.
natomiast chcial bym posluchac mbl cedek pod 100dB kolumnami typu goodmans, altec lansing jbl czy electrovoice.
tam sie juz niemiecka superprecyzyjnosc az sterylnosc moglaby nie sprawdzic.

Co wskazuje na to, ze warto sprawdzac w roznych systemach, chcociaz ostatecznie nasz system decyduje
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

MAC

Nie róbmy z tego Danona hajendu Panowie i nie porównujmy do iście topowych źródeł bo forum patrząc z zewnątrz stanie się groteskowe.
To jest tylko podstarzały odtwarzacz DVD do kina domowego i przypadkowo? całkiem sympatycznie gra muzykę. I Jest świetny w porównaniu do jakiegoś Cambridge, NADa, Arcama czy innych budżetowych playerów do 2 czy 3 tysięcy. Tylko tyle.
A postawienie go kaimie obok MBLa odbieram raczej jako wyraz poczucia humoru Piterskiego a nie chęć siłowania się na rękę.

rudy-102

Cytat: Piterski w Październik 29, 2016, 00:26Porównanie siłą rzeczy odnosiło się do top loadera MBL.
Wynik był jednoznaczny i bezapelacyjny.
Kiedy słucha się takiego CD jak MBL to słychać jakie pokłady drzemią w standardzie CD.
Denona mimo wszystko dzieli przepaść.
Cenowo też, a biorąc pod uwagę, to że 3910 był konstruowany do czegoś innego niż hajendowe słuchanie płyt cd to wypada ogólnie bardzo dobrze. A poza tym wcale nie jest pewne, czy ten MBL u Ciebie w domu zagrałby aż tak dobrze jak w prawdopodobnie perfekcyjnie dobranym systemie.

rudy-102

Cytat: masza w Październik 29, 2016, 09:17Jego główną zaletą jest multiformatowość i cena. Dla osób takich jak ja, które rzadko sięgają po płytę CD urządzenie pod każdym względem idealne.
Podobnie ja do tego podchodzę.
Cytat: masza w Październik 29, 2016, 09:37Jest świetny w porównaniu do jakiegoś Cambridge, NADa, Arcama czy innych budżetowych playerów do 2 czy 3 tysięcy. Tylko tyle.
Myślę, że trochę wyżej można celować.

kawosz

Ja już nie pamiętam jak on gra bez moda . Proponuje jak ktoś chce go porównywać zacząć od porównania ze zmodyfikowanym . Każdy ma wg mnie trochę racji w tym co pisze .