Recabling słuchawek

Zaczęty przez GregWatson, Styczeń 21, 2018, 12:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Cytat: moon w Luty 20, 2018, 10:51ale nadal nie wiemy, jaki to kabel:)
Pouczać kolegów to w sumie brzydka rzecz ale - porządna recenzja opisuje markę oraz budowę kabla i wtyczek !
Od nazwy wiele zależy i być może brak świadomości marki spowodował, że Twoje wrażenia były takie a nie inne.
Jesteś waćpan Inżynierem !
Popraw się  :-[

ps. i jak dokonujesz porównań z herbatą to należałoby podać jaka, jak parzona .....  >:D

vasa

Cytat: moon w Luty 20, 2018, 10:51ale nadal nie wiemy, jaki to kabel:)
Przedłużacz SHELLER kupiony na znanym portalu.
Cytat: dino w Luty 20, 2018, 11:22Pouczać kolegów to w sumie brzydka rzecz
I na tym stwierdzeniu poprzestańmy :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

moon

zadnego Shellera nie widze w oplocie z tkaniny:(
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

vasa

Cytat: moon w Luty 20, 2018, 11:40zadnego Shellera nie widze w oplocie z tkaniny:(
Rzeczywiście.
Po południu dodam zdjęcie mojego.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

Zaintrygował mnie wątek herbaciany. Co to za herbata dźwięk zmienia?

MAC


moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

Cytat: vasa w Luty 20, 2018, 12:37A to zagadnienie do zupełnie innego wątku: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=546.msg179385#msg179385


Audiomaniacy
Wystąpił błąd!
Wątek lub dział, którego szukasz nie istnieje albo nie masz do niego dostępu.

vasa

Cytat: cdt w Luty 20, 2018, 13:10Wątek lub dział, którego szukasz nie istnieje albo nie masz do niego dostępu.
Bo to tylko dla pełnoletnich automaniaków.
Najwidoczniej nie zostałeś zakwalifikowany do tej grupy.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Luty 20, 2018, 13:17Bo to tylko dla pełnoletnich automaniaków.
Najwidoczniej nie zostałeś zakwalifikowany do tej grupy.

Trzeba Darku jeszcze trochę dorosnąć ;D bo to nie jest wątek abstynentów  :alc:  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

mcemsi


Panowie , dołączę  się z małym pytankiem - macie propozycje co do splittera na przewód?
Zamierzam do K550 puścić kabel do obu słuchawek , więc żeby to przyzwoicie wyglądało.

ViaBlue ma takie elementy ale wydają sie bardziej do stosowania w kablach głośnikowych niż w słuchawkach ze względu na rozmiar przekroju przewodu.

Moje AKG cierpią na lekki unbalance więc chciałbym sprobować je tego pozbawić.
Zmierzona impedancja po stronie złączek ma różnice blisko 3 ohm. Bezpośrednio zmierzona na driverach jest niemal równa - zaklejony przewód w pałąku robi więc cały problem.

moon

Mam sluchawki ATH A700X, wyglada, ze po wielu latach zaczela szwankowac wtyczka, sam sie pewnie nie podejme naprawy,zastanawiam sie czy dac do serwisu na wymiane kabla, czy moze znalezc kogos, kto zrobi porzadny rekabling i bedzie lepiej niz bylo? ma to sens?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Jak kupię i się tego podejmę to dam Ci namiary.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

moon

Therion, ale ten kabel nie zalatwi sprawy, skoro wtyk nie jest rozbieralny, a sluchawki nie maja kabla odlaczanego. Musze albo dac do wymiany wtyk albo pomyslec czy da sie je przerobic takie z odlaczanym kablem.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Cytat: moon w Luty 19, 2020, 10:49
Mam sluchawki ATH A700X, wyglada, ze po wielu latach zaczela szwankowac wtyczka, sam sie pewnie nie podejme naprawy,zastanawiam sie czy dac do serwisu na wymiane kabla, czy moze znalezc kogos, kto zrobi porzadny rekabling i bedzie lepiej niz bylo? ma to sens?
Wymieniałem w kilku słuchawkach kabel na ViaBlue™ EPC-4 Silver i  na EPC-3 Silver. Za każdym razem była spora różnica na + w jakości odsłuchu. Według mnie warto spróbować.

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

Dostalem rekomendacje goscia z forum mp3store od dwoch osob, wiec jesli sie zdecyduje, to chyba uderze do niego.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Domyślam się chyba którego, taki co ma stronę z ofertą kabli?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

a nie wiem, Jimmy Dragon
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Therion

Cytat: moon w Luty 26, 2020, 09:35sluchawki nie maja kabla odlaczanego.

aaa - to zmienia postać rzeczy, sądziłem, że to taki już gotowy z wtykami.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

moon

no nie, chodzi wlasnie, czy da sie je tak przerobic, jesli nie, to zostaje tylko naprawa.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Wpadlem na pomysl, ze moze przy okazji recablingu zrobic sobie kabel sluchawkowy, ktory umozliwi podlaczenie pod odczepy kolumny w moim Cayinie. Therion, ze wystarczy zrobic kabelki i juz. W miedzyczasie pzapytalem o to Grzeska Rogale , czy moge tak podlaczyc w Cayinie, i tak mi odpisal: "Moc jest zbyt wysoka , są chyba takie przejściówki z rezystorami gdzie można wpiąc pod zaciski kolumnowe ,ale wtedy kolumny trzeba wypiąć z gniazd głosnikowych". 
Moglby mi ktos podpowiedziec, jak powinno wygladac w takim razie takie polaczenie?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand