Stoliki Audio

Zaczęty przez Achmed, Styczeń 04, 2016, 19:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Cytat: moon w Czerwiec 25, 2018, 16:07
Cytat: gratefullde w Czerwiec 25, 2018, 15:59Dziś wizytowałem stolarza. Stanie chyba na sklejce dębowej, klejonej z dwóch, jest możliwość dania np gumy pomiędzy ale to by był chyba przerost formy nad treścią. Blat będzie więc miał 3,8 cm grubości.

jak robil mi znajomy stolarz stolik pod gramofon + pre i wzmacniacz, zrobil mi z litego drewna, z jesionu, 4cm bodajze grubosc
Też o tym myślałem ale koszty...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

moon

no ten Twoj wiekszy, ja mam tylko pod gramofon, dwie polki do tego, szerokosc jakies 60cm, wiec koszt niecale 400pln, cena chyba nie byla po znajomosci;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

gratefullde

Kolega, który będzie wykonywał ramę mojego stolika audio, przysłał mi foty innego projektu. To również Wam przedstawię, bo ładne.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

A na czym to będzie stało bo trochę niskie?

gratefullde

Nie wiem, to nie moje.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Bo już myślałem, że to taki mały tor przeszkód dla kotów ;).

gratefullde

[emoji16][emoji6]
Cytat: rudy-102 w Lipiec 01, 2018, 19:47
Bo już myślałem, że to taki mały tor przeszkód dla kotów ;).
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Kangie

Mam w końcu stolik audio, który planowałem od kilku lat. Projekt własny. Wykonanie - firma jednoosobowa spod Zielonej Góry. Facet rzeźbi głównie w buku, ale zrobił mi mebel z litego dębu. Wymiary blatów 140x50, wysokość 66cm. Środkowy blat regulowany o 3cm w górę i 3cm w dół. Nogi i ramiak z kantówek 7cm. Masa? Nie ważyłem, ale trochę waży. Wykończenie - olejowanie. Chciałbym jeszcze lekko przyciemnić żeby uzyskać odcień z dębowych podstawek pod kolumny. Zrobiłem błąd, bo podstawki potraktowałem obficie cytrynowym olejkiem Dunlop 65 USA do konserwacji palisandrowych podstrunnic gitarowych i od tego wręcz od razu zrobiły się ciemniejsze. Stolik od tego preparatu nie pociemniał. No nic, może z czasem sciemnieje. Jak to mówią Niemcy "Kommt Zeit, kommt Rat".

moon

@svart @gratefullde, ile taka sama rama stalowa czy z czego ona jest wychodzi finansowo?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

gratefullde

Cytat: moon w Lipiec 16, 2019, 13:13
@svart @gratefullde, ile taka sama rama stalowa czy z czego ona jest wychodzi finansowo?
Z tego co pamiętam to chyba ok 800 zł.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

moon

wrzucilbys fote, jak to wyszlo?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

EmilioE

Czy LAR nie ma za mało oddechu?
Półka nad nim musi być bardzo gorąca.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

Kangie

Jeszcze jest 5cm przestrzeni, której w tym rzucie nie widać. W sumie jest 12cm. Półka nagrzana.

Kangie

Tak to u mnie wygląda.

vasa

Cytat: gratefullde w Czerwiec 25, 2018, 16:14
Acha, w blat będzie jeszcze wpuszczony płaskownik stalowy. To celem większego usztywnienia całości.
Pionowo czy poziomo?
Bo jeżeli np poziomo pod blatem to trzeba go gęsto przekręcić żeby działało.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kefas

Bardzo ładny stolik audio, mi się podoba  :)

Kangie

kefas, który? Bo jest ich w tym wątku kilka ;)

Ten biały "Andrzejowy" prezentuje się konkretnie i po audiofilsku.

LampowY

Classic Line IIIs - audio philar

Kangie

Na te Phillary miałem kiedyś chrapkę. Mailowałem z producentem. Niestety środków zawsze brak...

LampowY

Sprzęt dwadzieścia razy wymieniony a stolik wciąż ten sam  :)

kefas

Ja lubię drewno ale ten biały metalowy też ładny. Jak uzbieram sobie na wzmacniacz i kolumny to pomyślę o nowym stoliku.

krzysiek

Po zmianie wzmacniacza, dotychczasowy stolik okazał się za mały. Zamówiłem u kolegi nowy, trochę szerszy i tym razem lakierowany, by pasował do biurka w gabinecie. Nogi przystosowane do M8, dałem tam jakieś lipne kolce, ale chyba coś innego bym tam wolał. Tylko nie wiem co :)

Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

muda44

Cytat: Kangie w Lipiec 16, 2019, 18:52
Na te Phillary miałem kiedyś chrapkę. Mailowałem z producentem. Niestety środków zawsze brak...
Bardzo ale to bardzo pozytywny wpływ na brzmienie . Mam wersję z granitem , 3 półki około 120kg .
Półki nie są połączone ze sobą na sztywno .

GB

Taki aufiofilski stolik sobie robie.

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

ziko369

#199
Elegancko, ja tam stosuje system szafek IKEA, bardzo dobrze, podobno, pochłania drgania 😉😋

...Okazuje się, że to kartonowe badziewie, jak nazywają niektórzy meble z Ikei, właśnie dzięki swojej wewnętrznej budowie i użyciu materiałów drewnopodobnych o dużej porowatości, meble audio wykonane z takich elementów mają o wiele mniejszą podatność na drgania niż wypasione marmurowe podstawy i stoliki tak uwielbiane przez niektórych audiofilów. Amplituda drgań jest mniejsza i nieco szybciej się one wygaszają. Ciekawe..

Mogę tańczyć i igła w gramofonie nawet nie drgnie 😋