wiertarko-wkrętarka

Zaczęty przez paul_67, Październik 03, 2018, 10:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bednaar

Cytat: Kangie w Lipiec 20, 2019, 12:01Od dobrych 13 lat mam wiertarko-wkrętarkę akumulatorową Einhell Global AS-G-18. Mam nawet kartonik dołączany do walizki (skan w załączniku). Dość duża. Nawet mocna (18V). Jednak po 3-4 latach padły oba akumulatory, krótko trzymają. Nie zdecydowałem się na regenerację lub zakup nowych.

Po 3-4 latach? To słabo, ja mam też od jakichś kilkunastu lat analogiczny sprzęt firmy Skil i oba akumulatory wciąż długo trzymają. Samo urzadzenie też wciąż działa, jak nowe - żadnych usterek. Trochę słabe jako wiertarka (ale do drewna ok), za to idealne jako wkrętarka.
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

Kangie

#76
Niestety tak. Gdy podładuję, to popracuje pół godziny i kaputt. Jest jeszcze drugi akumulator, ale ten też nie trzyma długo. Żałuję że nie wybrałem wtedy urządzenia sieciowego na 230V. Pozostałe sprawy OK. Mechanicznie bez zarzutu. Materiały użyte do wykonania obudowy OK. To jest seria Global, czyli wysoka seria Einhella. Tak jak pisałem cenię sobię jakość młota pneumatycznego serii Bavaraia. Tyle co on w dupę dostał na kilku budowach (wiertłami średnicy od  fi 4, 6, 7, 8, 10 nawet 12 i przede wszystkim otwornicami do betonu - obróbka często w żelbecie pod puszki i wyłączniki światła podtynkowe, nie w silikatach czy cegle), to nie jedna firmówka mogłaby paść 2-3 razy ;)

Chińszczyzna chińszczyzną. Wszyscy tam produkują swoje zabawki. Nawet Makita. Jest dużo więcej szajsu na rynku. Einhella szajsem bym nie nazwał. Oczywiście wszystko o czym tutaj piszę, to prace prywatne do celów prywatnych. Zawodowo kupuję inne narzędzia. Są dużo droższe niż to co w marketach. Pytanie czy warte swojej ceny? Uważam, że czasami nie.

Kangie

Wczoraj zawitała u mnie kolejna Makita. Muszę zrobić kilka szablonów i prowadnic ułatwiajacych precyzyjne docinanie desek i płyt. No, ale to temat o wiertarko-wkrętarkach, więc uciekam ;)

Hubertrs

To nie prosciej bylo kupic pile z prowadnicami??

Kangie

Prościej. Myślisz, że nie wziąłem tego wcześniej pod uwagę?

Powodów, dla których kupiłem "okrojoną" wersję jest kilka.

- ograniczony budżet. Robię to prywatnie. Nie kupuję na firmę, bo jej nie mam. Pomagam rodzicom w remoncie balkonu i tarasu starego budynku. Wszystko kupujemy z własnych oszczędności. Generalnie powinienem kupić pilarkę Skill za 211zł. Jednak dołożyłem do Makity, by mieć namiastę jakości w życiu prywatnym.
- zawodowo zajmuję się oprzyrządowaniem specjalnym. Zaprojektowałem i wykonałem w swojej karierze zawodowej ponad dwa tysiące przyrządów specjalnych do spawalnictwa, montażu, skręcania, sklejania, transportu wewnętrznego, szablony, wzorniki, przyrządy do obróbki skrawaniem i inne duperele ułatwiające pracę pracownikom produkcyjnym. Takie szablony prowadzące to jest mały pikuś i jak za listwę Makity mam dopłacić 200zł a za kuferek transportowy kolejne 200zł, to wolę zrobić coś po swojemu.

Szablon będzie wyglądał jak na fotce (schemat ideowy). Brakuje jeszcze belki poprzecznej na dole, która będzie ustalać kąt prosty.


Zawodowo na narzędzia wydaję rocznie kupę siana. Kiedyś liczyłem ile w swojej karierze wydałem na zakup narzędzi ręcznych, elektronarzędzi oraz zamówionych przyrządów specjalnych na zewnątrz. Nie chcę pisać ile to milionów złotych, bo nie mam zgody pracodawcy na upublicznienie tych danych ;)

Hubertrs

no masz, ja tylko z ciekawosci zapytalem, bo sam kiedys stanalem przed podobnym dylematem, tez pracowalem raczkami i uzywalem profesjonalnych przyzadow i dlatego jak kupowalem do domowego majsterkowania to wolalem dolozyc troszke i kupic z listwa,

Kangie

Hubert, nie stać mnie. Wstyd trochę o tym mówić i umieć się przyznać publicznie. Piszę jak jest. Gdyby mnie było stać kupiłbym całość. Pójdę dalej. Gdyby było mnie stać wziąłbym ekipę do tej roboty, zleciłi zapłacił. Inny problem, że nikt nie chce się tego podjąć. Koło się zamyka.

Hubertrs

jaki to wstyd, nie kazdego stac na wszystko, a co do ekipy, to dopiero mam mieszane uczucia, jesli tylko potrafisz to zawsze dobrze zrobic sobie samemu, "fachofcy" dzisiaj pozammieniali sie z baranami na glowe, nie wiem skad oni maja te ceny, kafelkarz w londynie bierze mniej za metr niz jego kolega w polsce

Kangie

#83
Cytat: Kangie w Lipiec 20, 2019, 12:01Wczoraj kupiłem wkrętarkę sieciową Makita TD 0101F.
Cytowaną wkrętarkę kupiłem rodzicom. Zrobiłem nią remont balustrady balkonowej oraz drewnianej elewacji domku wypoczynkowego podczas zeszłorocznych wakacji. Setki jeśli nie tysiące operacji wkręcania i wykręcania wkrętów. Sprawdziła się w boju i...

...i dostałem identyczną na zbliżające się wielkimi krokami okrągłe urodziny. Sieciowa na 230V. 100Nm momentu obrotowego. Jest udar. Sprawdziła się. Jeśli ktoś ma do wydania 353zł plus koszt wysyłki, to szczerze polecam. Wiadomo, że tego rodzaju sprzętu jest mnóstwo w polskich "baumarktach" i za 79zł też idzie wyrwać jakąś wkrętarkę, która zrobi robotę.

Piterski

Kangie możesz mi wyjaśnić jak działa ten zacisk, jest inny niż w wiertarce.
Pytam bo wygląda na to, że muszę kupić do domu coś w zastępstwie wiertarki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

Odciągasz czarną tulejkę i wsuwasz wszystko na "sześciokącie": przedłużkę, bity, wiertła itp.

Mam dwie sztuki. Jedna przez wiele miesięcy dostawała w kość przy masowym "okładaniu" elewacji domu letniskowego drewnem.

Piterski

Czyli gładkie wiertło może się tam ślizgać?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

Tak. Wiertła kupiłem z chwytem 6-kt. Kilka rozmiarów, ale głównie służy do wkręcania wkrętów.


Kangie

#88
Wiertarkę do precyzyjnych prac kupiłem sobie taką. Świetny uchwyt wiertarski! Precyzyjny. Praktycznie zerowe bicie.

Model 6413. Moc niewielka 450W. Do precyzyjnych prac moc wystarczająca. Do betonu używam młota udarowego.

Piterski

Czy uważasz, że do ścian z cegły, płytek ceramicznych, gresu itp. plus coś czasem wkręcić ten model 6413 nada się mi bardziej?

PS właśnie doczytałem, że to jest wiertarka nie wkrętarka. To muszę szukać coś dalej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

Niestety. Tak jak piszesz. Potrzebny jeszcze inny model.

Wkrętarka udarowa może pokaleczyć płytki, glazurę itp. Drży wyczuwalnie. 100Nm. Można kręcić koła do Malucha Fiat 126P ;)

Piterski

Wkrętaka udarowa ma ten udar na sztywno czy załączany jak w wiertarce?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

Na sztywno.

Początkowo podchodziłem jak pies do jeża. Teraz wiem, że to zaleta przy wkręcaniu. Wiercić w drewnie, cegle i pustaczkach też się da.

Therion

Ja mam taką wkrętarkę jak na fotce. Ostatnio naprawdę wiele pracowała, nie mam uwag. Świetny czas pracy na akku (wiele godzin). Ma udar, ale do betonu brałem jednak wiertarkę na prund (też zielony bosch). Dobre wiertło i nie było problemu z żelbetonową konstrukcją bloku wybudowanego w technologii Stolica.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moorgan

Ja polecam wkrętarkę MAKITA Ddf484, ale to już wyższa cena. Bardzo poręczna i mocna, z silnikiem bezszczotkowym.

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka


Therion

#96
Cytat: Piterski w Październik 09, 2020, 07:50
Therion, a jaki to model?

W linku. A na zdjęciu moja. Miałem też kiedyś Boscha malutką, jak na drugim zdjęciu, ale nie bylem zadowolony.

https://www.castorama.pl/wiert-wkretarka-psb-1800li-2-id-1107293.html


HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Old Man Kensey

Ja mam takie coś. Już co najmniej 10 lat, jest nie do zajechania, polecam. Wszystko nią robię, w płytkach też wiercę wiertłem diamentowym. Ma udar, w cegle i pustakach spokojnie daje radę do fi 8 mm, większe otwory i beton to już duża wiertarka (też Hitachi).
Baterie już nie trzymają długo, lecz sprzęt i tak jest super.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Piterski

Cytat: Therion w Październik 09, 2020, 09:24
Cytat: Piterski w Październik 09, 2020, 07:50
Therion, a jaki to model?

W linku. A na zdjęciu moja. Miałem też kiedyś Boscha malutką, jak na drugim zdjęciu, ale nie bylem zadowolony.

https://www.castorama.pl/wiert-wkretarka-psb-1800li-2-id-1107293.html



Adam do jakich prac Ci się sprawdziła, oglądałem ją w sklepie i faktycznie poręczna nieduża,  nie wiem tylko jak się sprawuje jako wiertarka w twardszym materiale, czy się nie zagotuje. Makita z podobnego pułapu cenowego nie ma niestety udaru.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.