Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Marbo nie ma co być skromnym . Zdjęcia Ci wychodzą piękne . Inna sprawa że PJ jest fotogeniczny  :)

Marbo5

Może powinienem otworzyć zakład fotograficzny? :) Zarobiłbym na jakąś piękną frezarkę. Mi marzy się Transrotor Z1 albo lepiej Z3. A dopiero Transrotor byłby fotogeniczny :P
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

kawosz

Masza nie pisze a szkoda  :( . Też ładne fotki pstrykał . To stary drapak  ;) i stara elektronika  ;)

kawosz

To dość poczytny wątek jest to napiszę w nim .
Dzięki Miniabyr i Piterski za pomoc . Chłopaki przyszli z pomocą w montażu ramienia i kalibracji wkładki .
Temat gramofonu raczej uważam za zamknięty . Została wkładka i dobre pre .

tomasz_pianista

Ładne:)

Co to za headshell? Moim zdaniem do sme lepiej kupić headshell bez regulacji - to znaczy z dwiema "dziurkami" a nie z podłużnymi otworami. Wtedy przy kalibracji przesięgu wystarczy przesuwać ramie na "sankach" i wiadomo, że geometria będzie idealna - zgodnie z szablonem SME.

Oryginalne moim zdaniem wyglądają najlepiej...Ewentualnie SPU ;)

Fajnie też wygląda czarny Orsonic na SME, tylko niestety drogie to cholerstwo. Sam rozważam tą opcje dla SME 3009 non-imp:)

https://www.google.pl/search?q=sme+orsonic&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjb-LqjyLDRAhXC7RQKHSXxA30Q_AUICCgB&biw=1366&bih=662#imgrc=B9qomqrz7Y_pPM%3A
Grupa ratowania poziomu.

kawosz

Nie mam szablonu choć mam orginalny headshell . Ten jest ciut  za ciężki więc będzie do wymiany . Paweł stwierdził że na tym lepiej ustawi azymut . Orginalny jest ładny ale nie ma tylu ustawień .

Marbo5

no to pracowita sobota się trafiła, ale jest pięknie
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

tomasz_pianista

Ale azymut ustawia się bez problemu na oryginalnym:) Do tego geometria bez problemu, zostaje tylko nacisk, antiskating i lateral balance:) No i VTA, SRA itd...Ale sobie skomplikowane hobby wymyśliliśmy.

Teraz masz headshell nagaoki?

No i jaka wkładka i przede wszystkim jak to gra?:)
Grupa ratowania poziomu.

kawosz

Tak da się ustawić . Jest śrubka w rurce ramienia . Na tej nagaoka jednak jest łatwiej . Wkładka została ta co była denon 103R . W porównaniu do 10 calowego ramienia denona słychać wyraźną poprawę . Bardziej płynnie i szczegółowo się zrobiło . Tak szczegółowo na ile pozwala 103 ka :) . Przesłucham więcej płyt to będę miał lepszy ogląd . Na razie wróciła mega chęć na winylki

vasa

Cytat: kawosz w Styczeń 07, 2017, 18:17Temat gramofonu raczej uważam za zamknięty .
Tym razem chyba jednak się z Tobą zgodzę :) Trudno by już było coś lepiej wymyślić.
Cytat: kawosz w Styczeń 07, 2017, 18:59Wkładka została ta co była
Na takim secie można by powiesić zestaw marzenie - na wędce jakieś SPU a na krótkim Japończyk. ZYX, Transfiguration albo AT OC ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Cytat: vasa w Styczeń 07, 2017, 19:09Na takim secie można by powiesić zestaw marzenie - na wędce jakieś SPU a na krótkim Japończyk. ZYX, Transfiguration albo AT OC

Teraz w pierwszej kolejności preamp . W drugiej wkładka . Chciał bym wykorzystać denonka . To co Ci Mariusz chodzi po głowie jak miał byś dokupić jedną . Ma mieć możliwość w miarę rozsądnej naprawy po zakatowaniu . Ja sie skłaniam do dobrego Ortofona

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jamówię

kawosz piękny,piękny werk. Zazdroszczę ;)

kawosz

No i to jest super porada Vasa  ;D . Jeszcze nie trzeba nerki sprzedawać choć tanio nie jest .  Do jazzu  bedzie oki ? .
Rok luxman poczekał na wędkę to i wytrzyma czekanie na dobrą wkładkę

wojtek41

Kawoszu...Piękności... ;)

Gerwazy

Cytat: kawosz w Styczeń 07, 2017, 18:17
To dość poczytny wątek jest to napiszę w nim .
Dzięki Miniabyr i Piterski za pomoc . Chłopaki przyszli z pomocą w montażu ramienia i kalibracji wkładki .
Temat gramofonu raczej uważam za zamknięty . Została wkładka i dobre pre .

To aż takich kombinacji trzeba, do polskich, kiepskich ogólnie, płyt winylowych z przełomu lat 80/90? ;) 
Nic nie sprzedaję

kawosz

Cytat: Gerwazy w Styczeń 07, 2017, 21:56
To aż takich kombinacji trzeba, do polskich, kiepskich ogólnie, płyt winylowych z przełomu lat 80/90?   
:D  Noo ;D to nałóg jest :D

Do tego jeszcze było sprawdzanie preampa :D

frywolny trucht

Czy to Moon miniabyra? Jak właściwie chcesz używać tych dwóch ramion? W sensie podziału ról.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

O to mój Moon............................ja nie gram z winylu od 3miesięcy .Czekam jak Nadkostruktor Zontek zrobi mi nowe ramie......a to może potrwać niestety. 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Tak to  Pawła pre . Choć teraz u mnie . Zobaczymy może zostanie . Na wędkę chce powiesić coś lepszego . Ten royal co vasa poleca jest fajną opcją . Na 10kę raczej na pewno wróci 103r jako wół roboczy . 

miniabyr

No ja ci tego Royal'a polecam bo sam na takim gram.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Cytat: miniabyr w Styczeń 08, 2017, 13:26O to mój Moon
Noo i to jest Pawełku kozackie pre . Ja jestem nim zachwycony :P

cafedelmar


mogę jedynie pozazdrościć, pewnie zacnie brzmi?  :):):)
czego słuchasz jeszcze?

[/quote]

brzmi ładnie, ale pewnie mogłoby lepiej :) a słucham wszystkiego (z wyjątkami) jazz, funk, soul, muzyka powazna i opera... nie słucham disco polo i country and western :)
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

merlin1973

Cytat: cafedelmar w Styczeń 08, 2017, 14:02jazz, funk, soul, muzyka powazna i opera... nie słucham disco polo
No ja przeciwnie, rock, new romantic, pop zwłaszcza lata 80te, no też nie słucham disco polo wolę italo disco:):):)
Pozdrawiam S.CH.

cafedelmar


No ja przeciwnie, rock, new romantic, pop zwłaszcza lata 80te, no też nie słucham disco polo wolę italo disco:):):)
[/quote]
rocka też słucham, bez Led Zeppelin, Pink Floyd, Genesis, Yes itp nie ma kolekcji płytowych ;)
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545