Menu główne

Mój GRAMOFON

Zaczęty przez TomFon2017, Lipiec 01, 2017, 15:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

peezeet

Cytat: peezeet w Listopad 09, 2019, 16:00
Cytat: TomFon2017 w Listopad 09, 2019, 15:25A co do ustawień - to super była by, choć ogólna informacja jak i co tam zmienić by dostosować ustawienia sterownika do wagi talerza
Ja pojęcia nie mam, i takiej instrukcji nie ma, wszystko jest ustawiane metodą prób i błędów do mojej konstrukcji. Bardzo liczę na kogoś tak wnikliwego i skrupulatnego jak Ty. Zrób jednak wcześniej print screena z ustawieniami by do nich ew. powrócić.
Oczywiście  pochwal się swoimi badaniami.


rudy-102

Cytat: TomFon2017 w Listopad 09, 2019, 15:54kolega ma przedwojenny sprężynowy gramofon - wpadnę do niego i zmierzę obroty .......... :D
To będziesz musiał licznik przekalibrować bo ten gramofon będzie kręcił na 78. :)


peezeet

Cytat: rudy-102 w Listopad 09, 2019, 16:04To będziesz musiał licznik przekalibrować bo ten gramofon będzie kręcił na 78.
Albo 75 :) .....bez różnicy ;)

TomFon2017

Ok pobawię się tak na 78 jak i na 75 i dam znać na 100%

poz
Tomek
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

jacek-k-wawa

TomFon2017

Nie znam szczegółów twojego układu do mierzenia prędkości obrotowej ale z filmu, który załączyłes mogę domyślać się, że na powierzchni bocznej  talerza masz przylepiony jeden kawałek czegoś czarnego co powoduje powstanie impulsu w elemencie fotooptycznym który jest zamocowany do na pionowym 'wysięgniku'. Taki układ generuje 1 impuls na 1 obrót talerza.

Jeśli tak jest to polecam poczytanie wątku na Diyaudio.com (https://www.diyaudio.com/forums/analogue-source/301609-digital-tachometer-record-player-lcd-display.html) - taki sposób mierzenia predkkości obrotowej był tam i w podobnych wątkach wałkowany jakiś czas temu z konkluzją że to nie jest za bardzo dokładny pomiar bo bazuje na 1 impusie na obrót talerza i każda niedokładność czytania tego czarnego paska przekłada się na wynik pomiaru. Jeśli dobrze pamiętam sugerowany setup był taki jak u Pawła w sterowniku - czyli cała seria pasków np pod spodem talerza i pomiar to średnia z czasów pomiedzy paskami. Oczywiście będzie to wymagało dobrania innych zmiennych w twoim programie w zależności od ilości pasków.


TomFon2017

#180
To jak niedokładność mojego układu zinterpretować pomiarem wykonany na studyjnym gramofonie TECHNICS SL-1210 MK2, gdzie błąd pomiaru to stała i niezmieniająca się wartość 0,016 obrotu na minutę czyli 33,346 (czas pomiaru około 10 minut)
Natomiast to czy impulsy zbierane są z przejazdu jednego znacznika czy tysiąca to już magia oprogramowania
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Piterski

Cytat: TomFon2017 w Listopad 09, 2019, 18:27Natomiast to czy impulsy zbierane są z przejazdu jednego znacznika czy tysiąca to już magia oprogramowania
Nam układ Pawła na jego tarczy działał bez zarzutu, a Tobie nie trzyma obrotów. Więc może jednak zastosuj do tego dedykowaną tarczę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

TomFon2017

Rzeczywiście tego nie próbowałem :(
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

peezeet

Łooooo matko!   Ile to już razy mój kontroler był kontrolowany..... nie zliczę. ;) :np:

amati74

Cytat: TomFon2017 w Listopad 09, 2019, 18:27
To jak niedokładność mojego układu zinterpretować pomiarem wykonany na studyjnym gramofonie TECHNICS SL-1210 MK2, gdzie błąd pomiaru to stała i niezmieniająca się wartość 0,016 obrotu na minutę czyli 33,346 (czas pomiaru około 10 minut)
Natomiast to czy impulsy zbierane są z przejazdu jednego znacznika czy tysiąca to już magia oprogramowania
Ten TECHNICS 1210  jest świetny, tylko taki nie ładny.

TomFon2017

...no i zrobił go ktoś tam....a nie ja...hehe
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

#186
Po długich rozważaniach na temat pomiaru obrotów talerza gramofonowego i jeszcze dłuższych testach – układ działa jak należy, postanowiłem ,,wdrożyć go do produkcji", by zaspokoić siebie i kilku moich znajomych, którzy także zapałali chęcią posiadania takowegoż.
Przy większej ilości chętnych, obudowę, wyświetlacz, mikroprocesor, płytkę i inne drobiazgi będę zamawiał w Chinach.
Zapewne zajmie to trochę czasu, ale jeśli jeszcze ktoś miałby ochotę na TO-TO, to jestem gotów dołączyć tę chęć do zamówienia.
Załączam kilka fotek (fotka obudowy z wyświetlaczem to, nieudolny fotomontaż, gdyż takowej jeszcze nie posiadam).
Całość składa się z układu pomiarowego opartego na procesorze Atmega 328 (ArduinoNano) zamieszkującego w aluminiowej obudowie wraz z wyświetlaczem LCD i czujnika z przewodem, oraz zasilacza. Można zastosować dwa czujniki odbiciowe:  mój-trochę wyższy i o większym zasięgu ( do 15mm)  i trochę niższy jak u Pawła w jego sterowniku obrotów - jak na zamieszczonych fotkach. Element odbiciowy to czarna naklejka 20x20mm naklejana np. na tarczę Pawła. (Jeśli ktoś posiada czarny talerz to jak wyżej tylko biała naklejka.)
Napis na wyświetlaczu może być dowolny byle nie przekraczał 16 znaków w wierszu górnym i 16 w dolnym.

Modyfikując - dodam "NIE BÓJMY SIĘ PRAWDY" -  :o
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

#187
Pomału przykładam się do zainstalowania talerza AdFontes-a - ale wymaga to małej przeróbki zawieszenia łożyska z podwieszanego na "zwisające" i chyba tak, poradziłem z tym sobie .............foto........
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

#188
Na całym świecie cisza i spokój...do momentu odpalenia gramofonu....scena extra po podniesieniu kolumn tak by wysokotonowe głośniki były szczyptę powyżej uszu . nareszcie "KORONA...' nie spada mi z głowy tak jak to było do tej pory - gdy ową miałem między kolanami....
Co do modyfikacji związanych z talerzem i ramieniem..... na razie......... nie mam na tyle silnej woli by całość przerabiać - ALE LADA MOMENT TO NASTĄPI....

Pozdrawiam :zyg: :zyg: :zyg:
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

peezeet

Wygląda zacnie. A sterowanie zostawiłeś to ode mnie czy jakieś nowe jest?

TomFon2017

Dzięki za pochwałę - od takiego profi jak Ty to sam miód. Sterownik oczywiście jest Twój, a drobne zmiany związane z pomiarem obrotów na Arduino i wymianą talerza na Adfontesoski pomału wdrażam.
Przyglądam się Twojemu projektowi i wykonaniu frezarki - to co robisz sprawia wrażenie niewykonalnego, a jednak............. . Jeśli miewasz wolne chwile zamieszczaj więcej fotek z pracy nad frezarką i gramofonem - to, jak już kiedyś mówiłem, BUDUJE i sprawia, że rzeczy niemożliwe stają się możliwymi :)

Z nieustannym pozdrowieniem
T.c.
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

wiki

TomFon2017, bardzo mnie się tam u Ciebie podoba.....
Aż miło popatrzeć..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

TomFon2017

Dzięki - miło słuchać, acz pochwały jeszcze :pij: milsze
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

#193
Info dla wszystkich tych, którzy chcieliby wyprodukować profesjonalnie wyglądające płyty czołowe do swoich "pudełek". Kilka dni temu wpadłem do marketu o wdzięcznej nazwie Auchan by w jednym z tam będących "przy-sklepików" dorobić klucze. Okazało się, że Pan będący właścicielem takowego ma również laserowy ploter wypalający i wycinający w dowolnie wybranej folii (kolor i grubość oraz podkład klejący). Po dostarczeniu rysunków w pedeefie (skala 1:1) wykonał to perfekcyjnie - koszt to 3 x 7 zł...........zamieszczam foto...............

a....... i nie zapominam o pozdrowieniu Szanownych Forumowiczów  :) :) :)

...dodam też, że wykonał pasek stroboskopowy do talerza AdFontes, który wcześniej wyprodukowałem w programie TurboCad - wyszło bajecznie !
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

Minął sierpień, minął wrzesień i zamiast modyfikować gramofon jak od paru lat sobie obiecuję - poszedłem w mikroślady  Pawła - i po zakupie małej, a wdzięcznej frezarki CNC 1310 szaleje nad opanowaniem jej. Zabawa wspaniała, a i pierwsze efekty już są. Panel czołowy do sterownika z wyfrezowanym napisem - niby nic, a świat stał się piękniejszy.  ;D ;D ;D
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

I fotka mojego lekarstwa na otaczjący nas świat........
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

paul_67

Robię na czymś takim, ale dużo większym i na skalę przemysłową i dla mnie jest to raczej trutka nie lekarstwo :(

TomFon2017

Szczerze powiem, że to co jest zabawą - bawi i dlatego do pracy też już się nie wyrywam......... :-X
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

#198
Tak by ułatwić.........dla tych co frezują lub chcieli by....Estlcam V11...rewelacyjny program - również po polsku
- do tegoż....
https://www.estlcam.de/
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

A tak wyglądały pierwsze próby z grawerowaniem napisu - jeszcze długopis zamiast frezu :)
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers